Co zrobić ze starymi meblami? Sprawdź nasze podpowiedzi!

Remontujesz mieszkanie i nie wiesz, co zrobić ze starymi meblami? Zapoznaj się z naszym artykułem, z którego dowiesz się, jak uniknąć wyrzucania niechcianych mebli na śmietnik! Zapraszamy do lektury!
Ida Grabska
co zrobić ze starymi meblami

Co zrobić ze starymi meblami?

  • Niechciane meble można oddać potrzebującym.
  • Jeśli znudził ci się wygląd mebli, możesz je samodzielnie odnowić lub przemalować na inny kolor.
  • Używane meble można sprzedać za pomocą internetowych portali ogłoszeniowych.
  • Stare meble możesz bezpłatnie oddać do wielu różnych miejsc, na przykład do punktów selektywnego zbierania odpadów lub na osiedlowe zbiórki odpadów wielkogabarytowych.

Oddanie za darmo starych lub niechcianych mebli dla potrzebujących

Stare meble można podarować osobom, których nie stać na ich zakup. Gdzie oddać meble dla potrzebujących? Możliwości jest naprawdę sporo. Można zrobić to poprzez portale ogłoszeniowe, zaznaczając, że chce się oddać je za darmo. Można ogłosić się również na swoich mediach społecznościowych, bezpośrednio w poście lub pisząc na jednej z grup. Innym sposobem jest przekazanie mebli do placówek dla osób potrzebujących, takich jak na przykład domy opieki społecznej lub domy dziecka, w których często brakuje podstawowych mebli, takich jak łózka, krzesła, stoliki, biurka, szafy oraz komody.

Samodzielna renowacja starych mebli

Zastanawiasz się, co zrobić ze starymi meblami? Możesz je odnowić! Jest to zajęcie, które można wykonać samodzielnie lub zlecić specjalistom. W jaki sposób można odnowić mebel? Jest na to kilka metod:

  • malowanie (zmiana koloru – popularne rozwiązanie i najłatwiejsze, wystarczy zeszlifować warstwę wierzchnią, wyczyścić i pomalować na nowo);
  • oklejanie za pomocą trwałej okleiny w dowolnym kolorze i wzorze;
  • naprawianie drobnych usterek, na przykład przykręcenie nowego uchwytu;
  • tapicerowanie (najdroższy sposób, ale bardzo efektywny – wymiana obicia na nowe, często odmienia charakter mebla).

Sprzedaż używanych mebli w internecie

Jeśli chcesz stworzyćminimalizm w mieszkaniu i zależy ci na pozbyciu się starych, niechcianych mebli, to możesz spróbować sprzedać je przez internet. Można to zrobić, wystawiając ogłoszenie na jednym z popularnych portali sprzedażowych. Cały proces jest bardzo łatwy i szybki. Wystarczy założyć konto na wybranym serwisie i dodać aukcje z konkretnym meblem, na przykład z komodą, tapczanem, czy też szafką. Koniecznie należy dołączyć zdjęcie aktualnego stanu przedmiotu oraz napisać krótki opis. Bardzo ważne jest tu dokładne oszacowanie wartości mebla. Jeśli posiada jakieś ubytki, to należy je uwzględnić w cenie.

Co zrobić ze starymi meblami, gdy są mocno uszkodzone?

Gdzie oddać stare meble, gdy są już bardzo poniszczone i nie nadają się do dalszego użytkowania? Można przekazać je firmom, które zajmują się recyklingiem. W takich miejscach meble rozbierane są na części i zostawiane jest to, co można użyć ponownie, na przykład szkło, metal lub drewno. Stare meble można także oddać na zbiórki wielkogabarytowe, które odbywają się co jakiś czas na każdym osiedlu. Osobom, którym zależy na szybkim pozbyciu się starych mebli, polecane jest samodzielne wywiezienie ich do punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych, gdzie również zostaną przyjęte za darmo.

Istnieje wiele pomysłów dotyczących tego, co zrobić ze starymi meblami. Zanim wyrzucisz niepotrzebne przedmioty, zastanów się, czy nie lepiej oddać je potrzebującym lub spróbować dać im drugie życie poprzez ich odnowienie albo sprzedanie.

Archiwum: marzec 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts