Jak usunąć klej po naklejce? Mamy na to skuteczny sposób!

Usunąłeś naklejkę, lecz pozostał po niej klej, który nie wiesz, jak usunąć? Zdecydowanie jest to uporczywe zabrudzenie, ale możesz skutecznie się go pozbyć. Jak usunąć klej po naklejce? Zobacz!
Alicja Kisiak
jak usunąć klej po naklejce

Zwykle już samo usunięcie naklejki bywa problematyczne, a gdy udaje się tego dokonać, to często pozostaje inny kłopot w postaci śladów kleju po nalepce. Jeśli szybko ich nie usuniesz, to z czasem zacznie osadzać się na nich kurz i brud, przez co dana powierzchnia nie będzie wyglądała najlepiej. Nie zwlekaj więc i sięgnij po sprawdzony sposób. Jak usunąć klej po naklejce szybko i bezproblemowo? Zachęcamy do lektury!

Jak usunąć klej po naklejce domowymi sposobami?

Chcesz się pozbyć nieestetycznych śladów kleju? Wykorzystaj do tego zatem jedną z poniższych metod!

Moczenie 

Istnieje wiele sposobów na to, jak usunąć klej po naklejce, choć najpopularniejszą metodą jest moczenie. Jest ono skuteczne głównie, jeśli chodzi o naklejki papierowe, ale nie tylko. Przyszykuj sobie miskę z gorącą wodą, dodaj odrobinę płynu do mycia naczyń i zwilżaj powierzchnię tak długo, aż naklejka się rozmoczy. Gdy to się stanie, to bez problemu ściągniesz naklejkę wraz z klejem. Ta metoda sprawdza się m.in. do usuwania etykiet ze słoików, czy szklanek. 

Tłuszcze

Usuwanie kleju z naklejki jest też możliwe z wykorzystaniem tłuszczu. Ta metoda sprawdza się m.in. w przypadku powierzchni metalowych. Najlepiej do tego celu wybrać olej, masło, czy tłusty krem. Wetrzyj taki produkt w powierzchnię naklejki i pozostaw na pół godziny. Po upływie tego czasu możesz usunąć ozdobę za pomocą paznokcia lub nieostrego narzędzia.

Rozpuszczalniki

Aby usunąć klej po naklejkach, możesz również sięgnąć po rozpuszczalniki. Do najczęściej wybieranych produktów należy m.in.:

  • aceton;
  • zmywacz do paznokci;
  • nafta;
  • benzyna ekstrakcyjna.

Jak usunąć klej po naklejce za pomocą rozpuszczalnika? To wręcz banalne! W końcu rozpuszczalnik rozpuszcza klej, więc wystarczy go nałożyć na resztki naklejki i gotowe.

Jak usunąć klej po naklejce z ubrania?

Nierzadko zdarza się, że resztki kleju po naklejce pozostają na ubraniach. W takiej sytuacji najpierw powinieneś spróbować namoczyć odzież w ciepłej wodzie, a następnie pocierać ją kostką lodu. Po tej czynności powinieneś bez trudu zdrapać nieestetyczne pozostałości. Pamiętaj, aby po wszystkim wyprać ubranie we właściwej temperaturze. Gdy jednak powyższy sposób nie będzie skuteczny, to możesz sięgnąć po benzynę ekstrakcyjną, bądź spirytus metylowy. 

Wiesz już, jak usunąć klej po naklejce. Warto, abyś pamiętał o tych metodach, ponieważ dzięki nim ślady kleju na rozmaitych powierzchniach usuniesz w ekspresowym tempie i przede wszystkim bez stresu!

Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts