Jak usunąć stare plamy z potu pod pachami?

Na pocenie się w gorące dni nic nie możesz poradzić, ale na powstające w wyniku pocenia plamy na odzieży – jak najbardziej. Sprawdź, jak usunąć plamy z potu i sprawić, by twoje ubrania znowu wyglądały jak nowe.
Alicja Kisiak
stare plamy z potu pod pachami

Elegancka biała bluzka i nieestetyczne żółte plamy pod pachami? Takie połączenie zdecydowanie nie idzie ze sobą w parze. Zadbaj o stan swoich ulubionych ubrań i dowiedz się, jak usunąć stare plamy z potu pod pachami.

Jak usunąć żółte plamy z potu pod pachami – wybielacz czy domowe środki?

Gdy chcesz pozbyć się żółtych plam z potu, możesz pójść najprostszą drogą i użyć wybielacza. Czy warto to robić? Pamiętaj, że w ten sposób możesz usunąć zabrudzenia, ale jednocześnie grozi to uszkodzeniem tkaniny. O ile na stan mocnej bawełny czy lnu wybielacz nie powinien wpłynąć, to stosowanie go w przypadku jedwabiu czy wiskozy jest już dość ryzykowne.

Na szczęście jest alternatywa – zamiast sklepowych środków chemicznych możesz użyć preparatów, które każdy ma w swoim domu. Sprawdź, jak usunąć stare plamy z potu pod pachami za ich pomocą.

Co możesz wykorzystać, by pozbyć się przebarwień na bluzce lub koszulce?

Do wywabiania starych plam z potu pod pachami doskonale nadają się:

  • sok z cytryny lub roztwór kwasku cytrynowego;
  • ocet lub mieszanka octu z solą;
  • amoniak wymieszany z wodą (1 łyżeczka na litr wody);
  • roztwór z wody, sody i wody utlenionej w równych proporcjach.

Wybrany środek należy nałożyć na plamę na kilkanaście minut, a następnie wyprać ubranie.

Co pomoże ci w walce z żółtymi plamami potu?

Pocenie jest naturalnym procesem, który zachodzi w każdym organizmie. Nie oznacza to jednak, że jesteś skazana na nieestetycznie wyglądające żółte plamy. Takie przebarwienia powstają najczęściej w wyniku kontaktu potu z antyperspirantem – a dokładnie ze znajdującym się w nim aluminium. Jeśli chcesz to ograniczyć, wybieraj preparaty z jak najmniejszą ilością tego pierwiastka lub takie, które w ogóle są go pozbawione. Na rynku można znaleźć coraz więcej takich produktów.

Jak usunąć żółte plamy z potu pod pachami? Przede wszystkim szybko! To właśnie sprawne działanie jest najlepszym sposobem na walkę z przebarwieniami pod pachami. Jeśli pozostawisz takie plamy na dłuższy czas, wejdą one w reakcję z materiałem i trwale zabarwią go na ciemniejszy kolor. Usunięcie takich plam będzie znacznie trudniejsze.

Plamy z potu nie muszą być problemem. Jeśli zaczniesz działać szybko i użyjesz odpowiednich środków, znikną bez śladu, a twoje ubrania będą nadal cieszyć cię idealnym wyglądem!

Archiwum: wrzesień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts