Jak usunąć naklejki z szyby samochodowej? Zobacz, jak szybko i bezpiecznie możesz się ich pozbyć!

Wydaje się, że usunięcie naklejek z szyby samochodowej to proste zadanie, z którym poradzi sobie dosłownie każdy. Jednak okazuje się, że zwykle jest ono dużym wyzwaniem. Jak usunąć naklejki z szyby samochodowej? Sprawdź!
Alicja Kisiak
jak usunąć naklejki z szyby samochodowej

Usunięcie niechcianej naklejki z szyby samochodowej jest możliwe na kilka sposobów. Przede wszystkim jednak musisz wiedzieć, że zdrapywanie ich na sucho to zły pomysł i zwykle okazuje się nieskuteczny. Najlepiej będzie jeśli wybierzesz jedną z poniższych metod, a pozbycie się naklejek nie zajmie ci dużo czasu i będzie wręcz bezproblemowe. Jak usunąć naklejki z szyby samochodowej w bezpieczny sposób? Odpowiedź znajdziesz w poniższej treści artykułu. 

Jak usunąć naklejki z szyby samochodowej – 2 sprawdzone sposoby

Do usunięcia naklejek z szyby samochodowej możesz wybrać jeden z dwóch poniższych sposobów.

Nagrzewanie szyby

Zdecydowanie najczęściej wybieranym sposobem na usunięcie naklejek z szyby samochodowej jest nagrzewanie. Możesz do tego użyć opalarki lub suszarki do włosów. Jak usunąć naklejki z szyby samochodowej tą metodą? Jeśli używasz do tego suszarki do włosów, to włącz ją i nakieruj strumień ciepłego powietrza na nalepkę i jej okolice. Później przystąp do rozgrzania szyby od zewnętrznej strony. Staraj się to robić ostrożnie i równomiernie. Po kilku minutach spróbuj delikatnie zdjąć nalepkę za pomocą żyletki, scyzoryka lub po prostu paznokcia. Pamiętaj, aby przypadkiem nie porysować powierzchni szkła. Gdy naklejka nie chce zejść, to znak, że musisz ją nagrzewać nieco dłużej.

Specjalne środki chemiczne

Na rynku znajdziesz szeroki wybór specjalnych środków chemicznych o właściwościach rozpuszczających klej. Jak usunąć naklejki z szyby samochodowej za pomocą tego typu produktów? Zadbaj przede wszystkim o to, aby pod naklejkami znalazło się trochę papieru kuchennego (lub szmatki), ponieważ środek chemiczny będzie skapywać. Następnie przystąp do spryskania naklejki wybranym środkiem. Potrzebne do tego ci będzie również żyletka lub ostrze z noża tapicerskiego, by móc podważać naklejki i je powoli odklejać. 

Wiesz już, jak usunąć naklejki z szyby samochodowej. Wszystkie powyższe metody umożliwiają szybkie i sprawne usunięcie niechcianych naklejek. Pamiętaj jednak – niezależnie od tego, jaką wybierzesz metodę – by usuwać naklejki bardzo ostrożnie, ponieważ inaczej możesz uszkodzić szybę!

Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts