Jak wyczyścić tangle teezer szybko i skutecznie? Przeczytaj i sprawdź jakie to proste!

Tangle teezer to ulubiona szczotka do włosów wieku kobiet. Dowiedz się jak wyczyścić tangle teezer najskuteczniej!
Alicja Kisiak
jak wyczyścić tangle teezer

Jak wyczyścić tangle teezer?

Szczotka do włosów tangle teezer jest używana na co dzień przez wiele kobiet. Nic dziwnego! Dokładnie i delikatnie rozczesuje włosy, a jednocześnie nie powoduje ich wyrywania. Jednak jak każdego rodzaju szczotka czy grzebień, szczotka tangle teezer również narażona jest na zanieczyszczenia. Codzienne używanie powoduje gromadzenie się w niej kurzu. Nieczyszczona szczotka może z kolei powodować przetłuszczanie się włosów lub problemy skórne skóry głowy. Dlatego właśnie należy pamiętać o regularnym czyszczeniu tangle teezer.

Jeśli zastanawiałaś się nad tym jak wyczyścić tangle teezer śpieszymy z odpowiedzią! Musisz przygotować szampon do włosów (może być ten, którego używasz na co dzień) oraz niewielką szczoteczkę do czyszczenia paznokci lub szczoteczkę do zębów o twardym włosiu. Następnie niewielką ilość szamponu wlej do miski i dolej ciepłej wody, tak aby powstała piana. Zamocz tangle teezer i pod wodą delikatnie wyszoruj całą powierzchnię szczotki za pomocą wcześniej przygotowanej szczoteczki do paznokci lub szczoteczki do zębów. Potem umyj szczotkę tangle teezer pod bieżącą wodą tak, by pozbyć się pozostałości szamponu i pozostaw ją do całkowitego wyschnięcia. 

Pamiętaj, aby nie kłaść mokrej szczotki ząbkami na dołu, ponieważ w ten sposób mogą one ulec zniekształceniu. Do czyszczenia szczotki tangle teezer możesz również użyć mydła lub żelu pod prysznic. Jednak osoby, których skóra głowy jest szczególnie wrażliwa i skłonna do podrażnień powinny wybrać łagodne i antyalergiczne środki. W ich wypadku świetnie sprawdzą się produkty dla dzieci.

Przed każdym czyszczeniem szczotki tangel teezer którymś ze środków myjących należy dokładnie oczyścić ją z zalegających włosów. Dłuższe włosów najlepiej usunąć ręcznie. Natomiast krótkie włosy dobrze usunąć wykałaczką lub igłą albo innym cienkim przedmiotem.

Jak dbać o szczotkę tangel teezer by posłużyła nam jak najdłużej?

Szczotki tangel teezer mają różne kształty, jednak najczęściej na rynku można spotkać takie, które nie mają długiej rączki i posiadają zamknięcie. Ten model jest bardzo poręczny i świetnie sprawdza się na co dzień. Przechowując  taką szczotkę w torebce  trzeba pamiętać, by zawsze była zamknięta. W ten sposób unikniemy gromadzenia się w niej kurzu, okruchów i innych nieczystości. Aby szczotka nie brudziła się zbyt szybko po każdym czesaniu należy wyjąć z niej zalegające włosy. Dodatkowo warto ją czyścić w sposób opisany powyżej przynajmniej raz w tygodniu. Dzięki temu szczotka będzie nam służyła przez długi czas. 

Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts