Jak wyczyścić zmywarkę do naczyń? Domowe sposoby z tabletką, octem i sodą

Jak wyczyścić zmywarkę do naczyń? Gdy rządzenie AGD zaczyna brzydko pachnieć, to oznacza, że jak najszybciej należy się nim zająć! Od czego zacząć usuwanie brudu w zmywarce? Dowiedz się więcej o domowych sposobach czyszczenia!
Alicja Kisiak
jak wyczyścić zmywarkę

Zmywarka znajduje się w wielu kuchniach. Ułatwia mycie naczyń i sprawia, że suszące się szklanki i talerze nie zajmują zbyt wiele miejsca. Ale ponieważ ma regularny kontakt z resztkami jedzenia oraz brudem, czasem trzeba ją po prostu umyć. Od czego zacząć oczyszczanie tego urządzenia? Dowiedz się, jak wyczyścić zmywarkę do naczyń w sprawny i szybki sposób. Dzięki temu usuniesz przykry zapach i sprawisz, że osad z naczyń zniknie!

Kiedy wyczyścić zmywarkę do mycia naczyń?

Wyczyścić zmywarkę należy jak najbardziej regularnie. Dobrze byłoby zrobić to raz na tydzień bądź dwa. Jednak jeśli z jej wnętrza zacznie wydzielać się brzydki zapach, zaś naczynia nie będą idealnie umyte, konieczni musisz zabrać się za to zadanie bez dalszego zwlekania. To naprawdę nie zajmie ci wiele czasu, a sprawi, że nie będziesz musiał martwić się o higienę w swojej kuchni. Mycie zmywarki to podstawa, jeśli chodzi o sprzątanie domu!

Jak wyczyścić zmywarkę domowymi sposobami? Od tego zacznij!

Nim sięgniesz po jakiekolwiek detergenty, koniecznie sprawdź wnętrze zmywarki. Ważne jest to, aby uszczelki działały poprawnie, a jej filtr nie był zniszczony i aby oczyścić jego wnętrze. To tam mogą zalegać resztki jedzenia, dlatego tak ważne jest, aby go regularnie opróżniać i wyrzucać zawartość do kosza. W ten sposób zapewnisz sobie podstawową czystość, ograniczając nieprzyjemne zapachy. Urządzenie będzie lepiej zmywać każdy brud. Sprawdź, jak wyczyścić zmywarkę!

Czyszczenie zmywarki sodą i octem krok po kroku

Gdy już sprawdzisz filtr zmywarki, przygotuj sodę oczyszczoną, ocet lub kwasek cytrynowy. Przyda ci się również środek czyszczący, np. płyn do mycia naczyń. Zacznij od tego, aby wyjąć z wnętrza wszystkie talerze i sztućce. Następie wyciągnij koszyczek ze zmywarki na sztućce i przetrzyj go wilgotną szmatką z płynem do naczyń. W razie potrzeby możesz umyć ją szczoteczką do zębów.

Następnie wlej do miseczki wodę z octem wymieszaną w proporcji 1:1. Roztwór włóż do zmywarki. Potem sięgnij po sodę oczyszczoną. Możesz włożyć ją do miejsca, w którym zwykle znajduje się kostka do mycia. Wtedy włącz tryb czyszczenia (najlepiej o wyższej temperaturze) i zaczekaj, aż urządzenie skończy działać. Zobaczysz, że po otwarciu zmywarki, zapach będzie niezwykle przyjemny, a samo urządzenie będzie działać tak sprawnie, jakbyś dopiero co je zakupił!

Na to uważaj przy czyszczeniu zmywarki octem

Ważne jest to, aby w trakcie mycia, nie mieszać bezpośrednio octu oraz sody. Te dwie substancje, wymieszane ze sobą, zaczną się neutralizować, w związku z czym nie uzyskasz żadnego efektu. Ważne jest też to, aby drzwi zmywarki nie były zamykane, jeśli wnętrze jest jeszcze ciepłe i wilgotne. Ponadto zawsze sprawdzaj wszystkie zakamarki i zacieki, które mogą się pojawiać. Z kolei jeśli w urządzeniu pozostają kawałki tabletek do zmywarki, koniecznie usuwaj je przed kolejnym myciem.

Wiesz już, jak wyczyścić zmywarkę. To sprawi, że zabrudzenia zmywarki nie będą ci straszne. Dbanie o to urządzenie AGD przyśpieszy twój proces mycia i na dłuższą metę pozwoli ci zaoszczędzić wiele czasu. Dlatego zawsze dbaj o zmywarkę, tak samo jak o inne znajdujące się w kuchni sprzęty, np. piekarnik. Szybko zobaczysz efekty!

Archiwum: luty 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts