Jak usunąć gumę do żucia z ubrania? Poznaj skuteczne sposoby na uratowanie swojej garderoby!

Guma do żucia na ubraniu może być dużym problemem. Na szczęście da się ją skutecznie usunąć, wykorzystując do tego proste domowe sposoby. Jak usunąć gumę do żucia z ubrania? Dowiedz się!
Alicja Kisiak
jak usunąć gumę do zucia z ubrania

Przyklejona guma do żucia do odzieży jest bardzo niehigieniczna i przede wszystkim nie prezentuje się najlepiej. Choć mogłoby się wydawać, że można ją ściągnąć podczas skrobania, to jednak ta metoda nie zawsze okazuje się skuteczna, a czasem prowadzi nawet do uszkodzenia ubrania. Są jednak sposoby, dzięki którym szybko pozbędziesz się tego problemu. Jak usunąć gumę do żucia z ubrania domowymi sposobami? Przeczytaj!

Jak usunąć gumę do żucia z ubrania – szybko i sprawnie?

Nie wystarczy wyprać odzieży, aby pozbyć się przyklejonej gumy do żucia. Produkt ten jest bowiem produkowany z hydrofobowych polimerów, dlatego nie ma szans, że rozpuści się w wodzie. Istnieją jednak inne metody, które przedstawiamy ci poniżej: 

Mrożenie

To zdecydowanie jeden z najbardziej znanych sposobów na usunięcie gumy z ubrania. Jak usunąć gumę do żucia z ubrania poprzez mrożenie? To proste! Wystarczy, że umieścisz odzież w plastikowej reklamówce (zadbaj o to, aby guma nie miała kontaktu z górną częścią plastikowej torebki), dobrze ją zawiążesz, a następnie schowasz do zamrażalnika. Po upływie 24 godzin możesz wyjąć paczkę z zamrażarki, zaś ubranie z reklamówki. Teraz bez problemu zdrapiesz gumę (np. za pomocą nożyka do masła). 

Żelazko

Przydatne do usuwania gumy do żucia z ubrania bywa również żelazko. Przygotuj sobie kawałek kartonu, deskę do prasowania i oczywiście żelazko. Karton umieść na desce, zaś ubranie z przyklejoną gumą ułóż do dołu (w taki sposób, żeby guma dotykała kartonu). Weź żelazko i ustaw je na średnią moc i przeprasuj nim kawałek materiału, do którego przykleiła się guma. Rób to tak długo, aż nie zauważysz, że guma przykleiła się do podłożonego kartonu.

Gorący ocet

Jak usunąć gumę do żucia z ubrania za pomocą octu? Wystarczy, że zagotujesz mniej-więcej 250 ml octu i polejesz nim materiał z przyklejoną gumą. Następnie musisz sięgnąć po szczoteczkę do zębów i pocierać nią tkaninę tak długo, aż guma się odklei. 

Jak widzisz, odpowiedzi na pytanie, jak usunąć gumę do żucia z ubrania, może być bardzo wiele. Powyżej znajdziesz te metody, które są najbardziej znane i przede wszystkim skuteczne. Niezależnie od tego, którą wybierzesz, na pewno uda ci się sprawnie usunąć gumę z odzieży!

Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts