Odbiór mieszkania krok po kroku

Podczas odbioru mieszkania należy dokładnie się wszystkiemu przyjrzeć, aby nie pominąć żadnych uszkodzeń mechanicznych. Wykrycie rozmaitych wad to podstawa do tego, aby móc negocjować z deweloperem.
Alicja Kisiak

Usterki przyczyniają się do obniżenia funkcjonalności i wartości nieruchomości. Jeśli zostaną znalezione i wpisane do protokołu zdawczo-odbiorczego, to nie będzie trzeba martwić się dodatkowymi kosztami związanymi z ich usunięciem na własny rachunek. Ustawa deweloperska chroni interesy kupujących, ale trzeba być świadomym własnych praw.

O czym pamiętać podczas odbioru technicznego mieszkania?

W celu przeprowadzenia odbioru technicznego mieszkania należy opierać się na prospekcie informacyjnym, planie i rzucie mieszkania. Pomocne są także rozmaite narzędzia typu ciężarek na sznurku, próbnik, mała piłka i poziomica. Wszystko to ułatwi znalezienie usterek, zweryfikowanie niezgodności z umową, jej projektem. Każde niedociągnięcie może potem okazać się kosztowne do wyeliminowania, dlatego trzeba być czujnym i wpisać do protokołu zdawczo-odbiorczego każdą wadę. Wszystko należy zgłaszać deweloperowi, aby mieć argumenty do przeprowadzenia negocjacji z nim. Podczas odbioru technicznego trzeba sprawdzić kąty proste, czy zostały równomiernie rozłożone tynki. Wadami są zgrubienia i wybrzuszenia, mokre tynki, zawilgocenia na sufitach i ścianach. Zweryfikować należy zgodność wymiarów pomieszczeń, ich rozkład. Przyjrzeć trzeba się także ościeżnicom i drzwiom. Istotne są ich prawidłowe otwieranie się i zamykania, szczelność, brak uszkodzeń mechanicznych. Sprawdzić należy zarówno stolarkę, jak i instalacje, multimedia i powierzchnie dodatkowe. Więcej pomocnych informacji dotyczących odbioru mieszkania można znaleźć na stronie dostępnej pod adresem https://wgruncierzeczy.eu/odbiory-mieszkań-poznań.

Jakie są zalety odbierania mieszkania z inżynierem?

Odbiór mieszkania warto przeprowadzić na każdym etapie z fachowcem. Jeśli ktoś nie zna żadnego inżyniera, to zawsze może wejść na stronę dostępną pod linkiem https://wgruncierzeczy.eu/odbiory-mieszkan-olsztyni zarezerwować termin. Firmy świadczące usługi odbioru nieruchomości działają na terenie całej Polski. Fachowiec zweryfikuje jakość wykonanych prac zgodnie z obowiązującymi normami budowlanymi, sprawdzi, czy wszystko jest zgodne z umową deweloperską. Przyjrzyj się dokładnie nawet detalom w celu wykrycia uszkodzeń mechanicznych. Można liczyć na jego merytoryczne wsparcie. Zdarzają się deweloperzy, którzy nie wywiązują się z umowy, stają się źródłem problemów i dodatkowego stresu dla kupującego. Inżynierowie dokładnie wiedzą, do czego jest zobligowany deweloper, jakie rodzaje wad można wpisać do protokołu zdawczo-odbiorczego.

Archiwum: wrzesień 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts