Pralka LG – błąd UE. Jaką usterkę oznacza ten kod błędu?

Co robić w przypadku awarii pralki LG? Błąd UE jest jedną z częściej występujących usterek, jaki pojawia się w urządzeniach tej marki. Przyjrzyjmy się bliżej jego znaczeniu oraz sposobom rozwiązania problemu.
Alicja Kisiak
pralka lg błąd ue

Użytkownicy sprzętu AGD muszą się liczyć, że prędzej czy później pojawi się jakaś usterka. Niektóre z nich pozwalają na samodzielną naprawę, jednak gdy nie masz pewności co do przyczyny, najlepiej zadzwonić do centrum serwisowego. Dotyczy to zwłaszcza nowoczesnych pralek LG. Błąd UE (Unbalanced Error), który pojawia się na wyświetlaczu, może oznaczać problemy z cyklem wirowania.

Zobacz najlepszych specjalistów od naprawy pralek w Twojej okolicy

Pralka LG błąd UE – co to znaczy?

Jakie jest znaczenie kodu błędu UE? Oznacza on, że wystąpił problem z równomiernym rozprowadzaniem wody w bębnie. Pralka LG błąd UE pokazuje również wtedy, kiedy oznacza brak możliwości obrotu bębna w czasie pracy. Jest to bardzo ważny kod błędu, ponieważ jeśli nie zostanie naprawiony, może to doprowadzić do dalszych uszkodzeń pralki. Należy więc poznać przyczynę, dlaczego maszyn wyświetla błąd UE, a także spróbować usunąć problem.

Jakie są przyczyny pojawienia się tego kodu?

W przypadku pojawienia się tego błędu najczęściej występują dwie możliwe przyczyny. Jeśli pralka LG pokazująca błąd UE nie wiruje podczas każdego cyklu działania, najbardziej prawdopodobną przyczyną awarii jest wadliwy moduł sterujący, który wymaga naprawy lub pełnej wymiany. Pralka LG błąd UE pokazuje też w bardziej prozaicznym przypadku, kiedy wsad prania jest nierównomiernie rozłożony i nastąpiło przeciążenie pralki. Dzieje się tak również wtedy, kiedy do pralki ładowane są zbyt ciężkie przedmioty. Wtedy kod błędu UE wskazuje na awarię wirowania. Inne przyczyny to:

  • nierównowaga urządzenia;
  • awaria sterownika;
  • zbyt mały wsad lub przepełnienie, przez co pralka nie jest w stanie wykonać pełnego obrotu bębnem;
  • zużycie łożysk i innych elementów urządzenia.

Jak rozwiązać problem sprzętu AGD?

W przypadku pojawienia się kodu błędu UE w pralkach LG zaleca się zrestartowanie urządzenia poprzez jego wyłączenie, odłączenie od sieci elektrycznej, odczekanie około 20 minut i ponowne uruchomienie. Jeśli przyczyną jest brak równowagi w bębnie pralki, należy zatrzymać cykl prania, otworzyć urządzenie i sprawdzić ułożenie wsadu. Warto sprawdzić pompę, pasek napędowy czy możliwe wycieki. W przypadku trudności z identyfikacją przyczyny błędu lub naprawą zaleca się skontaktowanie się ze specjalistą. Być może trzeba będzie wymienić zużyte elementy pralki.

Kiedy na wyświetlaczu pojawiają się litery UE, oznacza to wadliwe działanie trybu wirowania. Zazwyczaj powoduje to pranie źle ułożone wewnątrz zbiornika bębna. Jeśli jednak pralka LG błąd UE wyświetla bez wyraźnego powodu, trzeba skontaktować się z serwisem. Fachowiec może wpłynąć na przedłużenie trwałości urządzenia. 

Archiwum: marzec 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts