Inspiracje, które pomogą stworzyć aranżację w stylu boho

Wystrój wnętrz w stylu boho cieszy się nieprzerwaną popularnością już od wielu lat. Występuje tu piękne połączenie natury, lekkości i kolorystyki nawiązującej do roślin. Czego wymaga się od aranżacji wnętrz w stylu boho? Jakich elementów nie może tutaj zabraknąć?
Alicja Kisiak

Wystrój wnętrz w stylu boho – kolorystyka

Motywem przewodnim we wnętrzach w stylu boho jest natura, roślinność, ziemia. Taka właśnie kolorystyka wyznacza projektowanie wnętrz w tej odsłonie. Na pewno wśród kolorów nie może zabraknąć także szarości, zieleni, żółci, brązów, czerni, beżów oraz bieli.

Aranżacja wnętrz w stylu boho – materiały i tworzywa

W domu w stylu boho powinny znaleźć się ręcznie robione dekoracje, a także puchowe dodatki, takie jak dostępny dywan boho w sklepeureka.pl. Im więcej naturalnych materiałów uda się zastosować, tym lepiej. Aranżacja zyska dzięki temu wspaniały, przytulny wymiar, a przecież o to właśnie chodzi, aby tak było.

Boho to także bogactwo wzorów i orientalnych motywów. Nie może tutaj zabraknąć nieoczekiwanych form. W urządzaniu mieszkania należy jednak pamiętać o lekkości, motywach etnicznych i zastosowaniu naturalnych materiałów.

Jakie wzory warto wykorzystać w aranżacji wnętrz w stylu boho?

Wiele inspiracji znajdziesz na https://sklepeureka.pl/styl-boho-w-twoim-domu-jak-stworzyc. Styl boho wyróżniają etniczne oraz ludowe wzory. Warto postawić na dekoracyjne poduszki, pledy i zasłony. Na pewno świetnie sprawdzą się azteckie romby, motywy afrykańskie czy marokańskie. Aranżacja mieszkania powinna obejmować także drewnianą podłogę i stonowaną kolorystykę mebli.

Urządzić mieszkanie w stylu boho to znaczy czerpać inspirację z różnych kultur oraz krajów, dlatego nie należy bać się eksperymentowania. Wprowadzając do wnętrza zaskakujące dekoracje pięknie wyeksponowane w szklanej witrynie na pewno osiągniesz zamierzony efekt.

Projektowanie wnętrz boho – meble

Projekt mieszkania w stylu boho powinien uwzględniać uniwersalne meble. Warto jednak szukać regałów i komody o niebanalnych formach, każdy z wariantów z pozoru może do siebie nie pasować, a wnętrze i tak zyska zaskakujący wymiar. Wnętrza w stylu boho powinny być mobilne i lekkie, dlatego zastosowane w nich meble nie mogą być zbyt ciężkie pod względem wizualnym. Na pewno jednak warto postawić na meble wykonane z drewna z widocznymi słojami, rattanowe sofy czy komody z mosiężnymi klamkami.

Urządzamy mieszkanie w stylu boho. Cechy, o których nie możesz zapomnieć

Czym kierować się urządzając mieszkanie w stylu boho? Coś nieco już wiesz. Warto podsumować wszystkie najważniejsze informacje, które pomogą stworzyć projekty mieszkań w stylu boho.

Przede wszystkim kolorystyka każdego pomieszczenia powinna być naturalna i wyrazista, a kolorami które najlepiej się sprawdzą się biele, czernie, szarości, beże, brązy, jasne zielenie. Dekorowanie domu warto oprzeć na zastosowaniu naturalnych, ekologicznych i przyjaznych dla środowiska materiałów. Sprawdzą się bawełna, len, rattan, stare drewno, wełna.

Tablica inspiracji w przypadku wnętrz boho powinna zawierać także silne dążenie do uzyskania komfortu i wygody, jakie powinien odczuwać każdy mieszkaniec. Powinien z wielką przyjemnością wracać do wymarzonego mieszkania, w którym może odpocząć, zrelaksować się i poczuć się swobodnie. Wnętrze warto uzupełnić o pamiątki z dalekich podróży czy motywy nawiązujące do innych kultur, takich jak marokańska, afrykańska czy aztecka. Odnajdą się one świetnie zarówno w przypadku dużego, jak i małego mieszkania.

Archiwum: wrzesień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts