Jak usunąć nieprzyjemny zapach z mieszkania?

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z mieszkania i domu to pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Palenie papierosów, mocz zwierząt czy nawet przypalony obiad sprawiają, że odór niezwykle przeszkadza w codziennym życiu. Sprawdź, jak się go pozbyć!
Alicja Kisiak
jak usunąć nieprzyjemny zapach z mieszkania

Nieprzyjemny zapach w domu potrafi skutecznie zepsuć nastrój, a jego pozbycie się często wydaje się walką z wiatrakami. Na szczęście istnieje kilka prostych reguł, które pozwolą zneutralizować odór i utrzymać przyjemną atmosferę. Przekonaj się, jak usunąć nieprzyjemny zapach z mieszkania!

Pamiętaj o regularnych porządkach

Regularne sprzątanie pozwala pozbyć się brzydkich zapachów w domu. Zwykłe ścieranie kurzy tu nie wystarczy! Co możesz zrobić, aby zniwelować odór w domu? Dowiedz się również, czym jest rytuał oczyszczania!

Dokładnie sprzątaj łazienkę

Łazienka to miejsce o dużej wilgotności powietrza. Z tego powodu łatwo o rozwój pleśni i grzybów, które powodują zapach stęchlizny. Chcąc zadbać o stan łazienki, regularnie czyść zasłonę prysznicową, wymieniaj dywaniki i ręczniki oraz, oczywiście, pamiętaj o dokładnym wyszorowaniu armatury i kafelków. Dobrym rozwiązaniem jest także zadbanie o wentylację łazienki, która powstrzyma rozwój grzybów i pleśni.

Wyczyść tapicerki

Meble obite tapicerką bardzo łatwo chłoną przykre zapachy. Dlatego bardzo ważne, aby regularnie czyścić kanapy, fotele i krzesła. Na rynku można natknąć się na wiele produktów przeznaczonych specjalnie do tego celu. Jeżeli nie przepadasz za sztucznymi detergentami, wypróbuj mieszankę wody, soku z cytryny i sody oczyszczonej.

Pamiętaj o okapie w kuchni

Okap pełni funkcję pochłaniacza, wyciągu oraz oczyszczacza powietrza. Bardzo ważne jest zatem jego regularne czyszczenie; w przeciwnym wypadku nie będzie dobrze funkcjonował. Do tego celu wypróbuj gotowe środki usuwające tłuszcz i brud lub użyj octu.

Odświeżacze powietrza do domu

Chcąc poprawić zapach w domu, zaopatrz się w świece, saszetki do szafy czy odświeżacze powietrza w wybranych aromatach. Wprowadzą one przyjemną atmosferę i zneutralizują odór.

Odmaluj ściany w mieszkaniu

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że stara farba pokrywająca ściany może wydzielać nieprzyjemny odór. Dzieje się tak również w domach, zamieszkanych przez osoby palące papierosy – zapach dymu papierosowego osadza się nie tylko na ubraniach, czy meblach, ale i właśnie ścianach. Aby upewnić się, że odór zniknie, wyczyść powierzchnię ścian i je zagruntuj, a następnie pomaluj świeżą farbą.

Wietrzenie mieszkania – czy pozwala usunąć zapach?

Regularne wietrzenie mieszkania to niezawodny sposób na pozbycie się odoru. Postaraj się robić to o każdej porze roku – także zimą. Nie bój się chłodu, niższa temperatura w mieszkaniu pozytywnie wpłynie na twoje zdrowie!

Ładny zapach mieszkania czy domu to gwarancja, że przyjemniej się w nim żyje. Usunięcie odoru wcale nie musi być trudne – wystarczy odrobina cierpliwości i zapału!

Archiwum: październik 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts