Jak suszyć ubrania w suszarce bębnowej?

Alicja Kisiak

Jak suszyć ubrania w suszarce bębnowej? 

W końcu nadszedł upragniony weekend, a na Ciebie czeka sterta brudnych ubrań, które trzeba posortować, uprać, a następnie czekać, aż wyschną, by móc je wyprasować i poskładać? Cóż, taka wizja nie brzmi jak idealny sposób na spędzenie wolnego dnia. Niestety jest to rzeczywistość wielu z nas. Choć dla znacznej części osób oczywistym wyborem okażą się tradycyjne suszarki na pranie, warto mieć świadomość, ze istnieją inne, skuteczniejsze rozwiązania, które pozwolą zaoszczędzić nam cenny czas. Jednym z nich jest wypróbowana suszarka bębnowa. Dowiedz się, jak suszyć w niej swoją odzież. 

Suszarka bębnowa – popularny wybór 

Suszarki bębnowe z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W świecie, w którym często jesteśmy przytłoczeni nadmiarem zawodowych, jak i rodzinnych obowiązków, liczy się każda wolna chwila. Dzięki odpowiedniej ilości wolnego czasu możemy wypocząć i zregenerować nasz organizm na kolejny dzień pełen wrażeń. To właśnie między innymi ze względu na oszczędność czasu sięgamy po suszarki elektryczne zamiast tradycyjnych. Co więcej, wypróbowana suszarka bębnowa stanie się bardzo pomocnym narzędziem, które pozwoli Ci zaplanować kolejny dzień. 

Jak działa suszarka bębnowa? 

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem urządzenia, jakim jest suszarka bębnowa, z pewnością jesteś ciekaw, na czym polega działanie tego sprzętu. W końcu to właśnie za jego pomocą Twoje ubrania schną o wiele krócej! Suszarka bębnowa to urządzenie, które wizualnie nie różni się od pralki. Co więcej, zajmuje ono tyle samo miejsca, dlatego jeśli zastanawiasz się nad zakupem osobnej pralki i suszarki, warto zaaranżować do tego celu odpowiednią przestrzeń.  

Suszarka bębnowa podobnie jak pralka posiada panel sterowania wraz z wyświetlaczem, pokrętło, a także przyciski. Cały interfejs jest intuicyjny i łatwy w obsłudze, dlatego korzystanie z tego sprzętu nie powinno sprawiać Ci problemów. Na rynku dostępne są różne modele suszarek bębnowych. Dla przykładu w ofercie marki Electrolux znajdziesz zarówno suszarki bębnowe z pompą ciepła, jak i bez. 

Wypróbowana suszarka bębnowa z pompą ciepła to obecnie popularny wybór. Dlaczego cieszy się zainteresowaniem? Urządzenie to wykorzystuje zjawisko skraplania pary. Dzięki temu za ich pomocą możliwe jest suszenie odzieży w o wiele niższej temperaturze, co oczywiście nie pozostaje bez wpływu na jakość tkanin, jak i oszczędność energii elektrycznej. 

Co suszyć w suszarce bębnowej? 

W przypadku automatycznych suszarek przez lata powstało wiele mitów, które nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Najczęściej powtarzanym jest przekonanie, że suszarki bębnowe niszczą i elektryzują ubrania. Co ciekawe, najwięcej uszkodzeń i zużycia odzieży jest spowodowane przez ich noszenie, a tylko niewielki procent przez pranie czy suszenie. Co więcej, aktualnie mamy do czynienia z tak zaawansowanymi technologicznie urządzeniami, że możemy suszyć w nich tak wymagające materiały jak wełna czy jedwab. Jak to możliwe?  

Pewna i wypróbowana suszarka bębnowa, jak chociażby suszarka z pompą ciepła CycloneCare 3D Sense 900 od Electrolux została wyposażona w nowoczesne systemy, które dbają o jakość Twojej odzieży w trakcie suszenia. Przykładowo system CycloneCare w połączeniu z technologią 3D Sense gwarantuje idealną pielęgnację Twoich wełnianych swetrów czy delikatnych, jedwabnych koszul. Dodatkowo umożliwia bezpieczne suszenie puchowych kurtek czy odzieży outdoorowej bez obaw o pozbawienie ich właściwości. 

Czego nie suszyć w suszarce bębnowej? 

Choć aktualnie dostępne suszarki bębnowe pozwalają na skuteczne suszenie bardzo wymagających i delikatnych tkanin, istnieją elementy odzieży, których ze względów bezpieczeństwa lepiej nie suszyć w suszarce bębnowej: 

  • rajstopy – istnieje ryzyko splątania w inne ubrania i ich podarcia; 
  • biustonosze – mogą ulec odkształceniu; 
  • odzież wyposażona w błyszczące elementy jak cekiny i kryształki – wysoka temperatura może doprowadzić do roztopienia; 
  • gumowe maty do kąpieli – mogą ulec uszkodzeniu, a nawet spowodować pożar! 

Na szczęście lista przedmiotów, które można suszyć w suszarce bębnowej, jest znacznie dłuższa. Dlatego bez obaw oprócz wełny i jedwabiu skutecznie wysuszysz w niej swoją odzież sportową, buty, a nawet pościel! 

Archiwum: grudzień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts