Awaria pralki Electrolux – błąd E40. Dlaczego pralka Electrolux wyświetla ten kod?

Wyświetlanie przez pralkę Electrolux błędu E40 nie musi oznaczać poważnej usterki. Ukazanie kodu lub wygenerowanie 4 mignięć, może oznaczać nieprawidłowości związane z drzwiczkami. W większości przypadków można go łatwo wyeliminować.
Ida Grabska
pralka electrolux błąd e40

Urządzenia marki Electrolux są bardzo chętnie kupowane ze względy na swoją niezawodność. Nie oznacza to jednak, że nie mogą ulegać awariom. W artykule wyjaśniamy, co oznacza generowanie przez pralkę Electrolux błędu E40 na wyświetlaczu. Czasami kodowi błędu towarzyszą sygnały alarmowe świetlne lub dźwiękowe.

Zobacz najlepszych specjalistów od naprawy pralek w Twojej okolicy

Pralka Electrolux – błąd E40. Co oznacza kod?

W przypadku awarii pralki Electrolux błąd E40, który wyskakuje na wyświetlaczu, oznacza problem z blokadą drzwi urządzenia. Kod błędu sygnalizuje, że cykl prania nie może się rozpocząć, ponieważ mechanizm zamykania i otwierania drzwi mógł zostać uszkodzony. Przyczyny tego błędu mogą być różne, jednak najczęstszą jest zablokowanie zamka drzwi. Może to być spowodowane zarówno niewłaściwym ich zamknięciem, jak i uszkodzeniem mechanicznym. Powoduje ono, że zamek nie rejestruje właściwie ich domknięcia. Wówczas należy upewnić się, czy jest on prawidłowo zamontowany i czy drzwi są dobrze zamknięte. Być może w rozwiązaniu problemu pomoże ich dociśnięcie.

Jak naprawić ten błąd pralki Electrolux?

Czy możliwa jest samodzielna naprawa pralki Electrolux? Błąd E40 powinien skłonić do tego, by:

  • sprawdzić, czy drzwi urządzenia są prawidłowo zamknięte, a pranie nie utknęło pomiędzy drzwiami a gumową uszczelką;
  • sprawdzić, czy w bębnie pralki nie znajduje się zbyt dużo prania i nie doszło do przeciążenia;
  • sprawdzić mechaniczną blokadę uruchomienia, co zostało opisane w instrukcji obsługi;
  • sprawdzić, czy nie została uszkodzona blokada, być może błąd związany jest właśnie z tym;
  • odłączyć sprzęt i w razie potrzeby odczekać kilka godzin – po tym czasie można podłączać go ponownie, uruchamiając nowy cykl prania.

Awaria urządzenia – kiedy zadzwonić po technika?

Warto wiedzieć, co oznaczają kody błędów – E40 można próbować samodzielnie naprawić. Przy wymianach należy jednak odłączyć urządzenie od zasilania oraz zamknąć zawór wody. W przypadku nieprawidłowego działania zacznij od sprawdzenia, czy drzwiczki są zamknięte, w bębnie nie ma zbyt dużo prania, a sam zamek nie został czymś zapchany. Nie zalecamy używania produktu nie w pełni sprawnego. Jeśli chcesz mieć pewność, że nieprawidłowości zostały wyeliminowane, wezwij technika z serwisu Electrolux.

Aby przedłużyć żywotność swojej pralki, należy odpowiednio ją konserwować. Trzeba regularnie czyścić filtr i reagować na kody błędu, które sygnalizuje urządzenie.

Archiwum: marzec 2023
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts