Jak wyczyścić gniazdo ładowania iPhone – najlepsze sposoby!

Kiedy twój iPhone nie reaguje na podłączenie do ładowarki, może to oznaczać, że port jest brudny. Jak wyczyścić gniazdo ładowania iphone? Sprawdź – to prostsze niż myślisz!
Alicja Kisiak
jak wyczyścić gniazdo ładowania iPhone

Tak jak większość użytkowników, zapewne ty również codziennie ładujesz swojego iPhone’a. Co jednak zrobić, gdy sprzęt nagle odmawia posłuszeństwa? Nie panikuj – być może wcale nie jest zepsuty! Zanim oddasz go do serwisu, poznaj sposoby jak wyczyścić gniazdo ładowania iPhone i wypróbuj je!

W skrócie:

  1. Gniazdo ładowania iPhone można wyczyścić szczoteczką, wykałaczką lub sprężonym powietrzem. ✔️
  2. Nigdy nie używaj metalowych przedmiotów (igła, agrafka) do czyszczenia portu. ❌

Jak wyczyścić gniazdo ładowania iPhone – przydatne sprzęty i sposoby

Jak wyczyścić gniazdo ładowania iPhone? Na początek dobrze jest zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, który ułatwi ci zadanie i nie zniszczy Twojego iPhone’a. Najlepiej, gdy będzie to specjalna dwustronna szczoteczka. Wybierz taki model, w którego główce znajduje się jedynie miękkie włosie. Dzięki temu będziesz mógł zadbać o swojego iPhone’a, nawet jeśli nie masz doświadczenia. Miękkie włosie, w przeciwieństwie do plastiku albo gumowych elementów, nie uszkodzi portu ładowania.

Nie masz szczoteczki ani czasu na zakupy? W takim razie podczas czyszczenia gniazda ładowania iPhone posłuż się… wykałaczką! Ona również świetnie się sprawdzi – pod warunkiem że będziesz pracował delikatnie i ostrożnie! Zwróć jednak uwagę, by wybrać dłuższą wykałaczkę. Staraj się jej też nie ułamać! Jeśli zastosujesz zbyt krótki przedmiot albo sprawisz, że złamie się on podczas pracy, fragment wykałaczki utknie w gnieździe ładowania. A wówczas nie naprawisz usterki samodzielnie!

Kolejny dobry sposób to wykorzystanie sprężonego powietrza. Zanim je zastosujesz, najpierw sprawdź, co utkwiło wewnątrz portu ładowania. Jak to zrobić? Najprościej wykorzystać w tym celu po prostu niewielką latarkę i oświetlić nią wnętrze gniazda ładowania.

Zapamiętaj!

Zanim użyjesz sprężonego powietrza, upewnij się, że producent wyraźnie się temu nie sprzeciwił. Jeśli to zignorujesz, możesz uszkodzić swój telefon. 

Tego nie próbuj, czyli co, zamiast pomóc, może zaszkodzić

Szukając informacji o tym, jak wyczyścić gniazdo ładowania iPhone, możesz natknąć się na takie sposoby, jak np. korzystanie z metalowych przyrządów. Niektórzy polecają stosowanie igieł, nożyczek czy innych ostrych przedmiotów. Lepiej nie korzystaj z takich rad! Dlaczego? Metalowe sprzęty, nieumiejętnie stosowane, uszkodzą styki w gnieździe ładowanie iPhone!

Kiedy twój iPhone w ogóle nie reaguje na podłączenie do ładowarki, warto sprawdzić gniazdo ładowania. Może okazać się, że utkwiły w nim drobne zanieczyszczenia, które szybko samodzielnie usuniesz. Jak wyczyścić gniazdo ładowania iPhone? Wykorzystaj szczoteczkę, wykałaczkę lub sprężone powietrze i znów korzystaj ze swojego ulubionego sprzętu!

Jak już zabrał_ś się za czyszczenie iPhone’a, to sprawdź jak wyczyścić głośnik!

Archiwum: maj 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts