Jak zrobić kartkę świąteczną? Wypróbuj nasze pomysły!

Jak zrobić kartkę świąteczną? Odpowiedzi na to pytanie może być wiele, bowiem ostateczny wygląd własnoręcznie wykonanej kartki tak naprawdę uzależniony jest od posiadanej kreatywności i umiejętności plastycznych. Skorzystaj z naszych inspiracji!
Ida Grabska
jak zrobić kartkę świąteczną

Jak zrobić kartkę świąteczną? Jak zrobić ozdoby świąteczne? Jak zrobić stroik świąteczny? To pytania, na które odpowiedzi poszukują te osoby, które zamiast gotowych prezentów wybierają nieco trudniejszą, ale za to bez wątpienia bardziej satysfakcjonującą metodę na przygotowanie upominków bożonarodzeniowych. I choć pozornie wykonanie wszystkich tych rzeczy wydaje się skomplikowane, tak naprawdę zarówno dekorację, jak i kartkę z życzeniami można przygotować dosłownie w kilka chwil. Kluczem do sukcesu jest dobry pomysł i przygotowanie tego, co będzie potrzebne do jego realizacji. W przypadku kartki z całą pewnością potrzebny będzie papier ozdobny, klej, oraz w zależności od pomysłu na przykład wycięta z papieru choinka, bombka, Mikołaj lub inny dowolny symbol świąt, czy też po prostu zwykła kokardka ze wstążki.

Jak zrobić kartkę świąteczną? Zacznij od pomysłu!

Wysyłanie kartek świątecznych z okazji Świąt Bożego Narodzenia to piękny zwyczaj, związany z wieloletnią tradycją, który z całą pewnością wart jest tego, aby go kontynuować. I choć sposobów na przesłanie życzeń z okazji świąt w dwudziestym pierwszym wieku jest naprawdę wiele, nic nie zastąpi tradycyjnej kartki z symbolem świąt i ręcznie napisanymi życzeniami. W sprzedaży dostępnych jest mnóstwo gotowych kartek, do których bardzo często nie trzeba nawet wpisywać życzeń, bo są już wydrukowane – wystarczy tylko się podpisać. Jednak własnoręczne wykonanie kartki bożonarodzeniowej jest dużo lepszym pomysłem, który wbrew powszechnej opinii wcale nie wymaga posiadania szczególnych zdolności plastycznych. Wykonanie efektownej kartki, która sprawi radość obdarowanemu, wymaga jednak dobrego pomysłu. Można skorzystać z inspiracji dostępnych w sieci lub stworzyć swój własny, niepowtarzalny projekt.

Jak zrobić kartkę świąteczną? Czym ją ozdobić? Do ozdobienia kartki można wykorzystać gotowe symbole świąt dostępne w postaci różnorakich naklejek lub też przygotować je samodzielnie, na przykład wykorzystując do tego celu ozdobny dziurkacz. Dzięki niemu w szybki i prosty sposób można wyczarować na przykład choinkę z gwiazdek lub śnieżynek. Wystarczy wycięte elementy przyklejać na złożoną kartkę, układając je na kształt choinki. Na jej czubku można przykleić malutką kokardkę ze wstążki lub wyciętą kokardkę z kolorowego papieru. To tylko jedna z propozycji na ozdobienie kartki symbolem choinki. Do stworzenia choinki można bowiem wykorzystać włóczkę, makaron, drewniane patyczki, a nawet ozdobną wstążkę, formując ją w kolejne piętra bożonarodzeniowego drzewka. Przy realizacji któregoś z tych ciekawych pomysłów warto pamiętać o tym, aby zwykły klej zamienić na klej na gorąco, który w wypadku tworzyw sztucznych czy też makaronu sprawdza się dużo lepiej, zapewniając mocniejsze mocowanie.

Jak zrobić kartkę świąteczną? Postaw na detale!

Oryginalnym a przy tym efektownie wyglądającym pomysłem może okazać się przyklejenie za pomocą wspomnianego wyżej kleju na gorąco gałązki jodły. Aby ją nieco ożywić można na niej brokatowym klejem “narysować” kolorowe, błyszczące bombki lub też dokleić gwiazdki anyżu lub też wycięte na kształt małych kółeczek suszone plastry pomarańczy. Tak przygotowana kartka, nie tylko będzie pięknie wyglądać, ale też cudownie pachnieć, rozsiewając wokół aromaty kojarzące się z magią Świąt Bożego Narodzenia.

Na własnoręcznie przygotowanej kartce nie może zabraknąć pięknych życzeń. Gotowe i łatwo dostępne na przykład w sieci lepiej zamienić na te, które płyną prosto z serca. Personalizowane życzenia, wspaniale dopełnią samodzielnie przygotowany upominek w postaci efektownej kartki.

Zamiast zastanawiać się jak zrobić kartkę świąteczną, lepiej od razu zacząć działać! Do jej przygotowania tak naprawdę wystarczy kartka papieru A4, klej oraz na przykład ozdobny dziurkacz, wstążka, włóczka lub gałązka choiny, no i oczywiście dobry pomysł.

Archiwum: listopad 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts