Ranking płyt indukcyjnych 2022 – TOP 5. Polecane modele płyt indukcyjnych do nowoczesnej kuchni. Jaką płytę wybrać?

Potrzebujesz płyty grzewczej do swojej kuchni? W takim razie sprawdź przygotowane przez nas zestawienie polecanych płyt indukcyjnych, które bez wątpienia spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Jeśli szukasz niezawodnego produktu, sprawdź nasz ranking płyt indukcyjnych.
Alicja Kisiak

Zakup płyty indukcyjnej – na co zwrócić uwagę?

Przed zakupem płyty indukcyjnej należy sprawdzić jej najważniejsze parametry, które warunkują jej późniejsze działanie. W zależności od twoich potrzeb możesz wybrać modele, które posiadają od jednego do nawet kilku pól grzejnych. Do tego warto dopasować sposób sterowania indukcją tak, aby odpowiadał twoim potrzebom. Ważne są również rozmiary płyty oraz jej dodatkowe funkcje, które mogą poprawić komfort korzystania z indukcji.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli, więc możesz mieć problem z odpowiednim wyborem przed zakupem. Z tego powodu przygotowaliśmy zestawienie polecanych egzemplarzy. Nasz ranking płyt indukcyjnych uwzględnia najlepsze modele, które są polecane przez wielu klientów oraz dostępne są w atrakcyjnych cenach.

Płyta indukcyjna Electrolux Slim-fit SenseBoil EIS62441

To jedna z najpłytszych indukcji dostępnych na rynku. Nawet 12-milimetrowe blaty są w stanie ją obsłużyć. Można ją zakupić już za 1999 złotych, a do tego charakteryzuje się licznymi dodatkami i funkcjami, które ułatwiają codzienne gotowanie. Ciekawym rozwiązaniem jest technologia SenseBoil, dzięki której płyta automatycznie wykrywa temperaturę wrzenia wody i samoistnie redukuje swoją moc. W efekcie jesteś w stanie zaoszczędzić nieco pieniędzy. Sama obsługa płyty również jest dziecinnie prosta i intuicyjna. Najważniejsze zalety płyty indukcyjnej Electrolux Slim-fit SenseBoil to:

 • przydatne technologie;
 • prosta obsługa;
 • łatwy montaż;
 • możliwość skorzystania z ciepła resztkowego.

Płyty indukcyjne Electrolux oraz innych firm znajdziesz tutaj.

Płyta indukcyjna Samsung NZ64N7757FK

To nowoczesna płyta indukcyjna, która wyposażona jest w liczne technologie. Dzięki wykorzystaniu rozwiązania FlexZone możesz korzystać z garnków i patelni o różnych kształtach i rozmiarach. Co więcej, płyta posiada funkcjonalności Ready Pan i Quick Start, które w bardzo krótkim czasie nagrzewają obszar grzewczy do maksymalnych wartości. Przydatna jest również funkcja Keep Warm, która pozwala podtrzymywać temperaturę na danym polu grzejnym. Ponadto można z niej korzystać bezprzewodowo. Najważniejsze zalety płyty indukcyjnej Samsunga to:

 • spora ilość poziomów mocy;
 • szybkie uruchomienie do maksymalnej mocy;
 • nowoczesny i minimalistyczny design.

Płyta indukcyjna Whirpool WS QS460 NE

Jeśli zależy ci na bezpieczeństwie i komfortowym użytkowaniu indukcji w twojej kuchni, powinieneś sprawdzić ten model marki Whirpool. Produkt jest bardzo prosty w czyszczeniu, przez co świetnie się prezentuje, a do tego wyposażony jest w rozwiązania, które zabezpieczają dzieci przed poparzeniem. Do tego model posiada technologię Booster, która intensywnie nagrzewa obszar grzewczy. Najważniejsze zalety płyty indukcyjnej Whirpool WS QS460 NE to:

 • bezpieczeństwo;
 • łatwość w utrzymaniu czystości;
 • prosta obsługa.

Płyta indukcyjna Amica PIE6544PHTSU 2.0

To płyta indukcyjna, którą można zakupić już za około 1300 złotych. Produkt charakteryzuje się nowoczesnym wykończeniem, dzięki czemu umożliwia gotowanie nawet na dużych garnkach o różnych kształtach. Do tego płyta firmy Amica posiada technologię PowerBooster, która pozwala zagotować 0,4 litra wody w zaledwie 60 sekund. Do najważniejszych zalet płyty indukcyjnej Amica PIE6544PHTSU 2.0 należą:

 • szybkie nagrzewanie i funkcja podtrzymywania ciepła;
 • dostosowanie pola grzewczego do naczynia;
 • dostosowanie mocy urządzenia do instalacji elektrycznej.

Płyta indukcyjna Bosch PIE631FB1E

Płyta niemieckiego producenta charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem i prostą obsługą. Urządzenie wyróżnia się licznymi udogodnieniami i inteligentnymi rozwiązaniami. Funkcja ReStart pozwala momentalnie przywrócić poprzednie ustawienia przed wyłączeniem płyty, na przykład w wyniku wykipienia mleka lub wody. Dodatkowo automatycznie wykrywa pole, na którym znajduje się garnek. Zalety płyty indukcyjnej Bosch PIE631FB1E:

 • minimalistyczny design;
 • funkcje PowerBoost i ReStart;
 • dostosowanie mocy urządzenia do włączonych pól grzewczych.

Inne rozwiązania

Alternatywą dla płyt indukcyjnych są płyty gazowe, które bez wątpienia są tańszym rozwiązaniem i nie wymagają tak sprawnej instalacji elektrycznej. Jednakże nie są tak efektywne, jak płyty indukcyjne. Polecane płyty gazowe znajdziesz tutaj.

Korzystając z naszego zestawienia polecanych płyt indukcyjnych, bez wątpienia wybierzesz produkt odpowiedni dla twojej kuchni i twoich potrzeb. Przed zakupem warto określić swoje preferencje i wymagania, które ułatwią ci podjęcie decyzji.

Archiwum: czerwiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts