Jak wyczyścić prostownicę aby posłużyła nam jak najdłużej? Pamiętaj o kilku zasadach!

Niezależnie od tego czy stosujesz prostownicę na co dzień czy sporadycznie powinnaś pamiętać o jej regularnym czyszczeniu. Dzięki temu będzie ci służyła dłużej, a włosy nie będą dodatkowo narażone na uszkodzenia. Sprawdź jak wyczyścić prostownicę!
Alicja Kisiak
jak wyczyścić prostownice

Poznaj sprawdzone metody na to jak wyczyścić prostownicę

Prostownica świetnie sprawdza się podczas codziennej stylizacji włosów. Dzięki niej szybko wyczarujesz delikatne i naturalne fale lub ujarzmisz niesforne kosmyki i wygładzisz włosy. Jednak w miarę używania prostownica może ulec zabrudzeniu, co może spowodować uszkodzenie włosów. Aby tego uniknąć musisz pamiętać o jej regularnym czyszczeniu.

Jak wyczyścić prostownicę stosując domowe sposoby?

Sięgnij po spirytus salicylowy. Wystarczy zmieszać jego niewielką ilość z wodą, najlepiej letnią. Przed przystąpieniem do czyszczenia rozgrzej prostownicę ale nie do maksymalnej temperatury. Gdy będzie już ciepła, koniecznie odłącz ją od prądu, a następnie w wodzie zmieszanej ze spirytusem zamocz bawełnianą szmatkę i przetrzyj nią dokładnie wewnętrzną stronę urządzenia. Pamiętaj  by nie drapać zabrudzeń, ponieważ w ten sposób możesz zarysować płytkę prostownicy. Po wyczyszczeniu wewnętrzną stronę prostownicy możesz przetrzeć płatkiem kosmetycznym. Czyszczenie prostownicy za pomocą spirytusu jest skuteczne, jednak należy liczyć się z dość nieprzyjemnym zapachem. Dlatego zamiast po spirytus możesz sięgnąć po środek do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. W tym przypadku preparat po prostu nałóż na szmatkę i przetrzyj wewnętrzną stronę prostownicy. Inny sposób to użycie octu. W tym przypadku również nie musisz rozcieńczać go z wodą. Po prostu nalej niewielką ilość octu na szmatkę i usuń zabrudzenia. Jeśli prostownica posiada niewielkie zabrudzenia ocet sprawdzi się doskonale. Natomiast w przypadku silniejszych zabrudzeń to właśnie mieszanka spirytusu z wodą może okazać się najbardziej skuteczna.

W jaki sposób czyścić prostownicę?

Jak wyczyścić prostownicę aby nie uległa zniszczeniu? Oprócz stosowania odpowiednich środków do czyszczenia prostownicy, musisz również pamiętać o odpowiednim sposobie czyszczenia, który pozwoli ci uniknąć uszkodzenia prostownicy. Przede wszystkim pamiętać, by nie szorować ani nie drapać zabrudzeń. W przeciwnym razie zarysujesz prostownicę, a przez to twoje włosy łatwiej będą ulegały uszkodzeniu. Nie należy również zanurzać prostownicy we wodzie czy innych płynach. W ten sposób woda może bowiem dostać się do środka urządzenia i trwale je uszkodzić. 

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły