Pralka Whirlpool – błąd F06. Co zrobić, kiedy urządzenie wyświetla błąd F06?

Wyświetlanie przez pralkę Whirlpool błędu F06 może wskazywać na poważną usterkę. Z tego powodu użytkownicy urządzenia powinni szybko poszukać rozwiązania. Z artykułu dowiesz się, co robić, kiedy pojawi się ten charakterystyczny kod błędu.
Ida Grabska
pralka whirlpool błąd f06

Masz problem z pralką Whirlpool? Błąd F06 może pojawić się po kilku latach użytkowania, dlatego nie martw się – nie jesteś sam! Wiele osób się z tym spotkało. Kod błędu F06 oznacza, że silnik pralki nie działa poprawnie. Zanim przystąpisz do naprawy, warto zrozumieć, dlaczego wystąpił błąd i jak go naprawić. Co ciekawe, niektóre modele nie mają takiego kodu.

Zobacz najlepszych specjalistów od naprawy pralek w Twojej okolicy

Pralka Whirlpool – błąd F06. Co znaczy ten kod?

Co dokładnie oznacza wyświetlanie przez pralkę Whirlpool błędu F06? Przede wszystkim wskazuje na uszkodzenie obrotomierza lub problem z pracą silnika – a mówiąc precyzyjniej, usterkę tacho. W przypadku awarii obrotomierza bęben pralki obraca się bardzo powoli, jest też problem z wirowaniem, co sprawia, że po zakończonym cyklu pranie nadal jest bardzo mokre. Jeśli błąd zostanie wykryty w trakcie prania, wówczas urządzenie wyłączy się automatycznie, a zablokowane drzwiczki odblokują po 3 minutach.

Jakie są przyczyny awarii sprzętu AGD?

Błąd F06 w pralkach Whirlpool. Może on mieć różne przyczyny, takie jak uszkodzenie tachometru, awarię pompy spustowej, wyciek zbiornika uszczelniającego, pęknięty czy obluzowany pasek napędowy, zużyte łożyska i szczotki, uszkodzenie regulatora temperatury lub grzałki. Niekiedy wynika z problemów z komunikacją między silnikiem a modułem sterującym, a także z uszkodzeniem samego silnika. Błąd F06 może również wystąpić, jeśli są problemy z układem elektrycznym pralki.

Błąd F06. Czy można samodzielnie naprawić pralkę?

Kiedy widać na wyświetlaczu pralki Whirlpool błąd F06, warto wykonać następujące czynności:

  • ważne jest, aby sprawdzić, czy wszystkie kable są właściwie podłączone i czy pralka jest podłączona do źródła zasilania;
  • sprawdź stan filtrów, odpływu i innych elementów urządzenia;
  • skontroluj, czy w bębnie nie znajduje się zbyt ciężki wsad, co mogło spowodować przeciążenie.

Aby naprawić błąd F06, ważne jest, aby zrozumieć przyczynę. Jeśli problem został spowodowany uszkodzonym silnikiem lub programatorem, będziesz musiał je wymienić. Jeśli problem jest spowodowany układem elektrycznym lub przeciążeniem silnika, również trzeba zmienić drobne elementy. Gdy nadal pojawia się problem z pralką Whirlpool (błąd F06), skontaktuj się z fachowym serwisem pralek.

Archiwum: marzec 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts