Pralka Amica – błąd E21. Co oznacza ten kod?

Jak postępować w przypadku awarii pralki Amica? Błąd E21 na wyświetlaczu musi zostać odpowiednio rozszyfrowany i naprawiony. Poniżej prezentujemy informacje, które pomogą ci rozwiązać ten problem.
Ida Grabska
pralka amica błąd e21

Generowanie przez pralkę Amica błędu E21 może pojawiać się w różnych sytuacjach. Elektronika urządzeń AGD bywa niezwykle wrażliwa, a czujniki reagują na różne sygnały. Dzięki temu nie dochodzi do poważniejszych usterek. Sprawdź więc, jak rozwiązać problem z pralką marki Amica – czy konieczny jest kontakt z serwisem?

Zobacz najlepszych specjalistów od naprawy pralek w Twojej okolicy

Pralka Amica błąd E21 – co znaczy ten kod błędu?

Pokazywanie przez pralkę Amica błędu E21 najczęściej oznacza, że proces spustu wody trwa zbyt długo. Kiedy pojawia się błąd tego rodzaju, lepiej go nie bagatelizować, ponieważ może dojść do poważnego uszkodzenia urządzenia. W bębnie będzie gromadzić się woda, co często prowadzi do większych awarii. Można poszukać rozwiązania na własną rękę, ale warto skontaktować się z infolinią producenta pralki.

Jakie są przyczyny błędu E21 w pralce Amica?

Błąd E21 w może mieć różne przyczyny, zależnie od konkretnego modelu pralki Amica i sytuacji. Jednym z możliwych powodów jest brak sygnału z prądniczki tachometrycznej, co może wskazywać na problemy z silnikiem, uszkodzone przewody lub wtyczkę silnika, blokadę lub zatarcie szczotek, czy też uszkodzony obwód wejściowy sterownika. W innym przypadku błąd E21 może oznaczać problemy z odpływem wody, takie jak zator w wężach wewnętrznych, zanieczyszczony filtr pompy lub zużytą pompę spustową. Jeśli podczas cyklu prania miga dioda błędu E21, można próbować go naprawić.

Naprawa błędu E21 pralki Amica

Jak wygląda właściwe postępowanie, kiedy wskazywany jest przez pralkę Amica błąd E21?

  1. Należy wykonać podstawowe czynności – trzeba odłączyć pralkę od zasilania i zakręcić zawór wody.
  2. Następnie trzeba sprawdzić, czy odpływ lub wąż odpływowy nie jest zablokowany.
  3. Warto go odkręcić i dokładnie obejrzeć.
  4. Jeśli po włączeniu pralki nadal nie udało się odpompować wody i urządzenie pokazuje błąd, należy skontaktować się z serwisem.

Generowanie przez pralkę Amica błędu E21 zawsze wymaga sprawdzenia, ponieważ oznacza problem z poborem wody. Usterka nie musi oznaczać konieczności naprawiania i zastosowania części zamiennych. Czasem powodem jest zatkany odpływ, a pomocne okazuje się włączenie i wyłączenie urządzenia.

Archiwum: marzec 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts