Grill gazowy czy elektryczny? Który lepiej wybrać?

Grill gazowy czy elektryczny? Tuż przed sezonem wiosenno-letnim wiele osób zadaje sobie to pytanie. W artykule poniżej porównamy te dwa urządzenia i postaramy się opisać ich największe zalety!
Alicja Kisiak
grill gazowy czy elektryczny

Zapamiętaj!

 • Grill elektryczny wymaga podłączenia do prądu, natomiast paliwem gazowego jest butla z gazem.
 • Grill elektryczny jest nieco droższy w eksploatacji. 
 • Grill gazowy zapewnia bardziej intensywny smak potraw.
 • Grill elektryczny jest znacznie łatwiejszy w utrzymaniu w czystości. 
 • Przed podjęciem decyzji warto dokładnie przeanalizować wszystkie wady i zalety obydwu rodzajów urządzeń.

  Różnice między grillem gazowym a elektrycznym

  Zarówno grill gazowy, jak i elektryczny to urządzenia, które służą do przygotowywania potraw w podobny sposób. Istnieje jednak między nimi wiele ważnych różnic. Najważniejszą jest rodzaj paliwa. Podczas gdy grill elektryczny zasilany jest prądem, do gazowego będziemy potrzebowali butli z gazem. 

  Znaczenie ma również różnica w kosztach eksploatacji. Grill gazowy sumarycznie jest tańszy niż elektryczny. Szczególnie w sytuacji, kiedy lubimy grillować i robimy to często. Gazowa wersja tego urządzenia rozgrzewa się dłużej, jednak finalnie pozwala uzyskać wyższą temperaturę, co skutkuje bardziej intensywnym smakiem potraw.

  Grill gazowy czy elektryczny? 

  Odpowiedź na pytanie, czy lepszy jest grill gazowy czy elektryczny, nie jest łatwa. Przed zakupem warto wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, takich jak na przykład koszta eksploatacji, czy utrzymanie urządzenia w czystości. 

  Grill gazowy jest bardziej mobilny, ponieważ można z niego korzystać nawet w miejscach, w których nie mamy dostępu do prądu. Jest też nieco tańszy w eksploatacji przy częstym wykorzystywaniu. Z drugiej strony jednak grill elektryczny jest bardziej ekologiczny, a czas rozgrzewania w jego przypadku jest znacznie krótszy. 

  Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, koniecznie zwróć uwagę na wymienione przez nas czynniki. Dopiero potem zapoznaj się z poszczególnymi modelami. 

  Archiwum: kwiecień 2023
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Related Posts