Urządzenie domowego biura – o czym pamiętać?

Alicja Kisiak
domowe biuro

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób pracuje w domu. Home office stał się prawdziwym standardem. Jednak, aby praca zdalna była efektywna, należy wykazać się dużą samodyscypliną i bardzo dobrą organizacją. Duże znaczenie ma także właściwe zaaranżowanie przestrzeni, aby można było bez problemów wykonywać swoje zadania. 

Krok 1 – wyznaczenie strefy pracy 

Jednym z lepszych rozwiązań dotyczących organizacji pracy w domu, jest wyznaczenie w mieszkaniu określonych stref. Dzięki temu codzienne codzienne funkcjonowanie staje się o wiele bardziej komfortowe i wygodne. Jeżeli wyznaczy się poszczególne sfery, można także wyrobić pewne poczucie odrębności, które z pewnością pomoże zmobilizować się do pracy. 

Swoje biuro można na przykład urządzić w rogu pokoju. Dobrze jest np. odgrodzić je regałem lub jakąś ażurową ścianką. Dzięki temu można się odgrodzić od wszelkich bodźców, które rozpraszają i utrudniają skupienie się na obowiązkach. 

Krok 2 – Jakie meble wybrać?

Dobrze przygotowane biuro powinno umożliwiać komfortowe wykonywanie codziennych obowiązków. Należy wybierać takie meble, aby można było w nich wygodnie przechowywać wszystkie rzeczy i dokumenty potrzebne do codziennej pracy. Dobrze jest także postawić na modele, które zapewnią dobre podparcie dla kręgosłupa i komfort podczas wielogodzinnej pracy. 

Biurko powinno mierzyć co najmniej 130 cm długości i 85 cm szerokości. Wysokość mebla powinna być dobrze dopasowana do krzesła, a także wzrostu osoby, która będzie przy nim pracować. 

Kolejną bardzo ważną kwestią jest wybór krzesła. Najlepsze są modele o regulowanej wysokości. Dzięki temu można je idealnie dopasować. Wybierając krzesła do biura, należy też pamiętać o tym, aby miały one podłokietniki. Zwiększają one komfort i ergonomię w trakcie pracy. 

Właściwe oświetlenie 

Domowe biuro powinno się znajdować blisko okna, aby móc liczyć na dobre oświetlenie. Jednak nie zawsze jest to możliwe, a nawet jeśli jest z pewnością przyda się dodatkowe źródło światła. W kącie przeznaczonym do pracy powinna się znaleźć specjalna lampka biurkowa. Dobrze jest zadbać o to, aby miała regulowane ramię. Taki model pozwoli na właściwe doświetlenie stanowiska pracy. Najlepszym źródłem światła jest oświetlenie LED, które waha się między 4000 a 5000 K. 

Akcesoria w domowym biurze

Domowe biuro warto także zaopatrzyć w zestaw przydatnych akcesoriów. Podczas pracy z pewnością przyda się specjalna podstawka pod laptop. Można wybrać wygodna i skuteczną podstawkę, która posiada funkcję chłodzącą. Dzięki temu komputer nie przegrzeje się w czasie wielogodzinnej pracy. Zastanawiasz się nad home office? Dowiedz się o tym więcej, na stronie: https://magazynprzedsiebiorcy.pl/home-office

Do pracy w domowym biurze przydadzą się także różne segregatory, pudełka czy organizery, w których można przechowywać potrzebną dokumentację, przybory do pisania itd. 

Urządzenie domowego biura – sprzęt

Jak wiadomo, domowe biuro nie może się obejść bez komputera. Zależnie od własnych preferencji można postawić na komputer stacjonarny lub laptop. Dobrze jest także wiedzieć jak podłączyć router, aby móc się cieszyć jak najsilniejszym zasięgiem Internetu. 

Zobacz też: https://pcpro.pl/jak-podlaczyc-router

Obok komputera, z pewnością potrzebne będzie sprawna i wygodna drukarka. Bardzo często zachodzi konieczność wydrukowania jakiś dokumentów lub innych materiałów, które są potrzebne przy pracy. Dobrze jest wybrać sprzęt, który będzie pracował cicho i będzie szybko drukował. Wiele osób stawia na tzw. urządzenia wielofunkcyjne, które pozwalają także na skanowanie oraz kopiowanie. 

Bardzo częstym problemem w biurze są poplątane kable. Taki stan rzeczy nie jest ani estetyczny, ani bezpieczny. Dlatego, warto zainwestować w specjalną stację dokującą, która pozwoli łatwo zapanować nad tym problemem i uporządkować kable pochodzące od różnych urządzeń znajdujących się na biurku. 

Aby umilić sobie czas pracy można też niedaleko miejsca pracy ustawić kilka roślin, które nie tylko będą się pięknie prezentowały, ale także skutecznie filtrują powietrze i pochłaniają szkodliwe promieniowanie, a także np. odświeżacz i nawilżać powietrza, które zapewnią lepsze warunki pracy. W lecie, kiedy temperatura powietrza jest bardzo wysoka, z pewnością świetnie sprawdzi się wiatrak.  Organizacja domowego biura to nie taka łatwa kwestia. Należy pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach, aby zapewnić sobie jak najlepsze warunki do pracy. Home office to absolutny standard w dzisiejszych czasach, dlatego na rynku dostępne jest wiele rozwiązań i praktycznych akcesoriów, które z pewnością pomogą dobrze zaaranżować przestrzeń i ułatwić wykonywanie obowiązków.

Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts