Osłona ściany przy kuchence gazowej. Praktyczne inspiracje

Osłona ściany przy kuchence gazowej jest koniecznością, jeżeli chcemy zadbać o należytą estetykę i czystość w kuchni. Jest wiele opcji do wyboru, a wśród nich stylowe płytki, szkło i naturalne rozwiązania!
Ida Grabska
osoba odpala kuchenkę gazową z osłoną na ścianie

Kuchnia to pomieszczenie, w którym nietrudno o zabrudzenia ścian, szczególnie w okolicy kuchenki. Z tego powodu konieczne jest zabezpieczenie tego miejsca tak, aby można było łatwo usunąć wszelkie plamy. Jaka osłona ściany przy kuchence gazowej sprawdzi się najlepiej? Tutaj warto połączyć swoje preferencje pod względem estetyki z cechami poszczególnych rozwiązań. Sprawdź nasze propozycje!

Osłona ściany przy kuchence gazowej

Dlaczego pomalowanie ściany przy kuchence i pozostawienie jej nie jest najlepszym pomysłem? Ponieważ jeśli wybierzemy zwykłą farbę, to utrzymamy ją w czystości maksymalnie przez kilka dni. Jeśli zależy nam na tym, aby pozostawić ścianę przy kuchence tylko pomalowaną, wówczas najlepiej wybrać farbę odporną na szorowanie lub tablicówkę. 

Szkło hartowane 

Szkło hartowane za kuchenką gazową to popularne rozwiązanie. Bardzo łatwo się je czyści, a dodatkowo może przedstawiać pożądany przez nas wzór. Jednocześnie idealnie sprawdzi się dla minimalistów, którzy to swoje szkło hartowane mogą wybrać w jednolitym kolorze. 

Kamień, cegła, beton, drewno

W ostatnich latach obserwujemy powrót do natury, również w kwestii aranżacji wnętrz. Jeżeli pragniesz w sposób naturalny wykończyć ścianę przy kuchence gazowej, dobrze sprawdzi się cegła, kamień ozdobny, a nawet beton i drewno. Pamiętaj jednak, że takie materiały wymagają pokrycia specjalną powłoką, dzięki której będzie można do woli czyścić ścianę. 

Płytki 

Jaka osłona ściany przy kuchence gazowej? Oczywiście nie sposób nie wspomnieć o klasycznych płytkach. W chwili obecnej dostępnych jest tak wiele wzorów i różnego rodzaju imitacji, że z pewnością każdy znajdzie idealne kafelki ścienne dla siebie.

Co na ścianę za płyta gazową? Opcja budżetowa

Jeśli chodzi o powyższe inspiracje, zazwyczaj wybrane rozwiązanie znajduje się na całej powierzchni ściany nad dolnymi i pod górnymi szafkami. Jeśli jednak chcesz szybko i tanio zabezpieczyć ścianę przy kuchence gazowej, możesz położyć wybrany materiał, na przykład szkło hartowane wyłącznie w miejscu, w którym znajduje się kuchenka. To stanowczo obniży koszt inwestycji.

Jaka osłona ściany przy kuchence gazowej? Jeśli nie potrafisz wybrać, koniecznie zainspiruj się zdjęciami dostępnymi w internecie. Pamiętaj, że jest to rozwiązanie na lata, więc warto poświęcić trochę czasu na poszukiwania najlepszej opcji.

Archiwum: kwiecień 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts