Jak zrobić dekoracje świąteczne na stół? Wypróbuj nasze pomysły!

Jak zrobić dekoracje świąteczne na stół, skrzaty świąteczne? Jak zrobić stroik świąteczny? Na te i inne pytania odpowiedzi można poszukać wśród naszych propozycji bożonarodzeniowych dekoracji na świąteczny stół.
Alicja Kisiak
jak zrobić dekoracje świąteczne na stół

Jak zrobić dekoracje świąteczne na stół to pytanie, które przed świętami Bożego Narodzenia zadaje sobie wiele osób. Dekoracja stołu odgrywa bowiem istotne znaczenie, nie tylko podczas kolacji wigilijnej, ale też przez cały świąteczny okres. Stroik na stół wigilijny można wykonać własnoręcznie albo też jak pozostałe ozdoby świąteczne kupić gotowy. I choć to drugie rozwiązanie z pewnością pozwala oszczędzić czas, samodzielne stworzenie dekoracji na stół świąteczny przynosi wiele satysfakcji, a często też bywa dobrą zabawą, angażującą całą rodzinę. Dekoracje bożonarodzeniowe w tym również dekorację stołu wigilijnego można stworzyć na różne sposoby, wykorzystując do tego przeróżne świąteczne ozdoby, bombki świece, świeczniki, szyszki, świeczniki lub naturalne materiały takie jak gałązki jodły, laski cynamonu, anyż oraz szyszki idealne do tego aby przygotować minimalistyczny stroik w sam raz na środek stołu.

Jak zrobić dekoracje świąteczne na stół? Zacznij od planu!

Jak zrobić dekoracje świąteczne na stół z pewnością zastanawia się każdy kto lub tworzyć świąteczny klimat za pomocą ręcznie robionych ozdób. Choć samodzielne wykonanie aranżacji stołu wydaje się być trudne, tak naprawdę można ją stworzyć dosłownie w kilka chwil. Przed rozpoczęciem pracy, warto zastanowić się nad wielkością świątecznego stroika. Duże znaczenie w tym względzie odgrywa wielkość stołu oraz liczba osób, które przy nim zasiądą do wspólnego świętowania. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że poza dekoracją musi się na nim znaleźć wiele innych przedmiotów, niezbędnych do tego by zasiąść przy wspólnym stole, a wśród m.in.: obrus, bieżnik, podkładki, serwetki, zastawa, półmiski, sztućce oraz oczywiście dwanaście tradycyjnych potraw, a także świeczniki i świeczki. W przypadku stołu wigilijnego warto więc postawić na proste dekoracje, które nie będą zajmować zbyt wiele miejsca.

W zależności od własnych preferencji do udekorowania stołu można wykorzystać świecznik przy którym można ułożyć na podstawce gałązki świerkowe lub gałązki jodły przyozdobione na przykład kolorowymi bombkami lub innymi choinkowymi elementami dekoracyjnymi. Dobrym pomysłem na ozdobę stołu jest też stworzenie świątecznych dekoracji na talerzykach przy których zasiądą goście. W roli dekoracji w tym przypadku można wykorzystać naturalne ozdoby, jak na przykład gałązka świerku do której można przymocować białą śnieżynkę lub złotą gwiazdkę, laskę cynamonu lub gwiazdkę anyżu. Aby podkreślić świąteczny nastrój, a także przygotować miłą niespodziankę dla gości, można położyć tuż obok jodłowej gałązki słodki i pachnący, najlepiej samodzielnie upieczony pierniczek. Decydując się na ten rodzaj dekoracji, nie należy zapominać o tym, że każdy z gości powinien mieć dla siebie jedno ciasteczko, aby poczuć ten wyjątkowy nastrój. Trzeba więc przygotować dokładnie tyle pierniczków, ilu gości zasiądzie przy wigilijnym stole.

Jak zrobić dekoracje świąteczne na stół z żywych gałązek?

Dobrym pomysłem na efektowną dekorację stołu jest wianek wykonany z żywych gałązek w środek którego można wstawić świecę. Wieniec wbrew pozorom wykonuje się bardzo łatwo i szybko. Wystarczy gotowe kółko z wikliny (można zastąpić je wyciętym z grubego kartonu), sznurek i kilka pociętych na różne długości gałązek jodłowych lub świerkowych. Pracę należy rozpocząć od owinięcia kółka sznurkiem i zawiązania jego końców, tak aby stworzyły stabilne mocowanie. Na tak przygotowanym kole należy układać dłuższe gałązki, mocując je do sznurka i formując na kształt koła (w razie konieczności można je dodatkowo opleść, aby nadać im pożądany kształt). Do tak przygotowanej podstawy należy powkładać krótsze gałązki, aby wystawały poza obręb koła. Do gotowego wieńca można doczepić kokardę ze wstążki, opleść go malutkimi lampkami na cienkim druciku lub ozdobić w inny dowolny sposób.

Zastanawiając się nad tym jak zrobić dekoracje świąteczne na stół warto postawić na minimalistyczną ozdobę, która nie będzie zajmowała dużo miejsca, potrzebnego do ustawienie zastawy stołowej i wszystkiego co na świątecznym stole musi się znaleźć.

Archiwum: grudzień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts