Dlaczego nie należy stosować domowych sposobów na wybielanie zębów?

Avatar
niebezpieczne domowe wybielanie

Istnieje wiele powodów, dla których nie należy stosować domowych metod wybielania zębów. Po pierwsze, większość z tych produktów nie jest tak skuteczna jak profesjonalne zabiegi wybielania zębów. Po drugie, domowe produkty do wybielania zębów mogą często powodować podrażnienia i nadwrażliwość. Wreszcie domowe metody wybielania zębów mogą być, wbrew pozorom bardzo drogie. Aby dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego należy unikać domowych metod wybielania zębów, czytaj dalej!

Profesjonalne zabiegi wybielania zębów są bardziej skuteczne

Domowe produkty do wybielania zębów mogą być często nieskuteczne, ponieważ brakuje im niezbędnych składników potrzebnych do skutecznego usuwania przebarwień ze szkliwa zębów. W rzeczywistości niektóre wybielacze do zębów DIY w ogóle nie zawierają nadtlenku. Dzieje się tak dlatego, że wiele z tych produktów jest wytwarzanych przez firmy, które nie zajmują się profesjonalnym wybielaniem zębów. W rezultacie firmy te po prostu dodają nieskuteczną ilość nadtlenku do swoich produktów, aby szybko zarobić.

Skorzystaj z profesjonalnego zabiegu wybielania zębów w Centrum Estetique: https://www.estetique-wroclaw.pl/stomatologia-estetyczna/wybielanie-zebow/

Z drugiej strony, profesjonalne zabiegi wybielania zębów zawierają znacznie wyższe stężenia nadtlenku niż te, które znajdziesz w większości zestawów DIY. W rzeczywistości niektóre żele wybielające mogą zawierać do 40% nadtlenku wodoru! Profesjonalne zabiegi wykorzystują również specjalne światła lub lasery, które wnikają głęboko w szkliwo zębów i usuwają przebarwienia od wewnątrz. Te profesjonalne zabiegi są znacznie bardziej skuteczne niż jakiekolwiek inne produkty do wybielania zębów dostępne na rynku.

Wybielacze zębów DIY mogą podrażniać zęby i powodować nadwrażliwość

Ponieważ wiele domowych zestawów do wybielania zębów zawiera tylko niewielką ilość nadtlenku, znacznie rzadziej powodują one nadwrażliwość lub podrażnienie zębów. Jednak nie zawsze tak jest! Wiele osób, które korzystały z tych tanich produktów do samodzielnego wybielania zębów, zgłosiło, że powodowały bolesną nadwrażliwość i krwawienie z dziąseł. Jeśli szukasz wybielacza, który nie podrażni Twojej jamy ustnej, najlepiej zainwestować w profesjonalne leczenie.

Estetique Wrocław to gwarancja satysfakcji i bezpieczeństwa!

W ostatecznym rozrachunku profesjonalne zabiegi wychodzą taniej

Wiele osób wybiera samodzielne zestawy do wybielania zębów, ponieważ są tak tanie i niedrogie. Dotyczy to zwłaszcza zestawów „dwuetapowych”, które twierdzą, że są bardziej skuteczne niż inne produkty na rynku. Jednak te zestawy są w rzeczywistości bardzo drogie, ponieważ aby zobaczyć jakikolwiek efekt, musisz często powtarzać kurację a tym samym kupować więcej produktu. W rzeczywistości wiele osób uważa, że profesjonalne zabiegi są w rzeczywistości znacznie tańsze niż jakiekolwiek zestawy do samodzielnego wykonania dostępne obecnie na rynku. Dzieje się tak, ponieważ profesjonalne wybielacze zębów wykorzystują wysokie stężenia nadtlenku, który można wielokrotnie używać ponownie. Dlatego te produkty pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze i nie spowodują podrażnień ani wrażliwości, jak niektóre tanie zestawy, z których później trzeba się i tak leczyć lub niwelować ich skutki uboczne.

Produkty do wybielania zębów mogą spowodować trwałe uszkodzenie szkliwa zębów

Istnieje wiele rzeczy, które mogą spowodować nieodwracalne uszkodzenia zębów, w tym palenie i nadmierna erozja kwasowa. Dlatego tak ważne jest stosowanie profesjonalnego wybielacza zębów, jeśli już wcześniej próbowałeś domowych zabiegów. Profesjonalne zabiegi zawierają znacznie wyższe stężenia nadtlenku niż w przypadku zestawów do samodzielnego montażu. W rezultacie produkty te faktycznie wybielają przebarwienia od wewnątrz, zamiast po prostu przenosić je na powierzchnię szkliwa zębów. Domowe wybielanie może spowodować trwałe uszkodzenie zębów, a nawet doprowadzić do nadwrażliwości w przyszłości! 

Archiwum: październik 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *