Gdzie wyrzucić zniszczone ubrania

Wraz z nadejściem wiosny, dopada nas potrzeba zrobienia porządków w szafie. Osoby kochające modę i zakupy, czeka uporządkowanie miejsca w garderobie, na nowe nabytki modowe. Pozbywamy się jednak nie tylko ubrań starych, ale również i tych zniszczonych. Jak poradzić sobie z tym problemem? Gdzie się udać i jak przygotować szafę na nowe rzeczy? Wszystkiego dowiesz się niebawem.
Alicja Kisiak
gdzie wyrzucić niepotrzebne ubrania

Kiedy najczęściej dochodzi do zniszczenia odzieży? 

Ubrania, nie są niestety niezniszczalne. Wraz z upływem lat, dochodzi do rozciągnięć materiału, wychodzenia nitek, czy też rozdarcia. Ulubione spodnie, bluzeczki, albo nasz ukochany sweterek, staramy się przeważnie w jakiś sposób naprawić. Korzystamy z usług krawcowej, bądź próbujemy własnych sił w szyciu. Abyśmy nie mieli problemu z tym, gdzie wyrzucić zniszczone ubrania, powinnyśmy przestrzegać paru zasad, pozwalających zachować naszym ciuchom długie „życie”.

Po pierwsze starajmy się zawsze dostosować strój do aktywności, jaką wykonujemy. Nie należy zakładać delikatnych tkanin na rower. Cienkie rajstopy, czy jedwabny sweterek są narażone na uszkodzenie powstałe podczas jazdy.

Kolejny problem to czyszczenie odzieży, oraz pranie. Traktujmy nasze ciuchy delikatnie. Za każdym razem oglądajmy metkę, ponieważ tam zawsze znajdują się informacje na temat sposobu prania, oraz wypisane są rzeczy, jakich nie wolno nam robić z danym materiałem. Bardzo często zbyt wysoka temperatura, bądź siła wirowania, potrafi uszkodzić nasz ulubiony top i spódniczkę.

Po trzecie, uważajmy ze zwierzętami. To one bardzo często są winne dziurom w spodniach i innej odzieży. Uważajmy na pazurki kocura i wesołe podskakiwanie  naszych  większych pupili. Oczywiście równie częste są także upadki, w których dochodzi do rozerwania ciuchów. Wypadek może się nam zdarzyć na deskorolce, na rowerze, czy podczas biegania. Oczywiste jest również tutaj to, że ubiór w takim wypadku nie ma tak wielkiego znaczenia jak zdrowie.

W poważniejszych przypadkach, jeśli czujemy się źle po pechowym zdarzeniu, lub podejrzewamy złamanie kości, najważniejsze jest zawiadomienie ratownika medycznego lub udanie się po pomoc na oddział ratunkowy samemu. O to gdzie oddać ubrania, które ucierpiały w tym  zdarzeniu, możemy się martwić troszkę później, gdy już nasze zdrowie nie będzie zagrożone. 

Gdzie wyrzucać zniszczone ubrania?

Często zadajemy sobie to pytanie, gdy uzbiera się nam już pokaźna górka rzeczy do wyrzucenia. Większość z nich to zapewne dziurawe i stare kolekcje, zabierające nam tylko niepotrzebnie miejsce w domu. To gdzie wyrzucać zniszczone ubrania, wcale nie jest łatwym zadaniem.  Powodem są materiały, z jakich zostały wykonane. Nie możemy wrzucić wszystkiego do tworzyw sztucznych. Jeśli rzeczywiście ubrania i buty są zniszczone i nie nadają się już nawet dla potrzebujących, to możemy skorzystać z pojemnika na śmieci zmieszane. Często również, organizowane są specjalne zbiórki. Najlepiej pytać o nie w swojej gminie. Nie musisz wtedy szukać specjalnych kontenerów, ani jeździć po swoim mieście i marnować czasu. Wystawiasz ubrania przed dom, a organizator zbiórki zajmuje się całą resztą. 

Inne sposoby utylizacji ubrań

     
Nie zawsze musimy pozbywać się tego, co jest już niepotrzebne, nie nadaje się do użytku, lub nam przeszkadza z innego powodu. Kreatywne osoby mogą przerobić zniszczony ciuch używając maszyny do życia lub zmieniając kolor materiału, czegoś, co wyblakło na słońcu. Na rynku mamy wiele sklepów oferujących farby i pigmenty do tkanin. Znajdziemy w nich również naszywki, które zakryją dziurę w ulubionej bluzce czy kurtce i pozwolą cieszyć się nią kolejne miesiące. Wiele ciekawych pomysłów na to jak przerobić odzież, znajdziemy na internecie. Warto również podpytać bardziej doświadczone osoby, jak mamę, czy babcie. Gdzie wyrzucić zniszczone ubrania? Troszkę wyobraźni i chęci pozwoli Ci zapomnieć o tym pytaniu. Kolejną rzeczą, jaką możesz zrobić ze zniszczonymi ciuchami, jest przerobienie ich na zabawki, czy po prostu na szmatki do robienia porządków. Potrzebne będą wyłącznie nożyczki. Wytnij z dziurawych bluzek i spodni równe kwadraty, a potem umieść w szafce. Pozwoli Ci to zaoszczędzić pieniądze, które będziesz mógł wydać, chociażby na nową bluzkę. 

Archiwum: maj 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts