Jak zrobić ozdoby świąteczne? Wypróbuj nasze pomysły!

Jak zrobić ozdoby świąteczne? Na to pytanie już nie musisz dłużej szukać odpowiedzi! Wystarczy, że przeczytasz artykuł i sprawdzisz nasze propozycje. Zapraszamy do lektury poradnika.
Ida Grabska
jak zrobić ozdoby świąteczne

W ostatnim czasie własnoręcznie wykonane dekoracje i ozdoby cieszą się dużą popularnością. Ci, którzy zastanawiają się nad tym, jak zrobić ozdoby świąteczne z papieru i nie tylko, często martwią się, że do ich przygotowania potrzebne są specjalne umiejętności. Tymczasem okazuje się, że aby samodzielnie przygotować ozdoby choinkowe, wcale nie trzeba posiadać specjalnych umiejętności ani dużych zdolności manualnych. Tak naprawdę wystarczy dobry pomysł, trochę wolnego czasu i kilka łatwo dostępnych materiałów, aby w szybki i prosty sposób wyczarować efektowne dekoracje na Boże Narodzenie, które można powiesić na choince, zawiesić w oknie lub ustawić na stole. Co więcej, samodzielne wykonanie dekoracji bożonarodzeniowych może stać się wspaniałą okazją do wspólnego spędzenia czasu z całą rodziną i dobrej zabawy, wprowadzającej w świąteczny klimat. Oto kilka pomysłów na dekoracje i świąteczne ozdoby, które można zrobić samemu.

Jak zrobić ozdoby świąteczne na choinkę? Sprawdź jakie materiały musisz przygotować!

Zastanawiając się nad tym, jak zrobić ozdoby świąteczne trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki mają one mieć charakter. Czy mają to być proste do wykonania papierowe ozdoby na choinkę, czy też świąteczne dekoracje, którymi będzie można udekorować cały dom. Od rodzaju ozdób zależy bowiem rodzaj potrzebnych materiałów, które trzeba przygotować.

Jeśli mają to być papierowe ozdoby bożonarodzeniowe, jak na przykład łańcuch na choinkę, wówczas potrzebne będą kolorowe kartki papieru, oraz zwykły klej i nożyczki. Do wykonania gwiazdki na choinkę można wykorzystać papierowe torebki śniadaniowe. Prostym pomysłem na prostą i efektowną dekorację, którą można zrobić samodzielnie na choinkę, są też naturalne bombki wykonane z szyszek. Do ich przygotowania poza szyszkami potrzebne będą jeszcze: jutowy sznurek lub wstążka i klej na gorąco.

Jak można zauważyć, do samodzielnie wykonane proste ozdoby świąteczne wcale nie muszą kosztować fortuny. Papierowe gwiazdy, łańcuchy i inne dekoracje choinkowe, a także dekoracje stołu można wykonać szybko i łatwo i co ważne przy minimalnym nakładzie finansowym. Wystarczy wizyta w sklepie papierniczym i kilka prostych pomysłów, aby stworzyć niepowtarzalne ręcznie robione ozdoby świąteczne DIY, które będą się pięknie prezentować, a przy tym nie zrujnują domowego budżetu. 

Jak zrobić stroik świąteczny?

Do przygotowania dekoracji świątecznej na stół będą potrzebne: żywe gałązki jodły, sosny lub świerka, gąbka florystyczna przeznaczona do układania kwiatów, klej na gorąco, kilka szyszek lub innych naturalnych ozdób lub też kilka gotowych ozdób choinkowych (bombki, koraliki, śnieżynki, cekiny, aniołki brokatowe gałązki ostrokrzewu, itp. ). Z kolei do wykonania świątecznego wianuszka potrzebne będą: żywe gałązki choiny, wiklinowe koło lub kółko wycięte z grubego kartonu, sznurek, wstążka, dowolne ozdoby świąteczne oraz klej na gorąco.

Przygotowanie stroika rozpoczynamy od namoczenia gąbki florystycznej i jej przymocowania do podstawka za pomocą sznurka (należy opleść sznurek wokół podstawka, zawiązując jego końce). Następnie wbijamy w gąbkę pocięte gałązki choiny, nadając całości pożądany kształt i wielkość. Tak przygotowany stroik można ozdobić, wykorzystując do tego dowolne ozdoby. A jak zrobić stroik świąteczny w formie wianuszka? Aby przygotować świąteczny wianuszek z żywych gałązek najpierw trzeba na wiklinowym kole lub kole wyciętym z kartonu przymocować sznurek, oplatając go wokół kółka. Następnie do sznurka należy przymocować gałązki, formując je na kształt koła, a gotowy wianuszek dowolnie ozdobić.

Jak zrobić łańcuch na choinkę?

Zamiast zastanawiać się nad tym, jak zrobić ozdoby na choinkę, lepiej zacząć działać! Na początek można wykonać wspólnie z dzieckiem prosty łańcuch. Aby go zrobić, wystarczy arkusze papieru kolorowego pociąć na paski (grubość pasków będzie decydowała o grubości i wyglądzie łańcucha – jeśli ma być cienki, wówczas papier należy pociąć na cienkie paski). Brzegi pierwszego paska należy skleić (można też zszyć je zszywaczem). W powstałe w ten sposób koło należy włożyć następny pasek, formując kolejne ogniowo łańcucha. Czynność trzeba powtarzać aż do osiągnięcia satysfakcjonującej długości łańcucha.

Jak zrobić gwiazdę na choinkę?

Równie prosto, jak łańcuch z papieru wykonuje się gwiazdę, którą można później zawiesić na choince lub powiesić w oknie (wystarczy przymocować ją do ramy okna przy pomocy taśmy klejącej i cienkiej żyłki). Aby wykonać gwiazdę z papieru, należy skleić ze sobą kilka torebek śniadaniowych (mogą być białe lub brązowe), a następnie przeciąć je po przekątnej na kształt ramienia gwiazdy. Całość należ y rozłożyć, a końce pierwszej i ostatniej torebki skleić ze sobą. W gotowej gwiazdce można zrobić maleńki otwór, który posłuży do zamocowania zawieszki, dzięki której będzie mogła zawisnąć na choince. Otwór ten można wykonać dziurkaczem lub posłużyć się grubą igłą. W ten sam sposób można przymocować do niej żyłkę, która pozwoli powiesić gotową gwiazdę w oknie.

Jak zrobić bombki z szyszek?

Innym, równie efektownym i prostym pomysłem na oryginalną ozdobę świąteczną są bombki z szyszek. W zależności od indywidualnych preferencji można przygotować bombki naturalne lub nieco bardziej ozdobne. W pierwszym przypadku do ich wykonania warto wykorzystać sznurek jutowy, który przy pomocy kleju na gorąco należy przykleić do spodu szyszki. Do przyklejonego sznurka można przywiązać kokardę ze wstążki jutowej, a całość zawiesić na choince. Jeżeli bombki z szyszek mają mieć bardziej ozdobny charakter zamiast jutowego sznurka można wykorzystać kolorową tasiemkę, a szyszkę dodatkowo pomalować farbą i posypać brokatem. Tak przygotowane szyszki można wykorzystać także do stroika wykonanego z żywych gałązek powbijanych w namoczoną uprzednio i przymocowaną do podstawka gąbkę florystyczną. Poza nimi w stroiku można umieścić dowolne ozdoby, a w środek wbić świeczkę.

Jak zrobić kartkę świąteczną?

Do przygotowania świątecznej kartki potrzebne będą: kolorowa kartka papieru, klej, oraz dowolne ozdoby (np. motywy świąteczne wycięte z papieru, elementy dekoracyjne wycięte przy pomocy ozdobnych dziurkaczy, gotowe dekoracje). Jak zrobić kartkę świąteczną z przygotowanych materiałów?Kartkę papieru składamy na pół. W środku wpisujemy życzenia świąteczne. Zewnętrzną stronę zaś dowolnie ozdabiamy, przyklejając do karki przygotowane wcześniej ozdoby.

Skrzaty świąteczne – jak zrobić?

Modną i efektowną dekoracją, którą można przygotować samodzielnie w prosty i szybki sposób, są skrzaty świąteczne. Jak zrobić krasnale, które staną się piękną ozdobą świątecznej aranżacji? Do ich wykonania potrzebne będą: para bawełnianych skarpetek, ryż do wypełnienia, kulka z waty, włóczka lub małe fragmenty sztucznego futra, ozdobne guziki, sznurek lub gumka recepturka, klej na gorąco. Do jednej ze skarpetek należy wsypać ryż, następnie związać ją sznurkiem lub założyć na nią gumkę. Do drugiej zaś włożyć kulkę waty, związać i dowiązać do skarpetki wypełnionej ryżem. Do głowy skrzata dokleić włóczkę lub fragmenty futra i czapkę. Całość dowolnie ozdobić.

Jak zrobić ozdoby świąteczne samemu? Okazuje się, że bardzo prosto! Wystarczy kilka łatwo dostępnych materiałów, kilka chwil wolnego czasu i dobry pomysł. Własnoręcznie wykonane ozdoby nie tylko pięknie się prezentują, ale też przynoszą wiele satysfakcji i pozwalają miło spędzić czas z rodziną.

Archiwum: grudzień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts