Jak wyczyścić plastikowy pojemnik na wodę domowymi sposobami? Poznaj sprawdzone i skuteczne triki!

Plastikowe pojemniki na wodę wielokrotnego użytku takie jak butelki, bidony czy kubki cieszą się coraz większą popularnością głównie z uwagi na chęć dbania o środowisko. Dowiedz się jak wyczyścić plastikowy pojemnik na wodę by posłużył ci jak najdłużej.
Alicja Kisiak
jak wyczyścić plastikowy pojemnik na wodę

Jak wyczyścić plastikowy pojemnik na wodę?

Coraz więcej osób rezygnuje z zakupu butelkowanej wody mineralnej i sięga po plastikowe pojemniki na wodę w postaci butelek, bidonów czy dzbanków. To prosty sposób nie tylko na zadbanie o środowisko ale również na zaoszczędzenie pieniędzy. Pojemniki te bowiem posiadają specjalne filtry, dzięki którym możemy je napełnić po prostu wodą z kranu, która po przefiltrowaniu będzie czysta i świeża. Jednak w przypadku korzystania z plastikowych pojemników na wodę wielokrotnego użytku musimy pamiętać o ich odpowiednim i regularnym czyszczeniu.

Jak wyczyścić plastikowy pojemnik na wodę? 

W przypadku butelki filtrującej lub bidonu zaleca się ich czyszczenie po każdym użytku. Dlaczego? Ponieważ pijąc z nich bezpośrednio wodę narażamy je na kontakt z bakteriami znajdującymi się w ślinie. Czyszczenie butelki filtrującej lub bidonu po każdym użyciu można ograniczyć do umycia wszystkich części płynem do mycia naczyń. Oczywiście trzeba pamiętać, by następnie dokładnie je wypłukać aby usunąć resztki płynu. Jeśli natomiast nie mamy czasu na dokładne umycie plastikowego pojemnika możemy po prostu przelać jego plastikowe części, zwłaszcza te, które mają bezpośredni kontakt z ustami, wrzącą wodą. 

Natomiast jeśli plastikowy pojemnik nie był czyszczony dłuższy czas powyższe sposoby czyszczenia mogą okazać się niewystarczające. W takiej sytuacji warto sięgnąć po ocet lub sodę oczyszczoną. W przypadku sody wystarczy wsypać około jedną łyżeczkę do gorące wody i do tak powstałego roztworu włożyć plastikowy pojemnik. Podobnie należy postąpić z octem. Czyszcząc jednak plastikowy pojemnik w ten sposób trzeba pamiętać o dokładnym wypłukaniu butelki czy bidonu tak by pozbyć się smaku sody albo octu.

Jak wyczyścić plastikowy pojemnik na wodę większych rozmiarów?

Plastikowy pojemnik na wodę o większych rozmiarach, jak na przykład dzbanek filtrujący, z którego nie spożywamy bezpośrednio wody, nie musi być czyszczony codziennie. W takim przypadku warto pamiętać o jego myciu przynajmniej raz w tygodniu. Podobnie jak w przypadku butelek lub bidonów, można myć je po prostu płynem do mycia naczyń. Świetnie również sprawdzi się ocet czy soda. Jeśli producent danego pojemnika tego nie wyklucza, można też umyć go w zmywarce. 

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły