Plama z kawy – jak ją usunąć?

Plama z kawy to jeden z najczęstszych rodzajów plam występujących w domach i budynkach biurowych. Jak sobie poradzić z tym bardzo ciemnym napojem, który pozostawia widoczne ślady na jasnych tkaninach i powierzchniach? Wyjaśniamy!
Ida Grabska
Plama z kawy

Plama z kawy jest trudna do usunięcia i często wymaga specjalnych środków czyszczących lub zabiegów. Najlepszym sposobem na uniknięcie plam z kawy jest zachowanie ostrożności podczas obchodzenia się z gorącą kawą. Filiżanki do kawy powinny być umieszczone na podstawkach, a rozlane płyny powinny być natychmiast wytarte. Czytaj dalej!

Jak należy przechowywać kawę?

Kawę należy trzymać z dala od silnych zapachów, ponieważ ziarna kawy absorbują zapachy z otoczenia. Kawę należy też zużyć w ciągu dwóch tygodni od otwarcia pojemnika, ponieważ po tym czasie kawa zacznie tracić swój smak. Stosując się do tych prostych wskazówek dotyczących przechowywania, możesz cieszyć się świeżym smakiem kawy przez kolejne dni.

Plama z kawy – jak ją usunąć domowymi sposobami?

Plamy z kawy mogą stanowić nie lada wyzwanie. Jednak odrobina wiedzy wystarczy, by usunąć te plamy dość szybko. Oto kilka wskazówek dotyczących usuwania plam z kawy:

  • Działaj szybko! Im szybciej zajmiesz się plamą z kawy, tym łatwiej będzie można ją usunąć. Dlatego też, gdy tylko rozlejesz kawę na swoje ubranie, zacznij usuwać plamę.
  • Kiedy usuwasz plamę z kawy, używaj delikatnych ruchów. Gwałtowne pocieranie plamy spowoduje tylko jej dalsze rozprzestrzenianie się i utrudni jej usunięcie.
  • Użyj mydła i wody. W przypadku większości plam z kawy wystarczy woda z mydłem. Zmocz poplamiony obszar, a następnie nałóż trochę płynnego mydła. Delikatnie wcieraj mydło w plamę, a następnie spłucz czystą wodą. Powtarzaj czynność w razie potrzeby, aż plama zniknie. Możesz również użyć środka do prania dla bardziej uporczywych plam.
  • Jeśli mydło i woda nie pomagają, spróbuj użyć octu. Rozcieńcz biały ocet wodą, a następnie mocz w nim poplamioną tkaninę przez 30 minut. Spłucz czystą wodą i powtórz w razie potrzeby. Możesz również użyć octu, aby zrobić domowy odplamiacz. Zmieszaj 1 łyżeczkę sody oczyszczonej z 1 łyżką stołową octu. Stosuj mieszaninę na plamie (pozostaw ją na niej przez około 15 minut). Następnie spłucz ją czystą wodą. Powtarzaj czynność w miarę potrzeby, aż plama zniknie.

Dzięki tym wskazówkom możesz pożegnać się z plamami po kawie na dobre!

Najlepszym sposobem na uniknięcie plam z kawy jest zachowanie ostrożności podczas obchodzenia się z gorącą kawą. Filiżanki do kawy powinny być umieszczone na podstawkach, a rozlane płyny powinny być natychmiast wytarte. Natomiast wskazówki wymienione w naszym tekście sprawią, że plama z kawy nie będzie dla ciebie wyzwaniem i łatwo sobie z nią poradzisz!

Archiwum: listopad 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts