Żaluzje pionowe czy poziome – które z nich wybrać?

Współcześnie dostępne są przeróżne możliwości w wystroju okien, które jednocześnie umożliwiają ochronę przed słońcem i blokują możliwość niekontrolowanych spojrzeń. Ze względów praktycznych bardzo dużo osób musi dokonać wyboru pomiędzy żaluzjami poziomymi a pionowymi. Z pewnością jedne i drugie rewelacyjnie spełniają swoją rolę, jednak czynnikami rzutującymi na ostateczny wybór jest wielkość okna, miejsce zastosowania i dopasowanie do aranżacji wnętrza. Które z nich zatem wybrać? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!
Avatar

Żaluzje poziome – czym się charakteryzują?

Żaluzje poziome to jeden najczęściej dokonywanych wyborów ze względu na uniwersalność ich zastosowania. Wykorzystywane są zarówno w domach, mieszkaniach jak i biurach, ponieważ użytkownik posiada możliwość swobodnej regulacji intensywności wpadającego światła i w razie potrzeby można je podnieść lub opuścić. I to jeszcze nie koniec ich zalet!  Doskonale spełniają swoją rolę regulacji ilości wpadającego światła, ale także chronią dane pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem. Dodatkowo umożliwiają ochronę przed zewnętrznymi obserwatorami.

Żaluzje poziome wykonywane są z różnych materiałów. Najczęściej są one wytwarzane z aluminium lub drewna. Te materiały cechują się łatwością utrzymania w czystości. W konsekwencji są bardziej praktyczne niż materiałowe rolety czy zasłony, które stanowią zmory alergików. Stwarza to ogromne możliwości ich dopasowania do wielu aranżacji. Bez wątpienia obecność poziomych żaluzji pozwala na podniesienie estetyki wnętrza, ale także nadaje nietuzinkowego klimatu.

Żaluzje poziome – do jakich wnętrz pasują i ile kosztują?

Żaluzje poziome posiadają uniwersalny charakter, dlatego doskonale pasują do bardzo wielu wnętrz.. Z powodzeniem można zastosować zarówno w mieszkaniach, biurach czy nawet instytucjach użyteczności publicznej. Dedykowane są zarówno dla małych jak i dużych okien. Umożliwiają nadanie wnętrzu przytulności klub nowoczesnego wyglądu. Spektrum ich zastosowania jest ogromny, ponieważ producenci wykonują je w różnych kolorach. Żaluzje poziome mogą być stosowane w kuchniach czy nawet w łazience, jednak należy tym pomieszczeniom zapewnić odpowiednią wentylację, aby uniknąć niszczycielskiego działania wilgoci.

Ostateczna cena żaluzji poziomych uzależniona jest od wymiaru i rodzaju zastosowanego materiału do ich wykonania. Ich wartość mogą podwyższać odstępstwa od tradycyjnego stylu. Przykładowo, żaluzja drewniana na okno o wymiarach 80x 160 to wydatek rzędu oscylującego wokół 200-300 zł. Osoby zdecydowane na żaluzje wykonane z egzotycznego drewna muszą liczyć się z wyższym kosztem ich zakupu.

Żaluzje pionowe – czym się charakteryzują?

Żaluzje pionowe określane są także jako verticale. Złożone są z wiszących lameli, które ułożone są pionowo. W systemie wykorzystywane są szyny oparte na mechanizmie sterującym. Zastosowane mechanizm umożliwia regulacje lameli. Pierwotnie były wykorzystywane przede wszystkim w pomieszczeniach biurowych, jednak coraz częściej znajdują swoje zastosowanie w mieszkaniach. Dawniej dostępne były wyłącznie w delikatnych i jasnych kolorach. Współcześnie dostępne są modele w całej gamie kolorystycznej, Dlatego z łatwością można dobrać je do nawet najbardziej oryginalnej aranżacji.

Żaluzje pionowe doskonale spełniają swoją rolę w ochronie prywatności użytkowników danych pomieszczeń. Jednocześnie umożliwiają pełną ochronę przed działaniem promieni słonecznych. Żaluzje pionowe z łatwością można regulować i obracać zgodnie z posiadanymi potrzebami. Bez większego trudu można dozować intensywność wpadającego do pomieszczenia światła.

Żaluzje pionowe – do jakich wnętrz pasują i ile kosztują?

Żaluzje pionowe, które są alternatywnym rozwiązaniem dla żaluzji i poziomych lepiej sprawdzają się w przypadku dużych przeszkleń. Na wąskich oknach są niepraktycznym rozwiązaniem. Zdecydowanie częściej wybierane są do biur lub hoteli, jednak można spotkać ich zwolenników, którzy decydują się na wybór do domów. Żaluzje pionowe są świetnym przypieczętowaniem nowoczesnych aranżacji wnętrz.

Żaluzje pionowe cechują się porównywalną ceną do żaluzji poziomych.

Pełną ofertę takich rozwiązań można znaleźć na: https://czechrolety.pl/

Materiał promocyjny.

Archiwum: listopad 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts