Jak wyczyścić termos z osadu i brzydkich zapachów

Jak wyczyścić termos, w którym pojawił się osad po kawie lub herbacie? Jak pozbyć się przykrego zapachu po wyjęciu urządzenia z szafki? Poznaj sprawdzone domowe triki!
Alicja Kisiak
jak wyczyścić termos

Termos przydaje się nie tylko podczas długich górskich wędrówek. Sprawdzi się także w czasie podróży samochodem lub pociągiem oraz zimą, gdy w każdej chwili chcesz mieć przy sobie coś ciepłego do picia. A co kiedy pojawi się na jego ściankach brzydki osad, a Ty poczujesz nieprzyjemny zapach? Spokojnie! Wiemy, jak wyczyścić termos – sprawdź nasze sposoby!

Jak wyczyścić termos? Sięgnij do kuchennej szafki!

Najlepsze, naturalne produkty, które ułatwią ci czyszczenie termosu znajdziesz w kuchni. Należą do nich soda oczyszczona i kwasek cytrynowy. Jak wyczyścić termos przy ich użyciu?

1 łyżeczkę sody wsyp do termosu, zalej wrzątkiem, zakręć i pozostaw na 2 godziny. Po tym czasie wylej mieszankę, a termos umyj wodą z dodatkiem płynu do naczyń. W ten sposób usuniesz nieprzyjemny zapach, odkazisz termos oraz pozbędziesz się ciemnego osadu.

Równie dobrze, jak soda z osadem i brzydkim zapachem poradzi sobie kwasek cytrynowy (albo sok z cytryny). Opakowanie kwasku cytrynowego (albo 5 łyżek stołowych soku z cytryny) umieść w termosie i zalej wrzątkiem. Zakręć i odstaw na 2-3 godziny. Po tym czasie wylej zawartość termosu i przepłucz go wodą.

Coca-cola i tabletki do zmywarki – to też ci się przyda!

Jak wyczyścić termos, gdy pod ręką nie ma sody ani kwasku? Być może znajdą się tabletki do zmywarki albo cola? Jeśli tak, wykorzystaj je!

Tabletkę do zmywarki wrzuć do termosu, zalej wrzątkiem, zakręć i odczekać ok. 2 godzin. Po takim zabiegu termos będzie tak czysty, jak w dniu, w którym go kupiłeś! Pamiętaj jedynie, że po użyciu tabletek do zmywarki termos trzeba bardzo dokładnie wypłukać z resztek środków czyszczących!

Jeśli z kolei chcesz przetestować działanie coli, po prostu wlej ją do termosu. Zakręć i pozostaw na noc. Rano wystarczy wypłukać termos – będzie naprawdę czysty!

Gdy wiesz już jak wyczyścić termos i zaczniesz regularnie go używać, postaraj się pamiętać o tym, by dbać o naczynie na bieżąco. Jeśli pozostawisz w nim na dłużej resztki słodkich napojów i pojawi się na nich pleśń, nawet najdokładniejsze czyszczenie może nie wystarczyć. Duszący, niemiły zapach pozostanie na długo, a termos będzie nadawał się do wyrzucenia.

Brzydki zapach czy osad na ściankach termosu nie oznaczają, że naczynie nadaje się już tylko do wyrzucenia! Jeśli nie ma w nim pleśni, wystarczy dokładnie wyczyścić termos i znów będziesz mógł cieszyć się ciepłym napojem zawsze, gdy przyjdzie Ci na to ochota. Aby znaleźć najlepszy sposób na to, jak wyczyścić termos wystarczy przecież jedynie wejść do kuchni!

Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts