Klimatyzator przenośny – montaż

Jak poradzić sobie z letnimi upałami? Świetnie sprawdzi się klimatyzator przenośny! Montaż takiego urządzenia nie jest trudny. Sprawdź, jaka jest jego specyfika i o czym należy pamiętać podczas montowania.
Ida Grabska
osoba z pilotem reguluje temperaturę w klimatyzatorze przenośnym po montażu

Zmiany klimatu powodują, że z każdym rokiem letnie upały dokuczają nam coraz bardziej. Tradycyjna klimatyzacja ciągle jednak pozostaje poza zasięgiem dużej części mieszkańców naszego kraju. Ciekawą alternatywą może jednak okazać się klimatyzator przenośny. Montaż takiego urządzenia nie jest trudny, a ono samo może nie tylko regulować temperaturę, ale również oczyszczać powietrze. 

Jak działa klimatyzator przenośny?

Klimatyzator przenośny umożliwia chłodzenie powietrza w pomieszczeniu bez konieczności montażu pełnej instalacji. To mobilne urządzenie, które można swobodnie przenosić między pokojami. Jego działanie opiera się na pobieraniu ciepła z pomieszczenia przez parownik i oddawania go na zewnątrz przez skraplacz. Gorące powietrze wydalane jest z naszego mieszkania pomocą rury wyrzutowej. 

Klimatyzator przenośny – montaż

Najważniejszym elementem montażu klimatyzatora przenośnego jest wyprowadzenie na zewnątrz rury wyrzutowej, przez którą z pomieszczenia odprowadza się ciepłe powietrze. Rurę przepuszczamy przez okno lub drzwi balkonowe. Trzeba zapewnić jej stabilność, aby nie ruszała się pod wpływem na przykład podmuchów wiatru. 

Wnętrze pomieszczenia musi być odizolowane od gorącego powietrza na zewnątrz. Jak to zrobić, przy jednoczesnej konieczności przełożenia rury przez otwarte okno? Wystarczy wyposażyć się w specjalną osłonę do klimatyzatora przenośnego. To trwała i odporna na promieniowanie UV płachta, którą przymocowuje się bezpośrednio do ramy okna lub drzwi balkonowych. 

Jak zamontować klimatyzator przenośny w bloku? 

Jeżeli mieszkasz w bloku, jak najbardziej możesz zamontować u siebie klimatyzator przenośny. Co więcej, nie ma żadnej różnicy pomiędzy montowaniem tego urządzenia w domu jednorodzinnym! 

W przypadku klimatyzatora przenośnego montaż nie wymaga żadnych trwałych zmian w elewacji budynku, czy stolarce okiennej. Konieczne jest jedynie zamontowanie na ramie okna specjalnej nakładki, którą można w każdej chwili bezpiecznie zdjąć. Oczywiście w momencie, kiedy mieszkanie jest wynajmowane, warto najpierw skonsultować się z jego właścicielem. 

Klimatyzator przenośny z powodzeniem można zamontować samodzielnie, bez angażowania w to specjalistów. Urządzenie jest mobilne i można przenosić je między pokojami. 

Archiwum: kwiecień 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts