Łatwe sposoby na to, jak wyczyścić nawilżacz powietrza

Zastanawiasz się jak wyczyścić nawilżacz powietrza? Nie potrzebujesz specjalnych środków! Urządzenie będzie świetnie działało, jeśli potraktujesz je po prostu wodą i delikatnym detergentem. Sprawdź, jak to zrobić!
Alicja Kisiak
jak wyczyścić nawilżacz powietrza

Oczyszczanie domowego nawilżacza powietrza jest szczególnie istotne dla alergików oraz osób mieszkających w bardziej zapylonych miejscach. Nie wiesz, jak się za to zabrać? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne! Przeczytaj i dowiedz się jak wyczyścić nawilżacz powietrza!

Zanim zaczniesz czyścić urządzenie…

Zanim skorzystasz z jakiejkolwiek metody na to, jak wyczyścić nawilżacz powietrza, koniecznie zapoznaj się z instrukcją obsługi urządzenia, które używasz! Pamiętaj, że modele nawilżaczy różnią się między sobą. Dlatego też przed rozpoczęciem czyszczenia urządzenia powinieneś sprawdzić, które części możesz zdjąć, odkręcić i rozłożyć. Dopiero potem przystąp do działania. W ten sposób na pewno dobrze oczyścisz swój nawilżacz powietrza, nie niszcząc go przy tym przez nieuwagę. 

Co przyda ci się podczas pracy? Potrzebne będą: czysta woda, łagodny detergent (może to być płyn do mycia naczyń albo mydło), ściereczka oraz niewielka szczoteczka (np. szczoteczka do zębów).

Jak wyczyścić nawilżacz powietrza? Użyj wody i detergentu!

Jak wyczyścić nawilżacz powietrza i od czego zacząć? Na początek zdejmij obudowę urządzenia i rozkręć je. Przyjrzyj się wszystkim elementom i sprawdź, gdzie zebrało się najwięcej zanieczyszczeń. Usuwaj je za pomocą szmatki zanurzonej w wodzie z detergentem, a jeśli trzeba – użyj szczoteczki. Szczególnie uważnie oczyść pojemnik na wodę. Upewnij się też, że nie ma na nim śladów pleśni. Jeśli je zauważysz – przetrzyj powierzchnię pojemnika ściereczką zanurzoną w wodzie i soku z cytryny (ma działanie bakteriobójcze). Możesz też posłużyć się wodą z octem, ale wówczas powietrze z nawilżacza będzie przez pewien czas czuć charakterystyczną, nieprzyjemną wonią.

Na koniec przetrzyj obudowę urządzenia i wytrzyj ją do sucha. W ten sposób pozbędziesz się kurzu i nie dopuścisz do pojawienia się nieestetycznych zacieków.

Konserwacja i odkamienienie nawilżacza

Po oczyszczeniu nawilżacza, warto od czasu do czasu również go odkamienić. W ten sposób przedłużysz żywotność urządzenia i sprawisz, że będzie ono lepiej działało. Do odkamieniania możesz zastosować specjalne preparaty (znajdziesz je w każdym większym sklepie) albo domowe sposoby. Świetnie w roli odkamieniacza sprawdzi się np. woda z kwaskiem cytrynowym albo sokiem z cytryny.

Odpowiedź na pytanie o to, jak wyczyścić nawilżacz powietrza jest bardzo ważna dla wszystkich, którzy używają tego urządzenia. W ten sposób najprościej przecież zadbać o jakość powietrza! A to szczególnie ważne np. dla alergików albo rodziców małych dzieci!

Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts