Płyta gazowa bez płomieni – wady i zalety. Sprawdź, czy warto ją wybrać!

Płyta gazowa bez płomieni – wady i zalety, które powinieneś poznać, zanim wybierzesz swoją płytę grzewczą. Już za chwilę dowiesz się, jak działa to urządzenie i czym różni się od tradycyjnego odpowiednika!
Ida Grabska
osoba uruchamia czarną płytę bez płomieni

Wiele osób posiada w swojej kuchni podłączenie do instalacji gazowej. Wówczas często decydują się oni na zakup gazowej płyty grzewczej. W tradycyjnej wersji składa się ona z kilku palników, a gotowanie odbywa się na żywym płomieniu. Niestety dość trudno utrzymać ją w czystości, a obecność ognia negatywnie wpływa na bezpieczeństwo domowników. Alternatywą jest płyta gazowa bez płomieni. Wady i zalety tego urządzenia poznasz już za chwilę!

Płyta gazowa bez płomieni – wady i zalety

Zanim przejdziemy do wad i zalet płyty gazowej bez płomieni, omówimy krótko sposób jej działania. Otóż taka płyta nadal posiada palniki, jednak są one ukryte pod szklaną powierzchnią. To sprawia, że przypomina ona nowoczesne płyty ceramiczne i indukcyjne, tyle że jest po prostu zasilana gazem. Konieczne jest też podłączenie do prądu. 

Zalety

Ogromną zaletą płyty gazowej bez płomieni jest przede wszystkim to, że palniki są ukryte pod szklaną powierzchnią. To sprawia, że urządzenie prezentuje się estetycznie, jest łatwe w utrzymaniu i bezpieczniejsze. Szkło nagrzewa się i oddaje ciepło, w związku z czym taka płyta gazowa zużywa nawet o połowę mniej gazu. Warto też wspomnieć, że nie wymaga ona stosowania specjalnych garnków, przez co dla wielu stanowi alternatywę dla indukcji. 

Wady

Płyta gazowa bezpłomieniowa nie jest bez wad. Jest sporo droższa od tradycyjnej płyty gazowej. Jak wcześniej wspomnieliśmy, wymagane jest przyłącze do gazu i prądu. Powierzchnia płyty gazowej bez płomieni nagrzewa się wolniej od modeli elektrycznych, co dla niektórych może stanowić dość sporą wadę. 

Interesuje cię płyta gazowa bez płomieni? Wady i zalety już znasz. Zatem, czy warto ją wybrać? Jeżeli zależy ci na wysokiej estetyce kuchennego wnętrza i większym bezpieczeństwie, a jednocześnie chcesz gotować na gazie i nie przeszkadza ci dość spora inwestycja, to płyta gazowa bezpłomieniowa będzie dobrym wyborem. 

Archiwum: kwiecień 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts