Jak wyczyścić opiekacz, aby znów przygotowywać ciepłe, chrupiące tosty?

Przypalone resztki sera oraz ślady po soku z pomidora to najczęstsze zabrudzenia na opiekaczu. Jeśli będą gromadziły się dłużej, zmienią smak kolejnych tostów – mogą też stać się przyczyną problemów żołądkowych. Sprawdź więc jak wyczyścić opiekacz i bez obaw przygotowywać kolejne pyszne śniadania!
Alicja Kisiak
jak wyczyścić opiekacz

Jak wyczyścić opiekacz z zaschniętych resztek jedzenia? Są na to sposoby! Poznaj je, aby zadbać o urządzenie i częściej z niego korzystać!

Jak wyczyścić opiekacz domowymi sposobami?

Do usunięcia resztek jedzenia z opiekacza wcale nie potrzebujesz specjalistycznych środków! Wystarczy gąbka kuchenna, ciepła woda i płyn do naczyń. Na trudniejsze zabrudzenia przyda się również dowolny olej albo oliwa.

Jak wyczyścić opiekacz? Zacznij od najprostszej metody. Namocz gąbkę kuchenną w wodzie z płynem do naczyń i dokładnie przetrzyj urządzenie. Jeśli pomimo tego resztki sera nie odkleją się od płytek opiekacza, weź drewnianą szpatułkę, a potem ostrożnie podważaj je i zeskrobuj. Na koniec umyj dokładnie opiekacz wodą.

Chcesz uniknąć zeskrobywania resztek jedzenia z płytek? W takim razie nasącz ręczniki papierowe oliwą albo olejem i przetrzyj nimi płytki opiekacza. Możesz też rozgrzać urządzenie, odczekać chwilkę aż resztki nieco się rozpuszczą i wtedy ostrożnie zetrzeć je ręcznikiem papierowym. Na koniec umyj opiekacz w wodzie z płynem do naczyń.

Kiedy płytki opiekacza będą czyste, przejdź do wyczyszczenia obudowy urządzenia. Ściereczkę albo gąbkę zamocz w wodzie z płynem do naczyń i wytrzyj nią opiekacz. Potem opłucz go pod strumieniem bieżącej wody. Po umyciu, warto urządzenie wytrzeć do sucha ręcznikiem, aby zapobiec powstaniu nieestetycznych zacieków na jego powierzchni.

Mniej zabrudzeń? To możliwe!

Czy istnieje sposób, który sprawi, że opiekacz nie będzie się brudził? Oczywiście! Jeśli chcesz uniknąć konieczności okresowego zeskrobywania resztek jedzenia z opiekacza, zastosuj prosty trik. Zanim umieścisz na płytkach urządzenia przygotowane kanapki, połóż w opiekaczu… papier do pieczenia! Dopiero na nim umieść kanapki – i przykryj je resztą papieru. Dzięki temu wszystkie zabrudzenia znajdą się na papierze do pieczenia, który po prostu wyrzucisz. Opiekacz z kolei pozostanie idealnie czysty – niezależnie od tego ile (i jakich) składników użyjesz do przygotowania ciepłej przekąski.

Ciepłe, chrupiące tosty to idealny pomysł na pyszne śniadanie albo kolację. Jednak przywierające do opiekacza resztki jedzenia skutecznie zniechęcają część osób do korzystania z tego urządzenia. Należysz do nich? Być może teraz zmienisz zdanie! Wiesz już przecież, jak wyczyścić opiekacz i co zrobić, aby nowe zabrudzenia nie pojawiały się zbyt łatwo!

Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts