Jak szybko usunąć okleinę z mebli, czyli prosty sposób na odnowienie kuchni czy sypialni!

Zastanawiasz się jak szybko usunąć okleinę z mebli aby w prosty sposób odświeżyć mieszkanie bez konieczności przeprowadzania remontu? Wypróbuj nasze metody!
Alicja Kisiak
jak szybko usunąć okleinę z mebli

Jak szybko usunąć okleinę z mebli – najskuteczniejsze sposoby

Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, a jednocześnie nie masz czasu czy środków na remont, zastanów się na wymianą okleiny z mebli. W ten sposób możesz łatwo i szybko odnowić wygląd kuchni, salonu lub sypialni. Jeśli znudził ci się dotychczasowy wygląd mebli możesz wybrać okleinę imitującą drewno lub postawić na modny wzór. Niezależnie jednak jaką okleinę wybierzesz twoje meble zyskają nowy wygląd.

Jak szybko usunąć okleinę z mebli? Możesz po prostu zdrapać ją szpachelką. W ten sposób mechanicznie usuniesz dotychczasową okleinę i jednocześnie przygotujesz meble do nałożenie nowej. Jeśli w którymś miejscu usunięcie okleiny sprawia trudności, możesz ją wcześniej rozgrzać. Świetnie sprawdzi się w tym przypadku żelazko lub suszarka do włosów. Z mniejszej powierzchni okleinę można również usunąć za pomocą papieru ściernego. 

Niezależnie jednak od tego, czy usuwasz okleinę z dużej czy małej powierzchni, proces ten najlepiej zacząć od rogów. Po zdjęciu okleiny, pozostałości po kleju oraz pozostałości samej okleiny najlepiej usunąć przy pomocy rozpuszczalnika. W miejscach, gdzie pozostała większa ilość okleiny, możesz ją usunąć papierem ściernym o bardzo drobnej gramaturze. Dzięki temu pozbędziesz się starej i zniszczonej okleiny z mebli i przygotujesz je do dalszej odnowy.

W jaki sposób przykleić nową okleinę?

Jeśli chcesz na powierzchnię po starej okleinie nałożyć nową, musisz zadbać o to, by powierzchnia mebla była całkowicie gładka. Dlatego po zdjęciu okleiny wszystkie nierówności trzeba dokładnie usunąć papierem ściernym. Aby przykleić nową okleinę należy oderwać papier zabezpieczający, a następnie powoli przyklejać ją zaczynając od krawędzi powierzchni. Jeśli pierwszy raz nakładasz okleinę, pamiętaj żeby nie odrywać od razu całego papieru zabezpieczającego ale przyklejać okleinę powoli i stopniowo. Po przyklejeniu każdej warstwy najlepiej dodatkowo wygładzić ręką powierzchnię, na którą okleina już została naniesiona. W przypadku powstania pęcherzyków na oklejanej powierzchni, najlepiej przekłuć je szpilką. 

Co ważne – odrywanie okleiny uniemożliwia jej ponowne użycie! Jeśli po oklejeniu całej powierzchni w którymś miejscu pozostanie nadmiar okleiny, można go usunąć za pomocą nożyka do papieru.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły