Miejsce na ekspres do kawy w kuchni. Gdzie go postawić?

Odpowiednie miejsce na ekspres do kawy w kuchni to gwarancja wygody i szybkiego dostępu do pysznej kawy niezależnie od sytuacji. Podpowiadamy, gdzie najlepiej postawić to urządzenie!
Alicja Kisiak
pani domu znalazła miejsce na ekspres do kawy w kuchni

Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez pysznej i aromatycznej kawy. Zakup ekspresu wydaje się więc oczywistością. Kiedy już wybierzesz rodzaj i model, koniecznie zastanów się jakie miejsce na ekspres do kawy w kuchni będzie najbardziej odpowiednie. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek. 

Miejsce na ekspres do kawy w kuchni. Na co zwrócić uwagę?

Jeżeli zdecydowałeś się na zakup ekspresu do kawy, z pewnością zastanawiasz się, gdzie go postawić. Na początku warto zwrócić uwagę na najważniejsze kwestie, czyli dostępność urządzenia oraz wygodę użytkowania. Warto umieścić ekspres blisko miejsca, w którym często przebywamy, na przykład stołu, przy którym jadamy śniadania. 

Podczas przygotowywania kawy warto mieć stały i wygodny dostęp do kubków. Warto pomyśleć więc o tym, czy wybrane miejsce znajduje się odpowiednio blisko szafki, w której zostały ulokowane.

Ostatnim, ale równie ważnym czynnikiem, jest wizualny aspekt posiadania ekspresu w kuchni. Jeżeli zdecydowałeś się na nowoczesny i designerski model, dobrym pomysłem będzie ustawienie go w dobrze widocznej części kuchni.

Blat a może półka? Gdzie postawić ekspres? 

Wybierając miejsce na ekspres do kawy w kuchni, najczęściej bierzemy pod uwagę fragment kuchennego blatu. W istocie mniejsze ekspresy (na przykład przelewowe) mogą z powodzeniem zostać ustawione na półkach. W takiej sytuacji warto jednak przeanalizować wszystkie za i przeciw tak, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno sprzętu, jak i domowników. Ekspres powinien stać stabilnie w pewnej odległości od krawędzi. 

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie umieścić ekspres do kawy, weź pod uwagę wszystkie miejsca na blacie lub szafkach, które są w zasięgu twoich rąk podczas prac w kuchu. Zadbaj również o stabilność i bezpieczeństwo podłoża. 

Archiwum: kwiecień 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts