Zmywarka Amica – błąd E1. Co robić, kiedy wyświetla się komunikat o awarii?

Na wyświetlaczu widzisz informacje o usterce zmywarki Amica? Błąd E1 to jeden popularniejszych z kodów błędu w zmywarkach tej marki. Mówimy, jak przywrócić funkcjonalność temu domowemu sprzętowi AGD.
Alicja Kisiak
zmywarka amica błąd e1

Polska firma od lat cieszy się dużą popularnością, a sprzęt AGD działa wydajnie i zazwyczaj niezawodnie. Niestety, czasem awaria może przydarzyć się też zmywarce Amica. Błąd E1 to sygnał, że system doprowadzający wodę nie działa prawidłowo. Sprawdź, co to oznacza i jak można go naprawić.

Zobacz najlepszych specjalistów od naprawy zmywarek w Twojej okolicy

Zmywarka Amica – błąd E1. Możliwe przyczyny awarii

Widzisz na ekranie zmywarki Amica błąd E1? Jednym z możliwych powodów może być uszkodzenie czujnika wody, zbyt małe ciśnienie wody lub zgięcie węża odpowiedzialnego za dopływ wody do urządzenia. Możliwe również, że za błąd E1 odpowiada uszkodzony elektrozawór, który znajduje się na samym końcu węża zasilającego. W takiej sytuacji należy sprawdzić, czy nie jest on zatkany. Inną możliwą przyczyną takiego błędu w zmywarce Amica jest uszkodzony przepływomierz lub zapchany płaszcz wodny. Jednakże te przyczyny występują rzadziej niż problemy z poborem wody.

Jak wygląda naprawa błędu E1 w zmywarce Amica?

Jeśli zmywarka przestała pracować i doszło do wystąpienia błędu E1, możesz wykonać następujące czynności. Po pierwsze, sprawdź, czy zawór wodny jest zamknięty. Błąd może wystąpić nawet wtedy, gdy rura jest zbyt mocno zgięta. W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić lub przemieścić rurę. Wreszcie, jeśli błąd nadal występuje, a podejrzewasz uszkodzenie zaworu, może nadszedł czas, aby go wymienić. Kolejnym możliwym powodem błędu E1 jest uszkodzenie czujnika wody lub pompy obiegowej wody. W takim przypadku trzeba sprawdzić, czy czujnik wody jest sprawny i czy pompa obiegowa wody działa poprawnie. Upewnij się również, czy odpływ jest drożny. Musisz odłączyć twoje urządzenie od zasilania i dopiero wtedy upewnisz, dlaczego przestała działać.

W przypadku błędu E1 warto dokładnie przeczytać instrukcję obsługi zmywarki Amica lub skontaktować się z fachowcem z profesjonalnego serwisu. Być może konieczna będzie wymiana całego modułu i trzeba będzie zamówić części zamienne. W takim przypadku potrzebny będzie specjalista.

Archiwum: marzec 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts