Jak zrobić nawilżacz powietrza łatwo, szybko i tanio?

Jak zrobić nawilżacz powietrza? Okazuje się, że nie jest to trudne zadanie. Co więcej, nie musisz wydawać ani złotówki. Jednak, czy efekty będą zadowalające? Już za chwilę odpowiemy na to pytanie!
Alicja Kisiak
osoby pokazuje jak zrobić nawilżacz powietrza

Gdy powietrze w domu jest za suche, cierpi na tym nasze zdrowie i samopoczucie. Cierpią też nasze rośliny doniczkowe. Wówczas najlepiej podnieść wilgotność powietrza za pomocą nawilżacza. Można kupić gotowe urządzenie, co wiąże się z wydatkiem minimum kilkudziesięciu złotych. Jednak co, jeśli nie chcemy wydawać pieniędzy? Jak zrobić nawilżacz powietrza samodzielnie? Czy jest to możliwe?

Jak zrobić nawilżacz powietrza?

Jest kilka sposobów, aby łatwo, szybko i tanio nawilżyć powietrze w swoim mieszkaniu. To bardzo szybko odzwierciedli się w kondycji skóry, lepszym samopoczuciu i piękniejszym wyglądzie kwiatów!

Mokre pranie 

Jeśli chcesz nawilżyć powietrze w pomieszczeniu, rozwieś na grzejnikach mokre pranie lub ręczniki. Materiał będzie parował i tym samym podniesie wilgotność. Jednak takie rozwiązanie nie jest zbyt estetyczne, więc jeśli ci nie odpowiada, to czytaj dalej!

Naczynie z wodą

Kolejny prosty sposób na podniesienie wilgotności powietrza to naczynie z wodą. Wystarczy postawić je na kaloryferze lub pod nim i gotowe! Wysoka temperatura sprawi, że woda wewnątrz naczynia zacznie szybko parować. 

Nawilżacz powietrza na kaloryfer

Możesz też pójść o krok dalej i zrobić nagrzejnikowy nawilżacz powietrza. Potrzebny będzie podłużny pojemnik metalowy lub plastikowy, jak na przykład doniczka. Za pomocą otwornicy wykonaj dwie dziury pod górną krawędzią pojemnika, aby móc zawiesić go na grzejniku. W tym celu wykorzystaj haczyki na relingi. Na końcu napełnij naczynie wodą – po kilku godzinach wilgotność powietrza będzie wyższa.

Wiesz już, jak zrobić nawilżacz powietrza. Musisz jednak pamiętać, że aby wilgotność rzeczywiście się podniosła, trzeba konsekwentnie dolewać wody do pojemników lub wieszać kolejne mokre materiały na grzejnikach, gdy poprzednie wyschną. Jeśli powietrze w twoim mieszkaniu jest suche, po kąpieli pozostaw drzwi z łazienki otwarte.

Archiwum: kwiecień 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts