Jak pozbyć się myszy z domu i piwnicy?

Wszędobylskie myszy potrafią skutecznie utrudnić codzienne życie: zanieczyszczają żywność, przegryzają kable, a w nocy niemiłosiernie hałasują. Masz dość niechcianych gości w domu? Sprawdź, jak pozbyć się myszy i sprawić, by już nigdy nie wróciły do twojej kuchni i piwnicy!
Ida Grabska
jak pozbyć się myszy

Jak zachowuje się mysz? Co sprawia, że jej obecność w domu jest tak uciążliwa?

Mysz to niewielki gryzoń, który z pozoru może wydawać się sympatyczny i nieszkodliwy. W rzeczywistości obecność myszy w domu to duży kłopot, a nawet zagrożenie dla zdrowia.

Wyróżnia się ponad 30 gatunków tych gryzoni. To m.in. mysz polna, białonoga i jelenia, ale w swojej kuchni lub piwnicy najczęściej spotkasz mysz domową. To bardzo ekspansywny gatunek, znany z tego, że od wieków żyje blisko człowieka. Myszy dostają się do domu przez szpary w drzwiach, oknach i ścianach. Najchętniej wybierają ciepłe, ciemne miejsca: spiżarnie, piwnice, korytarze.

Dużym problemem w przypadku myszy jest to, że bardzo szybko się rozmnażają. Samica myszy może rodzić młode nawet co 3 tygodnie, co daje ogromną liczbę 100 małych myszy rocznie. Teraz już wiesz, dlaczego musisz wiedzieć, jak pozbyć się myszy – para dorosłych osobników w twoim domu może zmienić się po kilku miesiącach w ekspansywną kolonię.

Myszy to zwierzęta nocne. W naturze nie stanowi to problemu, ale gdy masz w domu nieproszonych gości, którzy skrobią podłogę pazurkami, biegają i wynoszą z kuchni resztki pożywienia, może to być naprawdę uciążliwe. Źródłem kłopotów są także inne nawyki myszy: jedzą one nawet 20 razy dziennie, uwielbiają gryźć i żuć (np. kable elektryczne). Często zanieczyszczają żywność swoimi odchodami, co może być niebezpieczne dla zdrowia z uwagi na bakterie i pasożyty.

Jak pozbyć się myszy? Przedstawiamy najskuteczniejsze sposoby!

Gdy w twoim domu pojawiły się myszy, nie masz wyboru – musisz zacząć je zwalczać. Chcesz wiedzieć, jak pozbyć się myszy szybko i skutecznie? Mamy dla ciebie kilka domowych sposobów, które możesz wykorzystać już teraz.

Trutka na myszy i karmnik deratyzacyjny – pozbądź się gryzoni raz na zawsze

Jeśli szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się myszy, trutka umieszczona w karmniku deratyzacyjnym na pewno spełni twoje oczekiwania. Na myszy najlepiej działają gotowe trutki składające się z brodifakum lub dinefakum. Dlaczego trutkę najlepiej umieścić w karmniku? Dzięki temu nie będzie dostępna dla dzieci ani zwierząt domowych, a jedynie dla zainteresowanych pożywieniem gryzoni. Karmnik możesz przechowywać zarówno w domu, jak i na zewnątrz, np. w ogrodzie.

Pułapka na myszy – proste rozwiązanie i duża skuteczność

Jeśli nie czułabyś się komfortowo, zabijając myszy, nie musisz tego robić. Wykorzystaj prostą w użyciu pułapkę na myszy, aby złapać gryzonia i wypuścić go z dala od domu. Mowa tu nie o pułapkach z sidłami, które miażdżą kości myszy, ale o pudełkach, w których szkodniki zamykane są w środku. Jak działa taka pułapka?

To rodzaj długiego tunelu, w którym możesz umieścić przynętę: kawałek chleba lub inną żywność. W ten sposób zwabisz mysz do środka. Gdy będzie już wewnątrz, pojemnik zamknie się, uniemożliwiając zwierzęciu ucieczkę.

Chcesz odstraszyć myszy w humanitarny sposób? Wybierz ultradźwięki

Mysz domowa ma doskonały słuch. Odbiera dźwięki z otoczenia zupełnie inaczej niż człowiek. Zostało to wykorzystane w odstraszaczach – niewielkich urządzeniach, które emitują ultradźwięki. Są one niesłyszalne dla ludzi, ale dla myszy są tak głośne i nieprzyjemne, że wolą omijać odstraszacze szerokim łukiem. Jeśli zastanawiasz się, jak pozbyć się myszy z domu, nie robiąc im jednocześnie krzywdy, to jeden ze sprawdzonych sposobów.

Co zrobić, by szkodniki omijały twój dom z daleka? Wykorzystaj nielubiane przez myszy zapachy

Gdy uda ci się pozbyć myszy z domu, warto zrobić wszystko, by już do ciebie nie wróciły. Możesz je do tego zniechęcić za pomocą niektórych zapachów. Myszy nie lubią m.in. aromatu:

  • dziewanny;
  • oleandrów;
  • wrotyczu,
  • dzikiego rumianku;
  • liści pomidorów;
  • mięty.

Posadź te rośliny w swoim ogrodzie lub na balkonie, a skutecznie odstraszysz myszy.

Chcesz wiedzieć, jak pozbyć się myszy raz na zawsze? Do wyboru masz zarówno gotowe produkty ze sklepu, jak i sprawdzone domowe sposoby. Wybierz jeden z nich i wygraj z uciążliwymi gryzoniami!

Archiwum: luty 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts