Jak wyczyścić mikrofalówkę? Domowe sposoby na czyszczenie

Jak wyczyścić mikrofalówkę? Z tego urządzenia często korzysta się w pośpiechu. Dlatego w trakcie cotygodniowych porządków warto pomyśleć o jej dokładnym umyciu. Zadbaj już teraz o swój sprzęt AGD!
Alicja Kisiak
jak wyczyścić mikrofalówkę

Kuchenka mikrofalowa często używana jest w pośpiechu. Władasz talerz z jedzenie, odgrzewasz i gotowe! Nie przejmujesz się jej sprzątaniem, zwłaszcza że często najpewniej po prostu robisz to w dużym pośpiechu. A to jest duży błąd! Chociaż takie odgrzewanie posiłków jest jedną z najzdrowszych metod, to oczyszczanie mikrofalówki jest niezwykle istotne. Pozbądź się brzydkiego zapachu jak najszybciej. Sprawdź, jak wyczyścić mikrofalówkę.

Zadbaj o zabrudzenia mikrofalówki na co dzień

Jak wyczyścić mikrofalówkę? Pierwszym krokiem w dbaniu o wnętrze kuchenki jest odpowiednie korzystanie z niej. Wtedy łatwiej będzie ci ją oczyścić. Po każdorazowym użyciu sprawdź, czy nie zostały w niej resztki jedzenia. W trakcie ruchu obrotowego, jaki wykonuje talerz znajdujący się wewnątrz, część może wypaść. Dotyczy to także płynów. Jeśli wyleje się mleko, to z czasem może zepsuć i zacząć wydzielać brzydki zapach. Dlatego jeśli coś ci się wylało, sięgnij po ręcznik papierowy i natychmiast to wytrzyj.

Czym wyczyścić szybko mikrofalówkę? Sposób z cytryną

Jednym z najłatwiejszych sposobów, aby wyczyścić mikrofalówkę, jest wykorzystanie roztworu z wody i cytryny. Wystarczy stworzyć go w niewielkiej miseczce i podgrzewać go przez kolejne 2-3 minuty na niskiej mocy urządzenia. Dzięki temu wytworzona para będzie mogła wejść w reakcję z tłuszczem, ułatwiając jego usuwanie. Następnie możesz sięgnąć po wilgotną ściereczkę i przetrzeć wnętrze, nie używając dodatkowych detergentów. To dobry i bezpieczny sposób na brud!

Inne domowe sposoby na oczyszczenie mikrofalówki

Metoda z cytryną nie jest oczywiście jedyną na to, jak wyczyścić mikrofalówkę. Oczyszczający roztwór możesz wykonać także z octu i wody, a także z sody oczyszczonej. Za każdym razem pamiętaj jednak, aby sięgnąć po szmatkę, by usunąć rozpuszczony brud i pozbyć się detergentów. Te środki mają działania odkażające i pozwolą ci na szybkie oraz sprawne czyszczenie mikrofalówki. To tylko kilka minut pracy, z czego większość załatwi para wodna, a twoje urządzenie będzie czyste na kolejne tygodnie.

Mycie mikrofali z większych zabrudzeń

Jeśli brud jest zaschnięty lub bardzo się nagromadzi, to może okazać się, że takie metody to będzie zbyt mało. Jak wyczyścić mikrofalówkę w takiej sytacji? Wtedy możesz sięgnąć po sklepowy detergent. Koniecznie jednak zwróć uwagę na to, aby był on bezpieczny zarówno dla mikrofali, jak i był odpowiedni do kontaktu z żywnością. Koniecznie korzystaj z niego zgodnie z instrukcją obsługi. Ponadto nie zapominaj o tym, aby czasem wyciągnąć talerz obrotowy i umyć go osobno, np. w zlewie bądź zmywarce.

Czyszczenie mikrofalówki – jak często należy to robić?

Mycie mikrofalówki to czynność, którą warto wykonywać regularnie. Idealną sytuacją byłoby robienie tego minimum raz w tygodniu, aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu. Jednak jeśli niemal z niej nie korzystasz, możesz wykonywać tę czynność adekwatnie rzadziej. Brud i tłuszcz odkładają się przy każdym jej użyciu, dlatego na to koniecznie zwróć uwagę. Oczywiści wnętrze urządzenia będzie wymagało sprzątania za każdym razem, gdy się bardziej wybrudzi, np. coś wewnątrz wykipi.

O higienę w kuchni należy dbać każdego dnia. Przygotowanie jedzenia wymaga czystego otoczenia, dlatego nie odkładaj tego na później. W końcu chodzi tutaj o twoje zdrowie! Pamiętaj, jak wyczyścić mikrofalówkę i rób to regularnie!

Archiwum: luty 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts