Odkurzacz pionowy czy robot? Co lepiej wybrać?

Odkurzacz pionowy czy robot? To pytanie zadaje sobie wiele osób chcących kupić nowe urządzenie do sprzątania w domu. Sprawdź, jakie zalety jednego i drugiego urządzenia i wybierz jedno dla siebie!
Ida Grabska
czarny robot odkurza dywan

W ostatnich latach upowszechniły się nowoczesne urządzenia do sprzątania, które zastępują tradycyjne odkurzacze. Zarówno roboty samo jeżdżące, jak i pionowe odkurzacze to rozwiązania mające swoje wady i zalety, które warto poznać jeszcze przed zakupem. Co jest lepsze, odkurzacz pionowy czy robot? Podpowiadamy! 

Czym odkurzacz pionowy różni się od robota?

Robot to urządzenie, które od wielu lat bije rekordy popularności. Samodzielnie przemieszcza się po mieszkaniu, czyszcząc powierzchnie płaskie. Można sterować nim za pomocą aplikacji i planować odkurzanie zdalnie, nawet będąc poza domem. W zależności od modelu może być wyposażony w dodatkowe funkcje, na przykład mycia podłogi. 

Odkurzacz pionowy także jest bezprzewodowy, jednak w przeciwieństwie do robota wymaga pracy ludzkich rąk. Bardzo skutecznie radzi sobie z czyszczeniem różnych powierzchni, w tym także dywanów i wykładzin. Wielu producentów wyposaża swoje flagowe modele w dodatkowe końcówki – na przykład do mycia fug. 

Odkurzacz pionowy czy robot?

Wybór między robotem a odkurzaczem pionowym uzależniony jest przede wszystkim od indywidualnych potrzeb. W teorii urządzenia te mają jedno przeznaczenie, w praktyce jednak nieco się od siebie różnią. 

Robot będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zaoszczędzić czas przeznaczony na sprzątanie. Doskonale sprawdzi się również u właścicieli zwierząt gubiących dużo sierści. Z kolei odkurzacz pionowy to urządzenie dla osób, które lubią wielofunkcyjne i skuteczne narzędzia, które jednocześnie nie zajmują dużej ilości miejsca. 

Obydwa opisywane urządzenia mają za zadanie ułatwić naszą codzienność. Niezależnie od tego, czy wybierzesz robota, czy odkurzacz pionowy, koniecznie zapoznaj się z opiniami innych użytkowników i wybierz taki model, który będzie najlepiej dopasowany do twoich indywidualnych potrzeb. 

Archiwum: kwiecień 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts