Jak wyczyścić plastikowy pojemnik na wodę domowymi sposobami?

Jak wyczyścić plastikowy pojemnik na wodę by posłużył ci jak najdłużej? Naprawdę niewiele potrzeba, a większość preparatów masz już w kuchni. Sprawdźmy więc jakie domowe sposoby są najlepsze!
Alicja Kisiak
jak wyczyścić plastikowe pojemniki na wodę

Coraz więcej osób rezygnuje z zakupu butelkowanej wody mineralnej i sięga po plastikowe pojemniki na wodę w postaci butelek, bidonów czy dzbanków. To prosty sposób nie tylko na zadbanie o środowisko, ale również na zaoszczędzenie pieniędzy. Pojemniki te bowiem posiadają specjalne filtry, dzięki którym możemy je napełnić po prostu wodą z kranu, która po przefiltrowaniu będzie czysta i świeża. Zatem, jak wyczyścić plastikowy pojemnik na wodę?

W skrócie:

  1. Plastikowy pojemnik na wodę można łatwo i szybko czyścić płynem do mycia naczyń. Jedynym minusem jest konieczność dokładnego wypłukania pojemnika. ✨
  2. Kolejnym sposobem jest zastosowanie sody i octu. Choć nie są one dla nas szkodliwe, warto je również porządnie przepłukać ze względu na mocny posmak. ✨
  3. Pojemniki na wodę powinny być czyszczone przynajmniej dwa razy w tygodniu. ✨
  4. Duże pojemniki można czyścić tak samo jak małe. Wystarczy to robić raz na tydzień. ✨

Jak wyczyścić plastikowy pojemnik na wodę? 

W przypadku butelki filtrującej lub bidonu zaleca się ich czyszczenie po każdym użytku. Dlaczego? Ponieważ pijąc z nich bezpośrednio wodę, narażamy pojemnik na kontakt z bakteriami znajdującymi się w ślinie. Więc jak wyczyścić plastikowy pojemnik na wodę? 

pamiętajj aby regularnie czyścić plastikowe pojemniki

Czyszczenie butelki filtrującej lub bidonu po każdym użyciu można ograniczyć do umycia wszystkich części płynem do mycia naczyń. Oczywiście trzeba pamiętać, by następnie dokładnie je wypłukać, aby usunąć resztki płynu. 

Porada Pani Domu ✨

Jeśli nie mamy czasu na dokładne umycie plastikowego pojemnika, możemy po prostu przelać jego plastikowe części, zwłaszcza te, które mają bezpośredni kontakt z ustami, wrzącą wodą. 

Natomiast jeśli plastikowy pojemnik nie był czyszczony dłuższy czas, powyższe sposoby czyszczenia mogą okazać się niewystarczające. W takiej sytuacji warto sięgnąć po ocet lub sodę oczyszczoną. W przypadku sody wystarczy wsypać około jedną łyżeczkę do gorące wody i do tak powstałego roztworu włożyć plastikowy pojemnik. Podobnie należy postąpić z octem. Czyszcząc jednak plastikowy pojemnik w ten sposób, trzeba pamiętać o dokładnym wypłukaniu butelki czy bidonu, tak by pozbyć się smaku sody albo octu.

Jak wyczyścić plastikowy pojemnik na wodę większych rozmiarów?

A jak wyczyścić plastikowy pojemnik na wodę większych rozmiarów? Na przykład dzbanek filtrujący? Taki pojemnik nie musi być czyszczony codziennie. W takim przypadku warto pamiętać o jego myciu przynajmniej raz w tygodniu. Podobnie jak w przypadku butelek lub bidonów, można myć je po prostu płynem do mycia naczyń. Świetnie również sprawdzi się ocet czy soda. Jeśli producent danego pojemnika tego nie wyklucza, można też umyć go w zmywarce.

Archiwum: maj 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts