Jak usunąć znak wodny ze zdjęcia? Mamy na to skuteczne sposoby!

Chcesz się dowiedzieć jak usunąć znak wodny ze zdjęcia? Musisz zatem wiedzieć, że istnieje do tego kilka bezpłatnych narzędzi. To naprawdę łatwe. Dowiedz się, jak to zrobić!
Alicja Kisiak
jak usunąć znak wodny ze zdjęcia

Koniecznie potrzebujesz oryginalnych czystych zdjęć bez jakichkolwiek oznaczeń, lecz jedyne, które masz to te ze znakami wodnymi? Bez paniki! Na szczęście szybko możesz je usunąć, nie tracąc przy tym wiele czasu. To dobra wiadomość zwłaszcza dla osób, które zajmują się np. obróbką zdjęć w różnych programach. Przeczytaj, jak usunąć znak wodny ze zdjęcia w kilka chwil!

W skrócie:

  1. Znak wodny ze zdjęcia można usunąć tylko, gdy jest się właścicielem owego zdjęcia. ✔️
  2. Pierwszą metodą na usunięcie znaku wodnego są internetowe edytory, które bardzo często są bezpłatne. Wystarczy tylko wybrać opcję „usuń znak wodny”. ✔️
  3. Drugą metodą jest Photoshop. Trzeba zaznaczyć stemplem klonującym obszar wokół znaku, a następnie go zamalować. ✔️
  4. Ostatnią metodą jest wycięcie znaku. Możesz to zrobić nawet w aplikacji Paint, lub edytorze zdjęć na telefonie! ✔️

Czy można legalnie usunąć znak wodny ze zdjęcia?

Zanim zabierzesz się za usuwanie znaku wodnego ze zdjęcia, to musisz wiedzieć, jaki jest cel tego typu oznaczeń. Głównie stosuje je się po to, aby zabezpieczyć obraz przed jego bezprawnym użyciem. Jest to pewnego rodzaju ochrona praw użytkownika, który odpowiada za utworzenie danej fotografii. W sytuacji, gdy jednak zdjęcie to twoja własność, a ty chcesz pozbyć się znaku wodnego wszczepionego przez program lub aplikację aparatu, to wiedz, że jest to całkowicie legalne postępowanie. 

usuwanie znaków wodnych z cudzych zdjęć jest nielegalne

Jak usunąć znak wodny ze zdjęcia – 3 sprawdzone sposoby

Jak usunąć znak wodny ze zdjęcia nie tracąc na jakości obrazu? Oto nasze sposoby!

Internetowe edytory

Jeśli zależy ci na czasie, to najlepiej będzie, jeśli skorzystasz z aplikacji internetowej stworzonej do edycji zdjęć, umożliwiającej m.in. usuwanie znaków wodnych ze zdjęć. Korzystając z tego rozwiązania, nie musisz instalować żadnego oprogramowania i co najważniejsze – zwykle nie musisz nic za to płacić! Większość popularnych edytorów nie wymaga również rejestracji, zachowuje jakość obrazów oraz obsługuje popularne formaty zdjęć – np. JPG, czy PNG.

Sprawdź: Jak zmienić plik pdf na jpg?

Photoshop

Możesz wykorzystać także edytor zdjęć Photoshop. Jak usunąć znak wodny ze zdjęcia za pomocą Photoshopa? Wystarczy, że:

  1. Otworzysz zdjęcie z oznaczeniem w programie.
  2. Z zestawu narzędzi wybierzesz Stempel klonujący i dopasujesz jego rozmiar.
  3. Naciśniesz klawisz Alt i klikniesz obszar niedaleko tekstu.
  4. Photoshop dzięki temu skopiuje próbkę z wybranego miejsca, dzięki czemu będziesz mógł zamalować znak wodny.

Porada ekspresowa ✨

W Photoshopie możesz również użyć narzędzia „wymaż.” Gdy już wybierzesz to narzędzie, zaznacz obszar znaku wodnego, a Photoshop sam wymaże znak.

Wytnij lub zastąp znak wodny

Gdy nie chcesz wykorzystać powyższych sposobów, a znak wodny znajduje się niedaleko krawędzi obrazu, to najprawdopodobniej najlepszym pomysłem będzie jego wycięcie. Do tego celu możesz wykorzystać wiele łatwo dostępnych programów – np. Pixlr. Gdy jednak wycięcie znaku wodnego jest niemożliwe, to być może uda ci się go zastąpić własnym logo? To rozwiązanie, które możemy ci polecić, zwłaszcza jeśli obraz jest niewielki. 

Wiesz już, jak usunąć znak wodny ze zdjęcia. Powyżej przedstawiliśmy ci kilka sposobów na pozbycie się niechcianego zabezpieczenia z fotografii. Niezależnie od tego, który wybierzesz, pamiętaj o przestrzeganiu praw autorskich. Absolutnie nie możesz używać obrazów ze znakiem wodnym, które należą do innych osób. 

Archiwum: czerwiec 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts