Jak usunąć plamy z żywicy? Poznaj najlepsze sposoby na pozbycie się zabrudzeń z żywicy!

Uwielbiasz aktywnie spędzać czas i często przytrafiają ci się zabrudzenia z żywicy? Wiedz zatem, że możesz je skutecznie usunąć! Jak usunąć plamy z żywicy bez najmniejszego problemu? Zobacz!
Alicja Kisiak
jak usunąć plamy z żywicy

Nie potrzeba wiele, aby mieć problem z plamami z żywicy. Wystarczy krótki spacer po lesie, górach, czy praca w ogrodzie, aby na ubraniach pojawiły się uciążliwe zabrudzenia. Mimo że są one trudne do usunięcia, to da się je wyeliminować, sięgając po skuteczne sposoby. Jak usunąć plamy z żywicy, nie uszkadzając przy tym ubrania? Przeczytaj!

Jak usunąć plamy z żywicy – 2 sprawdzone metody

Plama z żywicy na twoim ubraniu już dobrze zaschnęła i wydaje ci się, że nie da się już nic zrobić, a jedyne co ci pozostało to wyrzucić odzież do kosza? Nic bardziej mylnego! Istnieje wiele sposobów na usunięcie tego rodzaju zabrudzeń. Pamiętaj jednak, aby absolutnie nie wykruszać brudu, ponieważ możesz spowodować uszkodzenia materiału. Czym usunąć żywicę?

Lód

Zdecydowanie jednym z najpopularniejszych sposobów na usunięcie zabrudzeń z żywicy jest ich zamrożenie. Możesz do tego użyć kostek lodu lub zamrażalnika. Po upływie kilkunastu minut jedyne co musisz zrobić to zdrapać żywicę, co bez problemu uczynisz, sięgając po cienki nożyk (możesz spróbować również usunąć ją paznokciami).

Olejek herbaciany

Do usuwania plam z żywicy sprawdza się również olejek herbaciany, który jest naturalnym rozpuszczalnikiem. Sięgając po ten produkt, nie musisz się obawiać odbarwień. Jak usunąć plamy z żywicy, sięgając po olejek herbaciany? Nałóż go bezpośrednio na plamę i pocieraj ostrożnie  za pomocą wacika lub patyczka kosmetycznego. Gdy żywica się już rozpuści, usuń jej pozostałości czystym wacikiem, a następnie wypierz odzież ręcznie lub w pralce. 

Jak usunąć plamy z żywicy, które są jeszcze świeże?

W tym przypadku najlepiej wybrać masło. Wystarczy, że jego niedużą ilość zaaplikujesz na plamę i pozostawisz na kilkadziesiąt minut. Po upływie tego czasu wystarczy przetrzeć zabrudzenie, używając do tego szmatki lub wacika nasączonego roztworem z soli i amoniaku (do jego przygotowania potrzebujesz 1 łyżkę soli i 4 łyżki amoniaku). Na samym końcu wystarczy wyprać ubranie w pralce. 

Czy można usunąć zabrudzenia z żywicy za pomocą żelazka?

W Internecie możesz natknąć się na sposób, który mówi, jak usunąć plamy z żywicy za pomocą żelazka. Nie powinieneś jednak go wybierać, ponieważ wysoka temperatura spowoduje, że żywica się upłynni i głębiej wniknie w strukturę materiału. Wtedy usunięcie żywicy będzie praktycznie niemożliwe. 

Wiesz już, jak usunąć plamy z żywicy w bezpieczny sposób. Zawsze warto, żebyś pamiętał o tych sposobach, ponieważ dzięki temu pewnie nieraz uda ci się uratować swoją odzież!

Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts