Jak wyczyścić skórzaną torebkę – proste i skuteczne sposoby!

Skórzana torebka dodaje elegancji każdej stylizacji… Pod warunkiem, że jest zadbana i czysta! Jeśli twoja torebka przestała się pięknie prezentować, nic straconego! Sprawdź jak wyczyścić skórzaną torebkę, by znów wyglądała nieskazitelnie!
Alicja Kisiak
jak wyczyścić skórzaną torebkę

Skórzana torebka wymaga odpowiedniej dbałości, aby posłużyła ci naprawdę długo. Jak to zrobić? Jak wyczyścić skórzaną torebkę? Podpowiadamy!

Rodzaj skóry ma kluczowe znaczenie!

Zanim sprawdzisz jak wyczyścić skórzaną torebkę, określ dokładnie, z jakiego rodzaju skóry została wykonana. Czy jest to skóra licowa, zamszowa, wężowa, a może lakierowana? Każdą z nich oczyścisz w nieco inny sposób.

Torebkę zamszową najlepiej czyścić natychmiast, gdy tylko zauważysz na niej zabrudzenia. Świetnie nadają się do tego specjalne pianki lub pasty, które kupisz w każdym sklepie z galanterią. Preparat nanieś na torebkę, odczekaj chwilę, a potem oczyść torebkę gumową szczoteczką. Awaryjnie, zamiast specjalnej pianki, możesz zastosować do czyszczenia zamszu… czerstwe pieczywo! Na koniec skórę zamszową koniecznie trzeba zaimpregnować. W ten sposób ochronisz ją przed wilgocią i sprawisz, że zabrudzenia nie będą do niej tak szybko przywierać.

Jak wyczyścić skórzaną torebkę ze skóry licowej? Najlepiej najpierw umyć ją miękką ściereczką zanurzoną w wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu. Gdy wyschnie, kontynuuj czyszczenie odpowiednim środkiem ze sklepowej półki. Na koniec skórę warto także natłuścić – zastosuj olejek rycynowy albo… ulubiony balsam do ciała.

Torebka z wężowej skóry wymaga pielęgnacji specjalną pastą do skór gadzich. To właśnie tym preparatem najłatwiej będzie ci ją oczyścić. Wężową skórę warto również co pewien czas przecierać szmatką nasączoną olejkiem rycynowym lub gliceryną. Zabezpieczy to torebkę przed działaniem promieniowania UV, mrozu i deszczu.

Jak wyczyścić skórzaną torebkę, która została polakierowana? To zadanie będzie najprostsze! Wystarczy przetrzeć powierzchnię torebki wodą z delikatnym detergentem. Możesz też posłużyć się mieszanką wody z dodatkiem octu – w ten sposób dodatkowo nabłyszczysz skórę.

Jak wyczyścić skórzaną torebkę w środku?

A co z podszewką torebki? Jeśli ona również jest brudna, weź mokrą ściereczkę z mikrofibry i oczyść wnętrze torebki. Następnie odłóż torebkę do czasu, aż sama wyschnie. Nie staraj się sztucznie przyspieszyć tego procesu! Zastosowanie suszarki albo położenie torebki na kaloryferze może zniszczyć ją i sprawić, że skóra zacznie pękać!

Jak wyczyścić skórzaną torebkę, aby znów wyglądała elegancko? Najlepiej posłużyć się specjalnie dedykowanym do tego celu środkiem! Dobierz go do rodzaju skóry, z której wykonana jest torebka – wówczas osiągniesz najlepsze efekty!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły