Jak pozbyć się szczurów? Skuteczne sposoby na szkodliwe gryzonie

Szczury w domu? Tak, ale tylko te hodowane w klatce! Te, które dostają się do twojej piwnicy i kuchni przez szczeliny i otwory, są nie tylko niesympatyczne, ale mogą również szkodzić twojemu zdrowiu. To szkodniki, które należy zwalczać. Jak pozbyć się szczurów z domu? Wykorzystaj jeden z naszych skutecznych sposobów na szczury!
Alicja Kisiak
jak pozbyć się szczurów

Skąd szczury w twoim domu? Najczęstsze przyczyny

O szczurach mówi się, że są jednymi z najbardziej inteligentnych zwierząt. A w naturze inteligencja to zdolność do przystosowywania się do panujących warunków. U szczurów oznacza to, że są w stanie zasiedlić praktycznie każde miejsce: kanały podziemne, piwnice, magazyny z żywnością.

Do środka szczury wchodzą najczęściej poprzez otwory i szczeliny. Jeśli w twoim domu pojawiły się te szkodliwe gryzonie, w pierwszej kolejności warto sprawdzić, którędy się dostały i odpowiednio uszczelnić te miejsca.

Czego mogą szukać szczury w twoim domu? Te inteligentne stworzenia doskonale wiedzą, że w domach jest ciepło i sucho. Szukają tam także pożywienia. Nie jest przypadkiem, że najwięcej pojawia się ich w domu jesienią i zimą. Z tego powodu musisz wiedzieć, jak pozbyć się szczurów!

Dlaczego powinnaś jak najszybciej wytępić szczury?

Szczury nie są szczególnie lubianymi zwierzętami, ale powodów, dla których powinnaś jak najszybciej pozbyć się nieproszonych gości, jest więcej. Obecność szczurów w domu może być niebezpieczna dla zdrowia, zarówno ludzi, jak i zwierząt domowych. Bardzo często szczury są nosicielami groźnych chorób, m.in. wścieklizny.

Obecność niechcianych lokatorów w domu to także uciążliwy kłopot na co dzień. Szczury są przyczyną wielu szkód: pozostawiają swój nieprzyjemnie pachnący mocz i odchody w różnych miejscach domu, zanieczyszczają żywność, a przede wszystkim przegryzają kable i uszkadzają inne przedmioty swoimi ostrymi zębami. Dodatkowo, te zwierzęta szybko się rozmnażają, więc jeśli w porę nie złapiesz szczura, za jakiś czas może być ich znacznie więcej.

Jak pozbyć się szczurów? Najlepsze sposoby na szczury

Brakuje ci już pomysłów, jak pozbyć się szczurów? Masz dość wyrządzanych przez nie szkód? Pora na skuteczne działania! Koniecznie wypróbuj jeden ze sposobów na zwalczanie gryzoni!

Pułapka na szczury – humanitarne i skuteczne rozwiązanie

Jeśli nie chcesz zabić szczura, a jedynie wygonić go z domu, pułapka będzie dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Jak działa pułapka na szczury? Najczęściej ma ona formę tunelu zamkniętego z jednej strony. Wewnątrz należy umieścić resztki jedzenia, które mają za zadanie zwabić szczury do środka. Gdy zwierzę dostanie się do środka, uruchamia mechanizm zamykania pułapki. Tak zamkniętego szczura możesz wynieść na zewnątrz domu, najlepiej na większą odległość, by nie mógł wrócić.

Jaka trutka na szczury sprawdzi się najlepiej?

Jak pozbyć się szczurów przez substancje trujące? Trutka na szczury ma najczęściej postać granulek, proszku lub saszetek. Pachną one jak żywność, przez co stanowią przynętę dla szczurów. Trutkę można umieścić w dowolnym miejscu, ale najczęściej wykorzystuje się do tego karmnik deratyzacyjny. Zapewnia to bezpieczeństwo domownikom (zwłaszcza dzieciom i zwierzętom), którzy nie mają wówczas dostępu do trutki.

Za najskuteczniejszą trutkę na szczury uważa się brodifakum. Wystarczy jedna dawka tej substancji, by zabić dorosłego szczura.

Wabić czy odstraszać? Jak działają odstraszacze ultradźwiękowe?

Do zwalczania szczurów wykorzystuje się nie tylko wabiki, ale także odstraszacze. To urządzenia emitujące ultradźwięki, które dla ludzi są niezauważalne, a u szczurów powodują ogromny dyskomfort. To wygodna metoda pozbycia się gryzoni – odstraszacz wystarczy ustawić w pomieszczeniu i włączyć.

Deratyzacja – konieczna, gdy nie możesz poradzić sobie ze szczurami za pomocą domowych sposobów

Jeśli mimo stosowania sprawdzonych sposobów nie udało ci się skutecznie pozbyć szczurów, czas zwrócić się o pomoc do specjalistów. Profesjonalna firma wykona dla ciebie deratyzację pomieszczeń. Jak wygląda taka usługa? Ekipa deratyzacyjna używa specjalistycznych trutek i pułapek, ale sprawdza także pomieszczenia pod kątem miejsc, przez które przedostają się szczury. Używane przez profesjonalistów preparaty są znacznie skuteczniejsze niż środki domowego użytku.

Nie pozwól, by szczury zakłóciły spokój w twoim domu. Masz dość ich uciążliwej obecności? Wybierz najlepszy w twoim przypadku sposób zwalczania szkodników! Teraz już wiesz, jak pozbyć się szczurów!

Archiwum: luty 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts