Jak wyczyścić pędzle do makijażu? Wystarczy kilka prostych trików! Sprawdź poniżej!

Jak wyczyścić pędzle do makijażu? To pytanie zapewne zadaje sobie większość kobiet. Sprawdź jak zrobić to szybko i skutecznie!
Alicja Kisiak
Jak wyczyścić pędzle do makijażu

Jak wyczyścić pędzle do makijażu za pomocą kosmetyków, które mamy w łazience?

Pędzle do makijażu to niezbędne akcesoria w kosmetyczce każdej kobiety, które pomogą wyczarować perfekcyjny makijaż. Jednak ich codziennie używanie powoduje, że pędzle dość szybko ulegają zabrudzeniu, a to z kolei może sprzyjać rozwojowi bakterii i powodować zanieczyszczenia na twarzy. Aby tego uniknąć pędzle do makijażu powinny być regularnie czyszczone i to niezależnie od tego czy są wykonane z naturalnego czy syntetycznego włosia.

Do czyszczenia pędzli do makijażu świetnie sprawdzą się zarówno kosmetyki używane do codziennego demakijażu, jak również specjalne preparaty dostępne w sklepach. Jednak najłatwiej i najszybciej wyczyścić je za pomocą kosmetyków, które każda z nas trzyma w łazience. Świetnie sprawdzi się w tym przypadku szampon do włosów, zwłaszcza jeśli pędzle wykonane są z naturalnego włosia. Najlepiej sięgnąć po szampon przeznaczony dla dzieci, który ma zdecydowanie delikatniejsze działanie. Szampon skutecznie usunie z pędzli pozostałości po sypkich kosmetykach takich jak puder, czy cienie do powiek. Natomiast w przypadku pędzli, które stosujemy do kosmetyków o gęstszej konsystencji jak chociażby podkład lepiej sięgnąć po olejek do demakijażu, który dokładnie rozpuści pozostałości po reszcie kosmetyku.

Możemy również połączyć szampon z odrobiną olejku. Taka mieszanka skutecznie wyczyści pędzle. Podobnie jak szampon do czyszczenia pędzli świetnie sprawdzi się również mydło. Jednak jeśli nasza skóra ma skłonności do podrażnień i jest wrażliwa warto sięgnąć po szare mydło i unikać tych mocno perfumowanych. W przeciwnym razie możemy narazić naszą skórę na wypryski, czy zaczerwienienia. Można również sięgnąć po specjalne preparaty przeznaczone do czyszczenia pędzli, które z powodzeniem znajdziemy w każdej drogerii. Na rynku dostępne są produkty w formie żelu lub pasty oraz spreju.

Jak  wyczyścić pędzle do makijażu?

Jeśli wybraliśmy już produkt do czyszczenia pędzli pozostaje pytanie jak wyczyścić pędzle do makijażu? Tutaj najlepiej sprawdzą się silikonowe czyściki. Wystarczy nałożyć na nie wybrany przez nas produkt, a następnie delikatnie pocierać nim pędzel. Trzeba jednak uważać, aby nie wyrwać włosia. Następnie pędzle należy dokładnie wypłukać z pozostałości produktu czyszczącego pod letnią wodą i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. 

Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts