Jak zapakować prezent? Sprawdź ciekawe pomysły!

Jak zapakować prezent w efektowny sposób? To pytanie, które w czasie przedświątecznym zadaje sobie wiele osób. Okazuje się, że odpowiedzi na nie może być wiele! Sprawdź, jak własnoręcznie zapakować upominek dla bliskich!
Ida Grabska
jak zapakować prezent

Jak zapakować prezent? To jedno z pytań, które w czasie przygotowywania świątecznych upominków pojawia się bardzo często. Oryginalny, własnoręcznie zapakowany prezent z pewnością doceni każdy obdarowany. Żeby jednak mogło się tak stać, najpierw trzeba zadać sobie nieco trudu, aby ów upominek stworzyć. I tu rodzą się kolejne pytania… Jak go ozdobić? Jak wybrać odpowiedni papier? Czy wybrać prezentowy papier pakowy, pudełko, karton ozdobny, a może celofan? Sprawa robi się jeszcze bardziej skomplikowana, jeśli podarunek ma nieregularne kształty. Jak wówczas zagiąć papier, aby całość prezentowała się efektownie? Pytań i wątpliwości, niekiedy pojawia się mnóstwo. Aby je nieco rozwiać, zdradzamy kilka pomysłów na stworzenie oryginalnego i pięknie wyglądającego prezentu!

Jak zapakować prezent w papier i efektownie zawinąć?

Pakowanie prezentów, jak się okazuje nie zawsze bywa łatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli prezent ma na przykład nieregularny kształt lub jest duży. W sprzedaży dostępne są torebki prezentowe, w różnych rozmiarach, które pomagają rozwiązać problemy dotyczące pakowania, nawet te związane z tym jak zapakować duży prezent. Aczkolwiek, choć są one ładne, kolorowe i ozdobione świątecznymi motywami, chcąc sprawić prawdziwą radość obdarowanemu, lepiej pokusić się o własnoręcznie zapakowanie prezentu. Jak zapakować prezent świąteczny? Oto wskazówki!

Aby nie pogubić się w natłoku informacji, na początek skupmy się na tym, jak ładnie zapakować prezent w papier. Otóż pakowanie upominków w papier, wbrew pozorom wcale nie jest trudnym zadaniem. Co więcej, aby oryginalnie zapakować prezent, w stylu eko, bez względu na jego rozmiar, wystarczy do tego celu wykorzystać zwykły papier szary. Wszystko, co jest potrzebne do wykonania tego zadania to arkusz szarego papieru, ewentualnie papieru prezentowego, taśma i ostre nożyczki.

Aby ułatwić sobie nieco to zadanie, prezent warto najpierw zapakować w pudełko dopasowane wielkością do rozmiaru prezentu. Warto to zrobić zwłaszcza w przypadku ubrań, drobnych elementów odzieży i innych przedmiotów o nieregularnych kształtach. Dzięki temu zabiegowi będzie łatwo zapakować dosłownie każdy prezent.

Jak zapakować książkę na prezent? 

Należy to zrobić dokładnie w ten sam sposób! Jeśli nie chcesz zniszczyć jej okładki, warto najpierw spakować ją pudełka dopasowanego wielkością do jej rozmiaru. Kartonik z wybranym upominkiem należy ułożyć na środku arkusza papieru, odcinając brzegi w taki sposób, by można je było założyć na karton i skleić, czyli z tzw. niewielkim zapasem. Ów zapas papieru nie powinien być jednak zbyt duży, gdyż obszerne krawędzie trudniej na siebie założyć i skleić, aby wyglądały estetycznie.

Pakowanie należy rozpocząć od przyklejenia do brzegów pudełka dłuższych krawędzi przy pomocy taśmy przezroczystej. Do tego zadania równie dobrze można wykorzystać dwustronną taśmę. Następnie należy zagiąć do dołu ich dolne krawędzie, wystające poza długość pudełka, starając się im nadać kształt trójkąta. Warto dobrze docisnąć brzegi tak, aby zgięcia nie były zbyt widoczne i dobrze się układały. Tak powstałe trójkąty należy przykleić do boku pudełka.

Całość można przewiązać kolorową wstążką, która sprawi, że prezent będzie wyglądał jeszcze lepiej, zawiązując ją na górze na kokardę. Wykorzystując do pakowania szary papier, wstążkę można zastąpić jutowym sznurkiem. Do takiego opakowania świetnie będzie pasować gałązka choiny, którą można wsunąć pod kokardę lub suszony plaster pomarańczy, laska cynamonu lub gwiazdka anyżu. Taki naturalny dodatek w formie dekoracji sprawi, że prezent będzie wyglądał oryginalnie, co z pewnością doceni obdarowywana osoba.

Jak zapakować prezent bez pudełka?

Drobne upominki typu rękawiczki lub skarpetki można zapakować wyłącznie w papier pomimo ich nieregularnych kształtów. Zatem jak zapakować koszulę czy skarpetki na prezent, aby efektownie się prezentowały? W ich wypadku zamiast klasycznej formy prezentu w kształcie kwadratu lub prostokąta lepiej postawić na “cukierka”, czyli owinięcie upominku w papier, a następnie zawinięcie jego krawędzi w taki sposób, by przypominały swoim wyglądem zakręcone brzegi cukierka. Jak zapakować koszulę na prezent, by papier się nie rozwijał, a przy tym całość wyglądała jeszcze lepiej? Każdą z krawędzi można dodatkowo przewiązać wstążką na kokardę.

Jak zapakować nieforemny prezent, a jak zapakować okrągły prezent?

Upominki, które mają nieforemne kształty, jak wspomniano wyżej, można zapakować do pudełka, jeśli ich rozmiar na to pozwala, a następnie owinąć w papier i ozdobić. Można też, podobnie jak okrągłe prezenty, zawinąć je w celofan. To kreatywny sposób, który bardzo dobrze sprawdza się także w przypadku bardzo dużych prezentów, które trudno byłoby zapakować w papier. Jeśli zapakowania prezentu jeden arkusz celofanu okaże się niewystarczający, można ze sobą skleić dwa, a nawet trzy arkusze przy pomocy taśmy przezroczystej. Następnie wybrany upominek należy umieścić na środku arkusza celofanu (jego brzegi w zależności od potrzeb można nieco skrócić), a następnie zawinąć do góry, formując na kształt “bombki” i przewiązać u góry kolorową wstążką.

Jak zapakować pierniczki na prezent?

Zwolennicy prezentów w postaci własnoręcznie upieczonych słodkości, często zastanawiają się, jak fajnie zapakować prezent, którym są pachnące i słodkie ciasteczka, na przykład pierniczki. Tego rodzaju prezent można zapakować, wykorzystując jeden z czterech sposobów. Pierwszym z nich jest zapakowanie ciastek w pudełko, a następnie owinięcie w papier w formie klasycznego prezentu. Drugim zaś, zapakowanie ich w metalową puszkę, którą następnie można owinąć w papier, formując prezent w kształcie cukierka. Czy jest inny sposób na to, jak zapakować pierniczki? Można je też włożyć do specjalnego słoika z ozdobną nakrętką lub też udekorować go samodzielnie, przywiązując do niego kokardę i wkładając w nią na przykład żywą gałązkę choiny.

Pierniczki można umieścić też w niewielkim koszyczku. Do takiego prezentu można dołożyć podkreślające wyjątkowy aromat ciasteczek suszone pomarańcze lub też świeże pomarańcze ozdobione goździkami oraz laski cynamonu. Całości może dopełnić gałązka jemioły lub świeża gałązka jodły. Tak przygotowany, wypełniony pysznościami kosz, warto owinąć w celofan, przewiązując jego górną część wstążką na kokardę i doczepiając do niej kartkę z życzeniami. W ten sposób powstanie efektownie wyglądająca “bombka”, która będzie pięknie wyglądać, prezentując apetyczną zawartość opakowania.

Jak zapakować pieniądze na prezent gwiazdkowy?

Pieniądze wręczane w formie gwiazdkowego prezentu też można fajnie zapakować. Do tego celu można wykorzystać na przykład własnoręcznie wykonaną kartkę świąteczną z życzeniami. Do jej przygotowania wystarczy kolorowa kartka papieru, klej oraz dowolne dekoracje. Mogą to być wycięte z papieru motywy świąteczne (np. choinka, bombka, prezenty) lub doklejona przy pomocy kleju na gorąco gałązka choiny, ozdobiona na przykład gwiazdkami anyżku. W środku kartki powinny znaleźć się płynące prosto z serca świąteczne życzenia.

Zastanawiając się nad tym, jak zapakować prezent, aby wyglądał estetycznie i sprawił radość obdarowanej nim osobie, warto pamiętać o tym, że forma opakowania powinna być uzależniona od rodzaju samego upominku. Prezenty o nieregularnych kształtach trudno zapakować w formie klasycznego prezentu. Aby ułatwić sobie to zadanie, można umieścić je w pudełku lub też zapakować tworząc z papieru prezentowego oryginalnego cukierka. Z kolei ciasteczka można zapakować w słoik, pudełko lub koszyk, który wystarczy lekko ozdobić, aby prezentował się jeszcze lepiej.

Archiwum: grudzień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts