Jak wyczyścić młynek do kawy w ekspresie – rozwiązanie problemu

Jak wyczyścić młynek do kawy w ekspresie? Czy jest to zadanie trudne? Jeśli wydaje ci się, że tak, sprawdź nasze rady. Zdecydowanie ułatwią ci pracę!
Alicja Kisiak
jak wyczyścić młynek do kawy w ekspresie

Młynek do kawy to jeden z ważniejszych elementów ekspresu. To on odpowiada za właściwe zmielenie ziaren, z których powstaje aromatyczny napój. Kiedy młynek zaczyna źle działać, warto sprawdzić jego stan – być może wystarczy go oczyścić, by znów cieszyć się ulubioną kawą? Jak wyczyścić młynek do kawy w ekspresie? Sprawdź nasze podpowiedzi!

Jak wyczyścić młynek do kawy w ekspresie? Zacznij od instrukcji!

Jak wyczyścić młynek do kawy w ekspresie? Odpowiedzi na to pytanie poszukaj najpierw w instrukcji obsługi sprzętu, który znajduje się w twoim domu! Dowiesz się z niej, czy młynek w twoim ekspresie jest osobnym urządzeniem, czy też został wbudowany na stałe. W pierwszym przypadku (osobny młynek), będziesz mógł wyjąć zanieczyszczoną część i dokładnie usunąć z niej wszelkie osady i inne zanieczyszczenia.

Jednak kiedy okaże się, że młynek został wmontowany na stałe, wyjęcie go będzie niemożliwe. Czy wówczas również można w jakiś sposób oczyścić zabrudzone części? Oczywiście!

Dwa popularne sposoby czyszczenia młynka do kawy w ekspresie

Młynek, który można wyjąć i rozkręcić da się wyczyścić bardzo dokładnie. Jak to zrobić? Rozmontuj urządzenie zgodnie z zasadami podanymi w instrukcji obsługi i wyjmij żarna. Następnie przygotuj szczoteczkę i bezwonny alkohol. Wymieć z powierzchni żaren nagromadzony osad, a potem każde z nich przetrzyj ściereczką nasączoną alkoholem. Następnie, kiedy alkohol odparuje, złóż młynek do pierwotnej postaci.

Jak wyczyścić młynek do kawy w ekspresie, w którym stanowi on nieodłączną część urządzenia? Jedyna możliwość oczyszczenia młynka w tej sytuacji to zastosowanie specjalnego środka do czyszczenia. Dostępny jest on w formie granulek lub tabletek, które umieszcza się w komorze mielenia (czyli tam, gdzie zwykle wsypujesz ziarna kawy). Następnie należy postępować tak, jak zawsze podczas zaparzania ulubionego napoju. Środek czyszczący pomoże usunąć z ekspresu resztki starej kawy. Odtłuści też żarna oraz zneutralizuje smaki i zapachy.

Zmielony środek czyszczący znajdzie się następnie tam, gdzie zawsze wypadają resztki zmielonych ziaren kawy.

W niektórych ekspresach możliwe jest wysunięcie pojemnika na ziarna kawy i uzyskanie w ten sposób dostępu do żaren. W twoim także? Skorzystaj więc z tego! Weź pędzel i wykałaczki i oczyść żarna sięgając do nich właśnie od tej strony!

Jak wyczyścić młynek do kawy w ekspresie? Jak możesz się przekonać – bardzo łatwo! Jeśli więc zauważysz, że ziarna kawy w twoim domowym ekspresie nie są już mielone tak, jak zaraz po zakupie urządzenia, spróbuj oczyścić żarna. Być może uchroni cię to przed oddaniem sprzętu do serwisu i kosztami naprawy!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły