Jak wyczyścić skraplacz w lodówce? Co zrobić gdy zbiera się woda?

Jak wyczyścić skraplacz w lodówce? To musi wiedzieć każdy, kto ma w swoim domu chłodziarkę! Sprzęt AGD wymaga troski, by zwiększyć jego żywotność. Dlatego jak najszybciej sprawdź, jak uniknąć awarii.
Alicja Kisiak
jak wyczyścić skraplacz w lodówce

Lodówka bądź zamrażarka znajduje się niemal w każdym domu. Lepiej zaś nie dopuszczać do jej awarii. W końcu może to doprowadzić do rozmrożenia się i zniszczenia żywności, a także rozpuszczenia się lodu. To z kolei może nawet zalać twój dom! Dlatego jeśli widzisz, że skraplacz nie działa tak, jak powinien, koniecznie sprawdź domowe sposoby na to jak wyczyścić skraplacz w lodówce samodzielnie!

Zapamiętaj!

  1. Aby wyczyścić skraplacz, musisz najpierw odsunąć lodówkę. Porządnie umyj chłodziarkę, a skraplacz umyj szczotką lub twardą miotełką.
  2. Skraplacz trzeba myć przynajmniej 2 razy w roku.
  3. Gdy w lodówce zbiera się woda, najlepiej skontaktować się ze specjalistą.
  4. Regularne czyszczenie lodówki pozwoli Ci uniknąć problemów ze skraplaczem i zbierającą się wodą.

Jak wyczyścić skraplacz w lodówce? Układ chłodzący jest ważny

Kluczowym elementem lodówki jest skraplacz, który jest podstawą systemu chłodzącego. Źle działający, będzie źle wpływać na pracę sprzętu AGD. Dlatego w trakcie każdorazowego czyszczenia sprzętu, musisz koniecznie sprawdzić wszystkie uszczelki. Czy działają poprawnie? Jeśli z kolei wewnątrz urządzenia znajdziesz roztopioną wodę, to musisz koniecznie jak najszybciej to sprawdzić! 

Uwaga ✨

Skraplacze zazwyczaj znajdują się z tyłu chłodziarki. Niestety, aby wyczyścić skraplacz, musisz się tam dostać odsuwając lodówkę.

Aby umyć wnętrze chłodziarki, wykorzystaj wilgotną szmatkę. Zabrudzony skraplacz, czy też sprężarkę, możesz samodzielnie wyczyścić, jeśli sięgniesz po szczotkę, czy twardą miotełkę. Dzięki temu bez problemu je oczyścisz. Rób do co najmniej raz na pół roku, pamiętając jednocześnie, jak wyczyścić skraplacz w lodówce!

Czego użyć, gdy w lodówce zbiera się woda?

Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie poradzić sobie z problemem, np. z powodu zatkania odpływu, możesz rozwiązać ten problem, prosząc o pomoc kogoś, kto zajmuje się tym profesjonalnie. Nie bój się kontaktować z profesjonalistami. 

Jeśli nie jesteś pewny co do rozmrażania lodówki, lepiej nie robić tego samodzielnie. Nowy sprzęt to wydatek rzędu nawet kilku tysięcy złotych, dlatego zatrudnienie kogoś, kto sprawdzi wentylatory, czynnik chłodzący, czy moduł sterujący, może być znacznym ułatwieniem dla ciebie i całej twojej rodziny.

co zrobisz jak nic nie zrobisz?

Woda w lodówce – uniknij jej! Dbanie o sprzęt AGD

Zepsucia się zamrażarki bądź lodówki możesz uniknąć, jeśli będziesz o nią regularnie dbać. Podstawą opieki nad takimi urządzeniami jest zaś regularne czyszczenie ich. Jak się do tego zabrać? 

Zacznij od odłączenia lodówki od prądu i wyjęcia wszystkiego, co znajduje się wewnątrz. Następnie zacznij rozmrażać wnętrze. Nie zapominaj jednak, aby najpierw przeczytać instrukcję obsługi. Jeśli rozmnożenie lodówki jest tam niedozwolone, lepiej unikać takiego kroku i skorzystać z pomocy specjalisty. Gdy już to zrobisz, usuń resztki jedzenia i zajmij się czyszczeniem poszczególnych elementów

Jak wybrać odpowiednią lodówkę?

Twoja lodówka uległa zepsuciu? W takim razie szukając nowej, postaw na taką, w której nie będzie zbierał się szron. Ważny jest także dobrej jakości termostat. Lepiej postawić na mniejszą ilość komór, ale za to wybrać urządzenie, które przetrwa w twojej kuchni wiele długich lat. Szczególnie że części zamienne do lodówek mogą być dość drogie. Następnie po prostu staraj się o nią dbać na co dzień, aby przedłużyć w znacznym stopniu jej żywotność.

Dbanie o higienę lodówki jest niezmiernie istotne, zwłaszcza gdy wiesz, jak wyczyścić skraplacz w lodówce. Tylko wtedy zachowasz świeżość swoich posiłków na długo i sprawisz, by zawsze smacznie pachniały. Dlatego sprawdzaj regularnie i system chłodzący, i wszystkie inne jej elementy. Dzięki temu regularne sprzątanie kuchni będzie szybsze i łatwiejsze!

Najczęściej zadawane pytania

Jak odetkać skraplacz w lodówce?

Niezawodnym sposobem na odetkanie skraplacza są ocet i soda. Wystarczy wsypać sodę, i zalać octem. Możesz też przelać wszystko gorącą wodą po około 10 minutach. Ta metoda jest bezpieczna i skuteczna! 

Gdzie znajduje się zwój skraplacza?

Przy podłodze, z tyłu lodówki. 

Archiwum: maj 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts