Jak usunąć nadruk z koszulki?

Kupiłeś koszulkę lub bluzę, ale nie podoba ci się umieszczona na niej grafika? A może nadruk nieco się już zniszczył? Możesz się go pozbyć domowymi sposobami. Sprawdź, jak usunąć nadruk z koszulki!
Alicja Kisiak
jak usunąć nadruk z koszulki

Na twojej najwygodniejszej koszulce znajduje się grafika, za którą nie przepadasz? To nie problem. Pokażemy ci, jak usunąć nadruk z koszulki domowymi sposobami!

Najpopularniejsze rodzaje nadruków na odzieży

Warto wiedzieć, że nie wszystkie rodzaje nadruków na koszulkach czy bluzach można usuwać samodzielnie. Jest to niemożliwe np. w przypadku haftu komputerowego, sublimacji czy druku cyfrowego DTG.

Wiedza, jak usunąć nadruk z koszulki przyda ci się natomiast w przypadku, gdy grafika została wykonana:

  • metodą sitodruku,
  • za pomocą prasowanki lub naklejki;
  • ze specjalnej gumy i folii flex.

Jak usunąć nadruk z koszulki – bezpiecznie i bez uszkadzania materiału

Sposoby na usunięcie nadruku z powierzchni ubrania różnią się w zależności od tego, z jakiego materiału została wykonana grafika:

  • nadruki naniesione metodą sitodruku najlepiej usunąć za pomocą odpowiednich środków chemicznych – rozpuszczalnika na bazie alkoholu, zmywacza do paznokci lub do kleju, na koniec pamiętaj o tym, aby wyprać koszulkę;
  • nadruki gumowe naniesione przy użyciu folii flex możesz spróbować usunąć za pomocą żelazka, pamiętaj, by nie prasować bezpośrednio, ale np. przez papier do pieczenia, takie nadruki na odzieży możesz także podgrzać parownicą lub suszarką do włosów;
  • naprasowanki najlepiej usuwa się, wkładając koszulkę na kilka godzin do zamrażalnika, wówczas nadruk popęka i będzie można łatwo podważyć go nożykiem.

Na koniec pamiętaj o usunięciu resztek kleju. Zrobisz to za pomocą tłustych substancji – doskonale sprawdzi się np. olejek herbaciany. Wystarczy nasączyć nim wacik i potrzeć tkaninę.

Chcesz pozbyć się nadruku z tkaniny? Uważaj na silnie działające środki!

Jedną z polecanych metod usuwania nadruków z odzieży jest stosowanie specjalistycznych środków chemicznych. Czy rzeczywiście warto to robić? Warto pamiętać, że takie środki mają bardzo silne działanie i mogą uszkodzić materiał, zwłaszcza gdy jest on delikatny.

Ze specjalistycznych środków do usuwania naprasowanek i naklejek lepiej nie korzystać także ze względu na ich cenę. Kosztują one tyle, że często bardziej opłaca się po prostu kupić nową koszulkę.

Koszulki z nadrukami niszczą się, przestają być modne lub… mogą po prostu ci się już nie podobać! W każdym z takich przypadku warto wiedzieć, jak usunąć nadruk z koszulki. Prawda, że to proste?

Archiwum: wrzesień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts