Jak wyczyścić prostownicę aby posłużyła nam jak najdłużej?

Niezależnie od tego czy stosujesz prostownicę na co dzień czy sporadycznie powinnaś pamiętać o jej regularnym czyszczeniu. Dzięki temu będzie ci służyła dłużej, a włosy nie będą dodatkowo narażone na uszkodzenia. Sprawdź jak wyczyścić prostownicę!
Alicja Kisiak
jak wyczyścić prostownicę

Prostownica świetnie sprawdza się podczas codziennej stylizacji włosów. Dzięki niej szybko wyczarujesz delikatne i naturalne fale lub ujarzmisz niesforne kosmyki i wygładzisz włosy. Jednak w miarę używania prostownica może ulec zabrudzeniu, co może spowodować uszkodzenie włosów. Aby tego uniknąć, dowiedz się jak wyczyścić prostownicę w prosty i skuteczny sposób! 

W skrócie:

  1. Prostownicę można wyczyścić spirytusem salicylowym, octem, lub środkiem uniwersalnym. ✨
  2. Nigdy nie czyść prostownicy wodą! ❌
  3. Staraj się nie szorować płytek, aby ich nie porysować. ✨

Jak wyczyścić prostownicę stosując domowe sposoby?

Jak wyczyścić prostownicę? Zobacz jakie to łatwe!

  • Sięgnij po spirytus salicylowy. Wystarczy zmieszać jego niewielką ilość z wodą, najlepiej letnią. 
  • Przed przystąpieniem do czyszczenia rozgrzej prostownicę, ale nie do maksymalnej temperatury. 
  • Gdy będzie już ciepła, koniecznie odłącz ją od prądu, a następnie w wodzie zmieszanej ze spirytusem zamocz bawełnianą szmatkę i przetrzyj nią dokładnie wewnętrzną stronę urządzenia. 
  • Pamiętaj, aby nie drapać zabrudzeń, ponieważ w ten sposób możesz porysować płytkę prostownicy. 
  • Po wyczyszczeniu wewnętrzną stronę prostownicy możesz przetrzeć płatkiem kosmetycznym. 
trzymaj prostownicę z dala od wody, to takie proste!

Czyszczenie prostownicy za pomocą spirytusu jest skuteczne, jednak należy liczyć się z dość nieprzyjemnym zapachem. Dlatego zamiast po spirytus, możesz też sięgnąć po środek do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. W tym przypadku preparat po prostu nałóż na szmatkę i przetrzyj wewnętrzną stronę prostownicy. 

Jeszcze inny sposób na to jak wyczyścić prostownicę? Ocet! W tym przypadku również nie musisz rozcieńczać go z wodą. Po prostu nalej niewielką ilość octu na szmatkę i usuń zabrudzenia. Jeśli prostownica posiada niewielkie zabrudzenia, ocet sprawdzi się doskonale. Natomiast w przypadku silniejszych zabrudzeń to właśnie mieszanka spirytusu z wodą może okazać się najbardziej skuteczna.

Porada Pani Domu ✨

Jeśli nie masz żadnych z powyższych środków pod ręką, możesz użyć chusteczek do demakijażu. Pamiętaj jednak, aby później wytrzeć prostownicę do sucha. 

W jaki sposób czyścić prostownicę?

Przede wszystkim pamiętać, by nie szorować ani nie drapać zabrudzeń. W przeciwnym razie zarysujesz prostownicę, a przez to twoje włosy łatwiej będą ulegały uszkodzeniu. Nie należy również zanurzać prostownicy we wodzie czy innych płynach. W ten sposób woda może bowiem dostać się do środka urządzenia i trwale je uszkodzić. 

Jak wyczyścić prostownicę, aby nie uległa zniszczeniu? Oprócz stosowania odpowiednich środków do czyszczenia prostownicy, musisz również pamiętać o odpowiednim sposobie czyszczenia, który pozwoli ci uniknąć uszkodzenia prostownicy. 

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego prostownica śmierdzi? 

Częstą przyczyną nieprzyjemnego zapachu prostownicy są spalone włosy, bądź kurz. Czasem winą jest zbyt duża ilość produktu na włosach, która ulega spaleniu podczas prostowania. 

Jak wyczyścić prostownicę sodą? 

Przygotuj papkę z sody i soku cytrynowego (lub wody utlenionej). Nanieś ją miękką szczoteczką i delikatnie wetrzyj. Przetrzyj lekko wilgotną ściereczką lub suchym ręcznikiem papierowym. 

Archiwum: maj 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts